Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

(ebu Yusuf) Bir Açıklama..........

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

abdullahy

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu Alaykum We Rahmetullah We Barakatuh;

Ben Ebu Yusuf.....

Öncelikle geçmiş Ramazan bayramınız mübarek olsun.

Neden bu kullanıcı adı ile yazıyorum? Bilenler zaten biliyor bilmeyenlere gelince; malum bir konudaki kullandığım bir ifadeden dolayı, ahlak kurallarına uymadığım suclaması ile önce 1 hafta kadar daha sonra ise 1 ay kadar bir uzaklaştırma cezası aldım.

Konu ise İŞİDCİ bir kimsenin Nusret cebhesine ait bir yeri ele geçirdikten sonra orada Kelime-i Tevhid bayragını indirip yere koymasına yaptığım yorumdu.

Abdulmuiz abimiz orada ki tavrın başka bir tavır olduğu ile alakalı konuda bir açıklama yapmıştı. Lakin ben bu açıklamaya şahsım adına katılmıyorum.

Sebebine gelince Allah rasulu Sallallahu aleyhi ve sellem Haricilerin en şerli kavim olduğunu bizlere hadislerinde bildirmiştir. Bunların dedeleri Ali radıyallahu anh'ı öldürdüğünde mutlu olmuşlardı hatta ki bu konuda ne kadar samimi olduklarını kendilerince ifade etmişlerdi. Ama onların Bu samimiyetleri onların HARİCİLİĞİNİ üzerlerinden ve En ŞERLİ insanlar olduklarını üzerlerinden düşürmedi.

Bizler hala bu elim olayı tarih kitaplarında ve başka yaptıkları olayları okuduğumuzda gerek öfkeden onlara hakaretler ediyoruz gerekse onlara beddualar ediyoruz. Onların samimi olmaları kötü sözlerin ve lanetlerin onlara gelmesini asırlar sonra dahi değiştirmiyor. Çünki Allah rasulu sallallahu aleyhi ve sellem onların ne kadar ibadet ehli olduklarını ve ne kadar samimi olduklarını bildirmesine ragmen bunların onlara fayda vermeyeceğini ve şerli insanlar olmaktan onları sakındırmayacagını zaten bize bildirmiştir.

Buradaki samimi kelimesinden kastım onların bu batıl davalarına ne kadar inandıklarını anlatan bir kelimedir.

İşte konuda geçen "Bayrak atma veya yere koyma veya yere yavaşça indirme ) olayıda tarihteki Ali Radıyallahu anh'ı şehit eden kimselerin ve onların tabii oldukları kişilerin sevincini gördüğümden dolayı böyle bir tepki verdim. İslamın temsilcisi olan bir ordunun yerindeki Tevhid bayragına karşı velevki ordu batıl bir ordu olsa bile o Bayaraga saygı duymak onu güzelce katlayıp cebe koymak ancak MÜSLÜMANCA bir davranış olur.

Bayrak indirme törenini kameralara cekip yayınlamak ise Ali radıyallahu anh ve diğer sahabeleri şehit edip kameraya çekmek ve bununla övünc duymakla aynı şeydir.

Evet tepkim aşırı bir tepki olabilir yine aynı tepkiyi veririm aynı olay karşısında ne yazıkki bunların iç yüzlerini bildiğimden ve bildiğinizden ve bildiğimizden dolayı ben iyi niyet göstergesi yapamıyorum malesef.!

Size bir örnek vermek isterim; Suriyeye Tunustan, libyadan ve öncesinde zulmün kol gezdiği yerden gelmiş olanlar var bunlar iki sınıf insan.

Bunların Amacı din yeryüzünde yayılsın ve Allah'ın kelimesi yüce olsun ve insanlar sadece bu Kelime (La ilahe illallah) etrafında toplansın diye cihad eden ve cihaddan arta kalan zamanında halka güzel muamelede bulunan ve onlara iyilikle yaklaşan hikmetli mucahidler.

İkinci gurup ise aynı amac üzerine geldiğini idda eden muhacir. Bakın Bu ikinci gurup elinde sigara olan bir suriyeli görse ona sanki hakkında kesin bir nass varmış gibi hakaret ederek onu aşşalayarak davranır, ülkesinde türlü zulumler yapılmıştır hatta öyleki bazılarının ülkesinde ezan dahi okumak yasaktır bazılarının ülkesinde hijap sadece 60 yaş üstü kadınlara serbesttir dışarda bile. Bunlara asla sesi çıkmamıştır gelir başkasının ülkesinde zulme ugrayana bir zulumde tebliğ adı altında o yapar.!

İşte Bu adamlar malesefki şuanda İŞİDDELER hatta geçenlerde buna benzer bir olayın video kaydı vardı İŞİD o adamı sözde görevden almıştı.!

İşte bu zihniyet Müslüman öldürür, ve Allah'ın kelimesi olan bir bayraga bile saygısızlık yapabilirler.

Bu durum karşısında kendimizi tutamayıp zaman zaman maksadını aşan kelimeler agzımızdan çıkıyor veya çıkıyor olabilir.

Bunları kötü sözler olarak lanse edip sakız gibi sağa sola sündürmek ise bana biraz garip gelmekte ve cidden şaşırmaktayım.

Ben neden buraya geldim ve bu olayı yazıyorum? Amacım kendimi/nefsimi temize çıkarmak ve banımın açılmasını talep etmek değil. Bana karşı yapılmış iki yönetici tarafından muameleyi izah etmek ve size almış olduğum bir kararı bildirmektir amacım.

Almış olduğum kararı açıklamadan önce şunlarıda söylemek isterim. Ben uzaklaştırıldığımda buna sevinen insanlar olmuştur.

Sevinenlere şu şekilde sesleniyorum NEDEN SEVİNİYORSUNUZ.? Batıla saldırmam ve sizin batıla olan meyliniz cidden ben cevab yazdıkca ve batılın tutarsızlıklarını yazdıkca hatta size göre hakaret ettikce siz batıla olan meylinizden dolayı benim uzaklaştırılmama seviniyorsunuz.! Sevinin istediğiniz oldu.!

Ama size nasihatim şudur Siz boş şeylere sevineceğinize bence oturunda tarafınızla alakalı bir kanıya bir sonuca varın. Bir oyanda bir buyanda olmak çok hoş olmayan bir tutum değilmidir. Sizi bundan engelleyen şey nedir.? vaktinizi boş yere harcamayın.!

Aslında türkiyede bunun bir alt yapısı var İnsanlar batıla her zaman meyl etmişlerdir.

Size bununla alakalı örnekler vereyim;

Türkiyede Sözde Muvahhid diye bilinen bir takım ZINDIKLAR Pardon alimler insanlara vaaz ederken sahabeye veya tabiine hakaretler etmişlerdir ve Saf müslümanların sesleri çıkmamış hatta bunlara itibar bile etmişlerdir.

Örnek Muaviye Radıyallahu anh ve Yezid rahimehullah'a edilen hakaretlerin biri bin paradır. Ali Şeriati gibi pis bir zındığın kitapları tavsiye kitap olmuş Muvahhid diye bilinen müslümanların elinden eline dolanmıştır. Oradaki başka sahabelere Osman radıyallahu anh'a edilen hakaretler görmezden gelinmiştir. Veya görülmemiştir.

Bazı ZINDIK pardon alimler Allah rasulu sallallahu aleyhi ve sellem'in Teşri koyuculuğunu inkar etmiş hatta sahih hadisleri eleştirme ve itibarsızlaştırma yarışına girmişlerdir. Ama onların Tagut diye adlandırdıkları ortak tagutumuza küfür etmeleri bu yaptıkları pisliği örtmüştür ve bi şekilde örtülmüştür.

Daha sayabileceğim bir çok hadise Malesef ülkemizde cerayan etmiş hep muhaliflerimize olan saygı ve sevgiden bahsedilmiştir.

hakaret ve aşşalık kelimelere hep sofiler kurban gitmişlerdir.

Aslında sofiler ülkenin en cahil ve hatta cinlenmiş insanlarıdır. Onlara karşı tutumumuzun bir payını bu insanlara vermiş olsaydık Her taguta ve sofiye küfür edeni selefi zannetmez dinimizi ve menhecimizi gerçek olan SELEF'ten ögrenmiş olurduk.

Neden bunları yazdım şu sebebten dolayı böyle fikir karmaşasının içine girmiş insanlar batılı gördüğü zamanda bir iyimserlik havasına bürünüyor cihadı, taguta küfür etmeyi, sofileri eleştirmeyi dinin önüne geçiripte hak olanı görmekten kendisini ve nefsini alıkoyuyor. Bunun neticesinde ise ortaya tutarsız bir takım olaylar çıkıveriyor.

Sözlerim Abdulmuiz abiye değildir bunları yazarken birden içimden gelen ses AbdulMuiz abiye reddiyemi yazıyorsun yoksa oldu .:) bilmesini isterimki Bu forumdaki en itidalli bir abidir kendisini Allah için seviyorum. Bunuda belirtmek isterim.

Nefsimize şunuda soralım bizlere reel hayatta bir çok hadiselerle karşılaşıyoruz bu karşılaştığımız hadiselere gerçekten forumda verdiğimiz gibi tepkilermi veriyoruz..?

Buda sorulması gereken bir soru.

Bu Soruyu ben nice zaman kendime sordum ve halada sormaktayım.!
lakin reelde nasıl tepkiler veriyorsam forumda da aynı tepkileri vermeye özen gösteriyorum. yazdıklarımı bilenler bilir kopyala yapıştır veya ahan bakın bende bir ilim ehliyim diye kelimeleri özenle seçip en ilmi bir kalıba sokmadan yazmıyorum çünki burası bir forum ve tartışma ve paylaşma yeri Konuştuğum gibi yazıyorum ne ben nede başkaları köşe yazarı değiliz. Normal yaşantımızda tepkilerimi yazarkende ortaya çıkıyor ve ortaya tatsız durumlar çıkıyor.

Ben bundan dolayı istemeden kırdığım kimselerin bana haklarını helal etmelerini istiyorum. Kendilerinden özür diliyorum.

Batılı savunanlara gelince onlardan bir özür değil, Allah'a tevbe edip durumlarını düzeltip gelip hem burada bizlerden hemde gıyablarında bütün müslümanlardan özür dilemelerini istiyorum.!

Vermiş olduğum karara gelince uzun bir zaman yazmama kararı aldım yapmam gereken ve ilgilenmem gereken bir çok işimi ertelediğimi düşündüm ibnul cevzi rahimehullah'ın dediği gibi yaşlandığımda elimden kaçan hazinelerimi (vakit) düşünüp kederlenmeyi ve vicdan azabı duymayı bir an düşündüm ve çok doğru bir söz olduğunu gördüm.

Evet burada uzun bir zaman yazmıyacagım haberleri okumak ve takip etmek için tabikide sevdiğim ve desteklediğim bu foruma gireceğim.

çünki yazmakta bir zaman harcamak acaba ne yazdı ben ona ne cevab vereceğim o bir daha bişey yazacak vs vs.....

Bu kendimce almış olduğum bir karar. Forumdan uzaklaştırıldığım için kırgın oldum bu olaya kızdım artık yazmayacagım tiribi ve artistliği değildir.!

Kimseyede kırgın değilim. Bunu herkes bilsin inşaAllah.

Bu Forumu destekliyorum ve buradaki kardeşlerimi Allah için seviyorum.

Diyeceklerim ve söyleyeceklerim bunlardan ibarettir.

Böyle bir kullanıcı adı alıp yazmamın sebebi ise yasagın daha sonra kalkacak olması ve ozaman bunları yazamayacagım endişesi taşıdığım için yazdım.

Hakkınızı tekrardan helal edin.

Allah ayaklarımızı dini üzerine sabit kılsın batılı en batıl şekilde hakkıda en hak şekilde bizlere göstertsin ve akabinde uymayı ve amel etmeyide nasip etsin. Canlarımızı şehit ve dinine Şahit olarak alsın.

Wesselamu Alaykum we rahmetullah.

Ebu Yusuf

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Selamlar,

Sen haricilere karşı misin?

Malesef Ahmed bin Hanbelde çoğu harici diyor... Namaz meselesi vs. Ama Küfür nedir anlamak lazım...

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ve Aleykum SELAM ve Rahmetullah ahi.
Uhibbuke Fillah :uzgnm:

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
وَعَلَيْكُمْ السَّلاَمُ وَرَحْمَةُ اللهِ وَبَرَكَاتُهُ

Ebu Yusuf kardeşim;
Evvela geçmiş olsun dileğimi sunar, güzelce sabrından dolayı teşekkür ederim. İnşeallah bir daha aynı hataya (çirkin itham) düşmezsin. Çünkü senin gibi bir kardeşime yakışmayan ifadeler nahoş duruyor ve seviye düşüyor. Neyse bu oldu bitti.

Konuya, kendimi ilgilendiren kısmıyla ilgili cûzi miktarda değinmek istediğim için aşağıdaki ifadelerde bulunmak istiyorum:

Allah (c.c.), karşımızdaki muhatabımızın Firavun, Ebu cehil (bir kavme) dahi olsa onlara olan öfke ve kinimizin bizi adaletsizliğe sevk etmemesini buyurmaktadır.
"Firavun'a gidin, çünkü o gerçekten azdı. Varın da ona yumuşak söz söyleyin; olur ki, öğüt dinler, yahut korkar. (Musa ile Harun) "Rabbimiz! Onun bize kötülük yapmasından veya azgınlığını artırmasından korkarız" dediler." (Ta ha 43 - 45)

"Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahidlik yapanlar olunuz. Bir kavme olan kininiz, sizi adaletsizliğe sevketmesin. Adaletli olun, çünkü o, takvaya daha yakındır. Allah'tan korkun. Şubhesiz Allah, yaptıklarınızdan haberdardır." (Mâide 8)

Evet, Haricilerin şerri ile ilgili dediklerin zaten mâlum ve kabulumuzdur. Fakat Haricilikten bazı cûzler bulunan günümüzdeki uzantıları olduğu ithamında bulunulan IŞİD gurubunun yaptığı zulum ve yanlışlıkları bilib reddetmemize rağmen, konuya sebeb olan 'bayrak indirme - atma - asma" meselesine gelecek olursak, insaf ile bakıb yorumlayabilir, bayrakların ve kişilerin renklerine (gurub) takılmadan titizlikle inceleyebilirsek, videonun altına yazdığım açıklamanın görünenin harflere dökülmüş hali olduğunu göreceksinizdir.

https://www.islam-tr.org/konu/isid-militani-uzerinde-kelime-i-tevhid-yazili-bayragi-yere-atti.38093/
Bayrağı indiren şahısın üzerine çıktığı yerde durmanın zorluğu ve elindeki kendi mensubu bulunduğu gurubun bayrağına rağmen, indirdiği gurubun bayrağını boşta kalan tek eliyle hem indirib hem katlayıb cebine koyması gerektiğini söylemektesin ki bu insaf ve mâkul değildir. Ayrıca o vaziyette iken kuleye bırakmak zorunda olduğu bayrağı, kendi bayrağını astıktan sonra aşağı indikten sonra alıb katlamadığını da (görüntü olmadığından) bilmiyoruz. Orada bırkmış (alıb katlamasa da) olsa da, aslen önemli ve mecbur da değildir.

Aslında video o kadar önemli de değildir. Hatırlarsak video cihan ajansın laik ve yanlı ifadeleriyle piyasaya sürüldüğünden öyle angaje olarak yorumlar yapıldı. Cihan ajansın dediği gibi olmuş olsa da; yâni bayrağı çıktığı kuleye bırakmak yerine kuleden aşağı yere fırlatmış olsa da, IŞİD gurubunun muvahhid ve mucahidlere karşı daha önce ve hâlen işlediği curûmların yanında hiç bir şeydir. Zaten bu sebeble forumda IŞİD'in bu yaptıklarına rağmen savunub övenler (seni sitede bir süreliğine yazma cezası veren idareciler tarafından) siteden uzaklaştırıldığını biliyorsundur.
Umarım forum olarak bu konudaki duruşumuz ve merâmımızı daha açık anlatabilmişizdir.
Tüm bunlara rağmen senin geçmiş bayramını tebrik eder, hayır ve esenlikleri Allah (c.c.)'dan dilerim.

في آمان الله
السَّلاَمُ عَلَيْكُمْ وَرَحْمَةُ اللهِ وَبَرَكَاتُهُ

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Abdulmuiz abinin sözlerine ürerine yazmak istemezdim amma şu uyarıyı yapmadan geçemiyeceğim.

Bak kardeşim mesele ışıd , hariciler haksızlıkları değil mesele Bir Müslüman sinirlendiğinde dahi çenesini tutmayı bilmesidir. yoksa o güruha olan kinimiz senininkinden aşağı kalır değildir ammavelakin o noktalı ifade yanlış bir ifadedir sen hâlâ adamlar şunu yapıyor bunu yapıyor diyorsun. Bulunduğun şehirde yüzlerce hoca ve alimler var sor dilediğine kafir dahi olsa bir kadına böyle bir ithamda bulunmak caizmidir diye

Allah senide bizide merhameti ile islah etsin

biran evvel şehid olursun inşaAllah ;)

A Çevrimdışı

abdullahy

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
AbdulMuiz abi ben senin söylediklerine şeriat noktasında katılıyorum ve sen bu açıklaman ile zaten haklısın şayet ben senin haksız olduğunu bu konuda düşünse idim zaten direkt olarak sana reddiye yazardım ve durumuma itiraz ederdim.

Burada yakinen bildiğim bir çok olayın bende yani içimde cem olması ve o videoyu izlerken içimdeki cem olan olaylardan başka bir şeyi görmemden dolayı şahsa değil olaya ve guruba verdiğim bir tepkiydi. Kadir Mısıroğlu diyorya hissiyatımı diri tutuyorum diye benimkide bir nevi öyle oldu işte. Ben yapmış olduğum ve söylemiş olduüum zaten sözün farkında olduğumdan dolayı arasına nokta koydum. Yani ben zaten bu konuda hissiyatımı dışa vurduğumdan dolayı sucluyum. Bunu izah etmek istedim.

İkinci nokta da bu konu ile alakalı başka konulara ufaktan temaslar edip bazı mesajlar vermek istedim. Zaten mesajları almak isteyenler alacaklardır.

Açıklaman için Allah razı olsun abi seni seviyoruz Allah için. :)

Abdullah yusuf kardeşim senide Allah için seviyorum. Duanada amin diyorum Senin içinde aynı duayı ediyorum. :) Cennettede konusuruz inşaAllah :)

Bu arada ben herhangi bi kadına laf söylemedim o videoada kadında yoktu Abdullah yusuf:)

Velhasılı kelam kastım duygularım ve söylemek istediklerim Anlaşılmıştır inşaAllah.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Kardes tekrar üye olup yazman hos olmamis, sen ne kadar kirildiysan emin ol bizler senin 2 katin kadar kirildik, surada akidesini, durusunu bildigin 10 adam say deseler forumda belki seni de o listeye yazarim ancak yapmis oldugun küfür senin ne dinine ne akidene ne menhecine ne de insanligina yakismadi.

Forumdan 1 ay uzaklasitirlma sebebin hic bir müslümanin agzina yakismayacak olan son derece igrencmi igrenc o küfür kelimesi.

Tekrar üye olup konu acman durumunda yaptirimin artacagini bu süreye riayet etmeni ve bu küfür konusunda abdullah yusufun nasihatlerini almani tavsiye ederim. Mesele isid meselesi vs degil mesele senin küfrü yazma meselendir umarim bunu anlarsin.

Konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt