Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

El Kâide Kadısı Şeyh Ebu Mâria El-kahtanî'nin Tayyib Erdoğan Hakkındaki Sözü

zindabad Çevrimdışı

zindabad

زينداباد
İslam-TR Üyesi
Elkaide Kadısı Şeyh Ebu Mâria el-Kahtanî'nin Tayyib Erdoğan
Hakkındaki Sözü

Şeyh Ebu Mâria’ya şöyle sordum:

Es-Selâmu aleykum ve rahmetullah…

Şeyhimiz, Türkiye’de ve Şam diyarında sizin ve cemaatinizin adıyla bizi tekfir eden tekfirciler
bulunuyor.
Bunlar Şeyh Ebu Basir et-Tartusi ve Abdullah Yolcu gibi Erdoğan’ı tekfir
etmediğimiz için bizi tekfir etmektedir.Bu tekfirciler “Erdoğan tağuttur, onu tekfir etmeyen
de kâfirdir ve onun tabisidir!” diyorlar. Vallahi şeyh biz onu tekfir etmediğimiz gibi ona tabi de olmuyor, hatalarından Allah’a sığınıp iyilikleri için seviniyoruz.

Ayrıca bu cahiller sizin ve cemaatinizin adını kullanarak Türkiye’deki ilim ehlinin ve alimlerin
ekseriyetini tekfir etmektedir. Bu nedenle ilim ehli ve tabileri sizden ve cemaatinizden nefret
edip kaçıyor. Sizden bu meseleye açıklık getirmenizi ve bu insanları bu çirkin fiillerinden men
etmenizi rica ediyoruz.

Ve yakında size Pakistan’da talebe iken Arapça olarak hazırladığım ve Şeyh Ebu Yahya el-Lîbî’den dağıtılması noktasında icaze aldığım kitabı göndereceğim…

Şeyh Ebu Mâria bunun üzerine şöyle dedi:

وعليكم السلام و رحمة الله و بركاته
مرحبا بالحبيب
تشرفت بكم شيخنا الفاضل
نحن لا نكفر العلماء نعوذ بالله
ومن الجهل أن نقول بكفر من لم يكفر المسلم المتأول
ومسألة من لم يكفر الكافر هذه فقط في الأصليين والمرتدين تفصيل فكيف لنا نكفر عالما مجتهدا

Aleykum selam ve rahmetullahi ve berakâtuhu...
Sevgili kardeşim merhaba, seninle tanıştığıma memnun oldum.
Allah’a sığınırız! Biz âlimleri tekfir etmiyoruz. Tevil ehli bir Müslümanı tekfir etmeyenin küfre girdiğini söylemek cehalettendir. Kâfire kâfir demeyenin kâfir olacağı meselesi sadece asli kâfirler içindir. Mürtetler meselesinde ise tafsilat bulunmaktadır. Hal böyleyse nasıl olur da biz içtihat eden bir âlimi bu meselede tekfir edebiliriz?

Sonra Şeyh'e şunu sordum:

Gençler cemaatinizin ismini kullanarak Erdoğan’a tağut diyor, bu doğru mu?

Şöyle cevap verdi:

أخي الكريم أوردغان منهم عذره ومنهم لم يعذره. لكن لم يقل أحد من أهل العلم بكفر من لم يكفر المتأولين

Kıymetli kardeşim, Erdoğan’ı bazı âlimler mazur görürken bazısıda mazur görmemiştir. Lakin ilim ehlinden hiç kimse bu meselede tevil ehlini tekfir etmeyen kimselerin tekfirini söz konusu etmemiştir.

Daha sonra ona şunu sordum:

Şeyh, Allah için soruyorum: Erdoğan’ı tekfir ediyor musun? Ya da şuan ki mevcut şeyhlerden
hangileri onu tekfir etmiyor?

Şeyh buna şöyle cevap verdi:

أخي الكريم قلت لك هو من ظمن المتأولين وفي كفرهم خلاف ومن الجهل والضلال أن يكفر أحد من لم يكفر المتأولين
ولقد بينت في رسالتي عارض التأويل والخطأ
وبين ذلك الشيخ الرافعي ضلال من يقول بهذا القول
الان أرسلك كلام الشيخ الرافعي
كل مشايخ تركيا السنة لم يثبت كفر أحد منهم في علمي
فهم طلبة علم صوفيهم وسلفيهم
وأنا على منهج شيخ الإسلام ابن تيمية رحمه الله

Kıymetli kardeşim, dediğim gibi o tevil ehli cümlesinden olup onun küfründe hilaf
bulunmaktadır. Birinin tevil ehlini tekfir etmeyeni tekfir etmesi ise cehalet ve dalalettir.

Bu meseleyi “Âridu’t Te’vîl ve’l Hata” isimli risalemde beyan ettim. Yine Şeyh er-Rifâî bu sözü söyleyenin dalaletini beyan ettik ki, ben sana onun sözünü göndereceğim.
Türkiye’deki Sünni olan âlimlerin hiçbirinin benim ilmimde küfürleri sabit değildir. Onlar ki sufi ve selefi ilim talebeleridir. Ben Şeyhulislam İbn Teymiyye rahimehullah’ın menheci üzere bulunuyorum.

Abdullah Samed Afaracı
(Eşref Yılmaz)

Moderatör tarafında düzenlendi:
zindabad Çevrimdışı

zindabad

زينداباد
İslam-TR Üyesi
Şeyhin bu açıklamasını buraya aktarmamızın sebebi Erdoğan ve gibilerinin tekfiri noktasında alimlerin,ilim ehli insanların ihtilafta bulunduğunu hatırlatmaktır.
Konu başka yerlere çekilmesin inşaallah.

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

Muvahhid Faruk

* لا أمثل إلا نفسي *
İslam-TR Üyesi
Zindabad! Beşeri kanunlarla hükmeden ile, İslam şeriatında hakkında bir nass ve vahiy gelmemiş olan İncil, Tevrat kaynaklı bir hükümle hükmeden arasında fark varmı?

Elyesa Abdurrahman Çevrimdışı

Elyesa Abdurrahman

"Hüküm ancak Allah'ındır..." En'am 57
İslam-TR Üyesi
Allah icin ben bu konusmann gercek olduguna dair delil istiyorum. Ayrica maria el kahtaniyi suan cephe fasil etmistr. cepheden degildir .

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

İslam-TR Üyesi
Allah icin ben bu konusmann gercek olduguna dair delil istiyorum. Ayrica maria el kahtaniyi suan cephe fasil etmistr. cepheden degildir .

Eminmisiniz Nusret Cephesin'den ayrıldığına? Burada hala Nusret Cephesi saflarında savaşmaya devam ettiği yazıyor gibi (ben öyle anladım)
Tarih: Ocak 2016

وأضاف القحطاني: " نحن من أسسنا جبهة النصرة، وكان لنا دور كبير في تثبيت الجبهة، وقاتلنا الدواعش، ولازلنا على العهد في القتال مع الإخوة حتى تحرير بلاد الشام"، مؤكداً أن الاختلاف في الرأي لا يضر، مستشهداً بالخلافات التي حصلت بين الصحابة.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu tekfir illeti ne bıcım bırseymıs yaw varsa yoksa tekfir.
Adam İslama gore degıl se bırak yok hükmünde zaten bızım ıcın ne fıkrı ne zıkrı bızı ılgılendırmıyor. kı ne alırız ne bakarız yok olana ne yapabılabılecek kı başka.
Adamı tekfir etsen ne olur etmesen bu onların kufrunu artırmaktan başka bırsey degıl.
ALLAH ın düşmanları bızım de düşmanımız ALLAH a dost olanlarda bızım dostumuzdur.
Bir muslumana gore ALLAHı dost edınlerle beraberiz edınmeyen düşman olanlar bızım gozumuzde yok hukmundedır yanı yok o kadar.
Bazen bu ıslerın cıvkı çıkıyor.Adam ıbadetı ALLAH ı anmayı bırakıyor cahıl ınsanların cahıllıklerını artırmak ıle uğraşıyor.
Hasbunallahı ve nımel vekıl.

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

İslam-TR Üyesi
Üst Ana Sayfa Alt