Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

En Çok Örnek Aldığınız Sahabe (r.a) Kimdir ???

A Çevrimdışı

Anti-Siyonist

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum!...
Kardeşlerim En Çok Örnek Aldığınız Sahabe Kimdir?
Ben Başlıyayım inş.Abullah bin Ebu Bekir

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Allah razı olsun örnek alınacak şahsiyetleri hatırlattığınız için...

Hepsi birbirinden değerli olan bu şahsiyeletlerin her birinden ayrı özelliği hoşuma gitmekde..

Ebu bekr'in sadakati,ömerin kararlılığı,osmanın hayası,alinin cesareti..vs vs..

Yazmakla,konuşmakla bitmez.Rabbim bizleri de onlar gibi islama yardım eden dinine sadık olanlardan eylesin.
amin

A Çevrimdışı

Anti-Siyonist

Üye
İslam-TR Üyesi
!sLaM4eVeR ' Alıntı:
Allah razı olsun örnek alınacak şahsiyetleri hatırlattığınız için...

Hepsi birbirinden değerli olan bu şahsiyeletlerin her birinden ayrı özelliği hoşuma gitmekde..

Ebu bekr'in sadakati,ömerin kararlılığı,osmanın hayası,alinin cesareti..vs vs..

Yazmakla,konuşmakla bitmez.Rabbim bizleri de onlar gibi islama yardım eden dinine sadık olanlardan eylesin.
amin
Amin!....

G Çevrimdışı

ginger

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
s.aleykum...

hepsı o kadar onemlilerkı kalplerımızde onların hangısının ısımlerını soyleyelım bılınmez...ama hepimizin gonlunde bırı vardır elbet...benım gonlumdede o muhteşem o şehıt anamız o mucadelece anamız sumeyye anamız var...

Rabbım onların yollarından ılerlememızı nasip etsın ınşAllah...

S Çevrimdışı

Süfyan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hz Ömer (r.a) Hz Ebu Talha (r.a) Mus Ab Bİn Ümeyr (r.a)....ALLAH hepsinden Razı olsun..

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ERKEK SAHABELERDEN HZ.ÖMER RA ,HANIM SAHABELERDEN İSE AİŞE VALİDEMİZ.......ÖRNEK ALDIĞIM VE ONLARIN BAZI ÖZELLİKLERİNİ KENDİMDE HİSSETTİĞİM.......ÖRNEK ŞAHSİYETLER......RABBİM O YÜKSEK ŞAHSİYETLERLE EFENDİMİZ BAŞTA OLMAK ÜZERE ..FİRDEVS CENNETLERİNDE GÖRÜŞMEYİ NASİP ETSİN.........SELAMETLE

A Çevrimdışı

Anti-Siyonist

Üye
İslam-TR Üyesi
ruveyda. ' Alıntı:
ERKEK SAHABELERDEN HZ.ÖMER RA ,HANIM SAHABELERDEN İSE AİŞE VALİDEMİZ.......ÖRNEK ALDIĞIM VE ONLARIN BAZI ÖZELLİKLERİNİ KENDİMDE HİSSETTİĞİM.......ÖRNEK ŞAHSİYETLER......RABBİM O YÜKSEK ŞAHSİYETLERLE EFENDİMİZ BAŞTA OLMAK ÜZERE ..FİRDEVS CENNETLERİNDE GÖRÜŞMEYİ NASİP ETSİN.........SELAMETLE
Amin!...

E Çevrimdışı

enes bin malik

Guest
herhangi bir cevap vermek çok zor, ama kısaca hepsi diyebilirim...
Rabbim hepsinden razı olsun....

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
amin...
beni de hep ebu zer gıfari etkilemiştir...bir de ümmü mekdum... ayetlere geçen sahabi...

hayalet Çevrimdışı

hayalet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
:agliyorum :agliyorum

su zamana kadar pek kimseyi ornek almadim :uzgunumm ama INSALLAH burda siz kardeslerimin sayesinde ornekler alirim simdiye kadar beni kandirmislar ama artik yok INSALLAH

SIMDI BIR ALLAHIM VAR BENI SEVEN VE INANDIGIM GUVENDIGIM ONUN ICIN INSALLAH bundan sonra ogrenirim :uzgunumm

Pulcet Çevrimdışı

Pulcet

Forumun Bekçisi
Site Emektarı
Hz. Hamza ( RA) gibi yüreğime bir mızrak,Hz.Bilal (ra) gibi göğsümün üstüne bir taş, Ebu-zerr gibi Kabe nin önünde bayılıncaya kadar dayak,Hz. Hanzala (ra) gibi melekler yıkıyacak, Hz. Ali (RA) gibi alim,Hz. Ömer RA) gibi adaletli,Talha bin ubeydullah-Enes bin malik gibi şehit ............................................................... :üzgünüm

Y Çevrimdışı

Yavuz_Selim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
baş örneğimiz ve önderimiz rasulullah sav olmak üzere ben islamın adil ve cesur reisi hz ömer ra ı örnek alıyorum tabi diğer sahabelerin de hepsi birbirinden değerli ALLAH bütün ashaba rahmet etsin

Üst Ana Sayfa Alt