Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

En Son Hangi Kitabı Aldınız?

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
En son okuduğum kitap Ahzab23 Şamil Basayev

Çeçenistan bağımsızlığından birinci savaşın sonuna kadar anlatılmış. kitabı yarım gün içerisinde bitirdim. Fakat sayfasının azlığı o güzel maceralar içerisindeki yolculuğumun erken bitmesine neden oldu. Ama kitap çok sürükleyici. Almanya'daki bir ataistin müslüman olmasıyla cihada katılmış bir Türk'ün hikayesi de var. Yazar bu ateist ile Şamil Basayevin hikayesini çok güzel birleştirmiş. Gerçi onların hayatını birleştiren Allah'tır fakat yazar güzel anlatmış.

Allah Abdulkadir Kardeşimizden razı olsun.

Ebu Muhammed ALİ Çevrimdışı

Ebu Muhammed ALİ

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
sitem-%20canim9.jpg

Maide Suresi Tefsiri . . :)

E Çevrimdışı

Ebu El Fida

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
"İSLAM HUKUKUNDA CEHALET"
MUHTEŞEM BİR KİTAP, KONU HAKKINDA ÇOK DETAYLI VE İLMİ BİLGİLER VAR. BAZILARININ DEDİĞİ GİBİ CEHALETİN NE MUTLAK MANADA MAZERET OLDUĞUNU VEYA NE MUTLAK MANADA MAZERET OLMADIĞI SÖYLÜYOR. TAMAMEN İLMİ ESASLAR VE KAT-İ DELİLLERLE MESELEYİ İZAH EDİYOR...
TE'VİL, HUCCET İKAMETİ, İKRAH VB BİRÇOK KONUYU ELE ALIYOR. AYRICA CEHALET MAZERETTİR DİYENLERİN ÖNE SÜRDÜĞÜ MAZERTLERE ÇOK GÜZEL CEVAPLAR VERİYOR...
HERKESE TAVSİYE EDERİM..
AYRICA İFADE EDEYİM Kİ, BU KONU HAKKINDA KAYIHAN YAYINLARINDAN ÇIKAN KİTAPTAN DAHA UCUZ VE DAHA KALİTELİ...

ABDULLAH HOCA

E Çevrimdışı

Ebu El Fida

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
"MÜCAHİDİN EL KİTABI" KİTAP GÜZEL AMA ÇOK PAHALI... BU KADAR PAHALI BİR ŞEKİLDE PİYASAYA SUNANLARI ALLAH ISLAH ETSİN.. MÜSLÜMANLAR NASIL OKUYACAK BU KİTABI?

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bence izinleri dışında çevirmeyin. Onlar da emek harcıyorlardır. Ancak maddi durumunuz iyi değilse telefon açar durumu söylersiniz. Sorun çıkartacaklarını sanmıyorum. Kitabı size uygun fiyata verirler.

E Çevrimdışı

Ebu El Fida

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
"İSLAM HUKUKUNDA CEHALET" YAZARI EBU-L ULA ER RAŞİD

BU KONUDA YAZILMIŞ EN MÜKEMMEL KİTAP DİYEBİLİRİM...

A Çevrimdışı

Ahmed1

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Heysemî'nin Mecmauz Zevâid adlı eserini çok merak etmiştim.Aldım ve çok beğendim.Herkese tavsiye ediyorum.Kitap 18+2 cilttir.Kitapta 19.000 hadis vardır.Kitabın kaynakları genellikle , Taberâni,Ebu Ya'la,Bezzar,İmam Ahmed ve bunun gibi piyasada tercümesi yapılmayan kaynaklardır.Fakat bu eseri aldığınızda 6-7 hadis kitabı almış gibi oluyorsunuz.

Kitabı alamayanlar internette arapçasını okuyabilirler.Arapça bilmeyenler ise bu eserin değişik bir versiyonu ve biraz farklı kaynaklardan istifade edilen 'Cem'ul Fevaid' adlı eseri indirebilirler.

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahkam'ul- Kur'an
Hadislerle Ahkam Tefsiri 3 ciltİmam Tahavi

2. İmam Tahavi Mukayeseli Fıkıh Mutasar Tek Cilt. Sadece Hanefi Fetvaları var içinde. Kitap Bir kitabın Muhtasarı değil. Kendisi Muhtasar.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Kitaplariniz hayirli olsun kardeslerim, Rabbim sonuna kadar okuyup, anlayip, amel edebilmeyi nasip etsin hepimize.

Lütfen kitabi okuyan kardeslerimiz kisa bir özet yazarsa ve ne icin bu kitabi aldiklarini da yazarlarsa peslerinden baska kisilerin de o kitabi almalarina vesile olabilirler ve bu sekilde ecirlerimiz artar diye düsünüyorum.

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben Hanefi Fıkhına dair kitaplar alıyorum bunun sebebi ise. Türkiyede Hem Selefilik adı altında hemde Hanefilik adı altında hanefi mezhebini ve Ebu Hanife Rahmetullahi Aleyhi gibi bir alimi yanlış tanıttıkları için Bu Meseleye özen gösteriyorum. ve Hanefi Mezhebine dair Fıkıh kitaplarına bakıyorum. Ve Faydalanıyorum inşaAllah.

Allah ilmimizi ve yakinimizi artırsın amin.

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kitabın adı: CİHAD(İbn Nehhas)

Alma Nedenim: Ayet ve sahih hadisler ışığında Rasulullah(s.a.s) ve sahabe döneminden rivayetlerle cihad fıkhını öğrenmek için aldım İnşaAllah..

(Allah yolunda cihada çıkmadan önce cihad fıkhını öğrenmeniz cihad hakkında bilgi edinmeniz sizin çok yararınıza olur.)

Kitap İçeriği: Sahabeden Muhacir ve Ensar'ın ve de güzellikle her yer ve zamanda onlara tabi olanların en büyük zanaatlarını Allah yolunda cihad kılmaları, en şerefli vazifelerini Allah düşmanlarını korkutup def etmek için gaza bilmeleri, dinlenme bahçelerini de Allah'ın korusunu korumak için nöbeti (ribatı) seçmelerine iten neden budur. Bu konuda telif edilmiş en iyi kitap, tahkikini ve yayınını yapmakta olduğumuz "Cihadın Faziletleri" hakkındaki Ibn-i Nehhas'ın eseridir.

423550_w640_h640_cihad_ibn_nehhas.jpg

Selahaddin Eyyubi Çevrimdışı

Selahaddin Eyyubi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Fantastik tür olan Yüzüklerin Efendisi'nin başlangıç kitabı olan ''Hobbit'' ve Muhammed Kutub ''Batıcı Söylemler Ve İslam''

E Çevrimdışı

enes poyraz

Üye
İslam-TR Üyesi
İbni teymiyye - dua ve tevhid
İbnul kayyim el cevziyye - esmaül hüsna
Mevdudi - Kur'anın dört temel terimi

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben Hanefi Fıkhına dair kitaplar alıyorum bunun sebebi ise. Türkiyede Hem Selefilik adı altında hemde Hanefilik adı altında hanefi mezhebini ve Ebu Hanife Rahmetullahi Aleyhi gibi bir alimi yanlış tanıttıkları için Bu Meseleye özen gösteriyorum. ve Hanefi Mezhebine dair Fıkıh kitaplarına bakıyorum. Ve Faydalanıyorum inşaAllah.

Allah ilmimizi ve yakinimizi artırsın amin.

Ebu Yusuf hocam Arapça'ya bir el atsan türkçe kitapların esamesinin okunmadığını göreceksin.. 4 mezhebin kaynaklarına inmek için Arapça şart..

ehli yemin Çevrimdışı

ehli yemin

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
en son ;
ibn teymiyye
kitabın ismi; şam ehline mektuplar
kitabı neden aldım; kitabın okunması gerektiğine inandım çünkü ibn teymiyye nin kitabı
kitabın içeriği; kitab tatarların halepe savaş açtığı dönemde şeyhülislam ibn teymiyye ordaki mucahidlere bu mektupları yazmıştır ve ben daha okuma aşamasındayım bitrince özetlerim :)

Üst Ana Sayfa Alt