Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Engelli Biri Dini Nasıl Öğrenir?

C Çevrimdışı

ceyhun_namazəliyev

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum
ben buraya yeni katıldım ve İslam dini ile ilgili bazı şeylerde sıkıntı içindeyim. Elhamdulillah müslümanım. Ben bazı insanlar gibi dinimi bilmeyen müslümandım ama 4-5 ay bundan önce dinimle ilgilendim ve aşırı gittim sanırım. Çok fazla bilgi edindim (yani hepsi parça parça) ve hangisinin doğru olduğunu bilmiyorum. İşin biraz korktuğum tarafıda fiziksel engelliyim yani istesemde hocalardan ders alamam ve dahada zoru ben Azerbaycanlıyım ve burda ki çok insanın görüşüde şia. Ailem hiç dindar değil ve kitapları kredi ile satın almaktan şüpheliyim (faiz olmasından korkuyorum) ve korsan indirmektende aşırı korkuyorum çünkü eskiden her şeyi korsan yapardım ama bunun kul hakkı olduğu bilmiyordum onun için yapmıyorum.
Şimdi ben nasıl bir yol izlemeliyim çünkü internetten araştırıyorum. Bu site benim aklımdaki soruları cevaplamaya yete bilir mi.
Vaktinizi aldığım için üzgünüm ama ben hakkı bulmak için bunu yazıyorum. Şimdiden teşekkürler

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
âleykum selam we rahmetullahi we berakâtuh kardeşim;

Evvela hastalığın sebebiyle Rabbim yardımcın olsun, inşeAllah güzelce sabredersen, karşılığında ahiratte kavuşacağın nîmetlerden ötürü "dunyadayken daha fazla hastalığım olsaydı" diyeceksindir.

Sitemizden ehl-i sunnet itikadı hakkında pek çok suallerine sevab bulabileceğini umud ediyorum. Ayrıca sitemizde Azeri olan bazı üye kardeşlerimiz de mevcuddur, inşeAllah zamanla tanışırsınız da.
Dini (İslami) meseleler hakkında eserleri indirmeniz câizdir.

İlgili Konular:

Engelli - Özürlü Sahabeler ?

https://www.islam-tr.org/konu/engelli-ozurlu-sahabeler.31914/

Dini (İslami) Eserlerde Kul Hakkı Olmaz
İslami Eserlerin Korsanlarında (yan sanayilerinde) Kul Hakkı Olmaz
ve
Dini Olmayan Eser ve Programların (Sahibi Kâfir Olsa Bile) Kopyalanması Haramdır!

https://www.islam-tr.org/konu/korsan-yayin-islami-eserlerde-kul-hakki-olmaz.11404/

Üst Ana Sayfa Alt