Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Erdoğan: Suriye'de Müslüman Müslümanı Öldürüyor

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Başbakan Erdoğan, Van'da yaptığı konuşmada Suriye'deki iç savaşa da değinerek "Müslüman Müslümanı öldürüyor. Ne için?" dedi

erdogan-van11.jpg

Başbakan Erdoğan, Van Depremi'nin ikinci yıldönümü nedeniyle düzenlenen açılış törenlerinde konuşuyor. Erdoğan, buradaki konuşmasında miting alanında toplananlara "Biz sizi seviyoruz be... Biz sizi Türk olduğunuz için değil, Kürt olduğunuz, Zaza olduğunuz için değil insan olduğunuz için seviyoruz" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:
"2 yılda Van depremi için kullandığımız kaynak eski rakamla 5 katrilyon lira. Dile kolay 5 katrilyon. Van tarihinde böyle bir yatırım görmedi ama biz bu yatırımı yaptık. Niye? Çünkü, yeni bir Van inşa etmemiz gerekiyordu. Van'ın tüm yaralarını sarana kadar, tüm sorunlarını çözene kadar çalışmaya devam edeceğiz."

"MÜSLÜMAN MÜSLÜMANI ÖLDÜRÜYOR"

"Ben '120 bin' dedim. Dün İran'dan gelen bir dost 'ne 120 bini 150 bin' dedi. Müslüman Müslümanı öldürüyor. Ne için? Benim ülkem de de aynı şeyler yapıldı. Hepimizin gideceği yer aynı: Toprak. Hocaefendi musalla taşına geldiğinde ne diyecek. Er kişi niyetine diyecek. Cumhurbaşkanı da olsa Başbakan da olsa milyarder olsa da er kişi niyetine, hatun kişi niyetine diyecek. Gömecekler gidecekler. Bir daha oraya uğrayan bile olmayacak.

Öyleyse bu kavga bu kan niye? Mısır'daki Sisi'ye birileri evet diyebilir ama Rabia hayır diyor. Esma'nın ruhu er veya geç galip gelecektir.

"ÇÖZÜM SÜRECİNE GÖVDEMİZİ KOYDUK"

Biz çözüm sürecini elimizi kolumuzu bütün gövdemizi koyduk. Biz baharın sürekli olmasını istiyoruz..."

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Seni de müslüman sayarsak, evet müslüman müslümanı öldürüyor.