Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Erkeğin Saç Uzunluğu Nedir?

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
Erkeklerin saçlarının uzun olmasının bir mahsuru var mıdır? Saçlarım biraz uzundur. Babam da kısalt diyor. Ben ise peygamberimizin de saçlarının uzun olduğunu söyledim. O da bana peygamberimizin miraçta saçlarının kısaltılması emri aldığını, ondan sonra da saçlarını bir daha uzatmadığını söyledi. Bu doğru mudur?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Rasulullah'ın (a.s) güzelliği

burdan bakabilirsin

https://www.islam-tr.org/konu/rasulullahin-guzelligi.20097/

Buharî, Cafer b. Ömer kanalı ile Bera b. Azib'in şöyle dediğini riva*yet etmiştir:

"Peygamber (s.a.v.), orta boylu olup iki omuzunun arası biraz geniş*çe idi. Kulak yumuşaklarına kadar varan bir saçı vardı. Onu kırmızı renkli bir elbise içinde gördüm. Ondan daha güzel birşey görmüş deği*lim."

îmam Ahmed b. Hanbel, Veki' kanalı ile Bera'mn şöyle dediğini ri*vayet etmiştir:

"Rasûlullah (s.a.v.) kadar kırmızı renkli elbise içinde güzel saçlı bi*rini görmedim. Omuzlarına kadar uzanan saçı vardı. îki omuzunun ara*sı da biraz genişçe idi. Boyu ne uzun ne de kısa idi."

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Üst Ana Sayfa Alt