Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Erkek Bebek Isim Önerileri

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleyküm kardeşlerim, ALLAH nasip ederse yakın bir zamanda doğum yapacağım, sizlerden anlamı hayırlı, kulağa hoş gelen, çocukla dalga geçemeyecekleri şekilde bildiğiniz erkek isimleri önermenizi rica ediyorum .

Ne kadar guzel masallah.
Allah yardımcınız olsun.
Tek isim mi çift isim mi düşünüyorsunuz
Bir ön ad olarak dede vs isimleri filan olacak mi

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Selamun Aleyküm kardeşlerim, ALLAH nasip ederse yakın bir zamanda doğum yapacağım, sizlerden anlamı hayırlı, kulağa hoş gelen, çocukla dalga geçemeyecekleri şekilde bildiğiniz erkek isimleri önermenizi rica ediyorum .

Aleykum selam ve rahmetullah kardeşim,

Allah hayırlısıyla çocuğunuzu kucağınıza alabilmeyi nasip eylesin. Erkek olursa Ömer Faruk'u isim olarak önerebilirim.

Muddessir Çevrimdışı

Muddessir

الحمد الله
Frm. Yöneticisi
Ekva, enes, musab, Ammar, Harun, hanzala, sad, Hattab, katade, hasan Hüseyin , mucahid, İkrime, muaviye, Abdullah, Abdurrahman. haris, yusuf, elyesa, İsmail, İbrahim, furkan. Affan. Ömer, culeybib, cuheyman, Bilal. ..

Aklıma gelenler. .

Rabbim hayırlısıyla oğlunu kucağına almayi nasip etsin ve onu İslâma bagislasin. .

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Allah'ın en sevdiği isimler olan Abdullah ve Abdurrahman isimlerini koyabilirsiniz. Birçok alime ve ilim ehline baktığımda bu ismi koyduklarını görürdüm. Sonra hadisi okudum ve 'SubhanAllah vallahi bunlar yaşıyorlar. Bununla dahi amel etmişler' demiştim kendi kendime... Gerçektende yemek yeme şekillerinden tutun çocuklarına koydukları isimle dahi amel etmişler. Hep bilmemişler, hep yaşamışlar... O yüzde sizde Allah'ın en sevdiği ismi koyabilirsiniz. Ama bunu zorlayıcı bir tavsiye olarak algılamayın, gönlünüzden geçeni ve hayırlı olanı tercih edin inşaallah. Bu arada Rabbim doğacak çocuğunuza hayırlı bir yaşam ve hayırlı bir ölüm nasip etsin, onu ve zürriyetini salihlerden kılsın, size ahirette fayda verecek sadaka-i cariyelerden kılsın inşaallah.

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah azze ve celle nasip eder de bir oğlum olursa 'Mücahid Furkan' koyacağım inşaAllah.Hem mücahid olsun hem de hakkı ve batılı birbirinden ayırsın.İfrat ve tefritten sakınsın ismi gibi yaşasın inşaAllah.:)

Üst Ana Sayfa Alt