Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Erkek Doktora Ameliyat Olmak Câiz mi?

A Çevrimdışı

AzraMeryeM

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm.

Ben yakın zamanda boyun fıtığı ve aşırı sırt ağrılarımdan dolayı plastik cerrahi bölümünde göğüs küçültme operasyonu geçirdim. Doktorum bayandı ve özel hastahane de ameliyat oldum.
ancak ameliyat sonrası şikayetlerim hala devam etti doktoru şikayet ettim hastahane yönetimi hatasını kabul etti ve ücretsiz olarak daha uzman bir hekim tarafından aynı ameliyatı tekrardan ücretsiz yapmayı teklif ettiler.
Ancak tecrübeli olan diğer doktor da erkek. Bu durumda ne yapmalıyım?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Âleykum selam we rahmetullah;

Hasta bir bayanın, hayati ve acil bir tehlike durumu söz konusu olmadığı müddetçe, erkek doktora arada bir örtü olmadan fiziki mudahalesine göz yumamaz.

Hastane yönetimi hatasını kabul ettiyse, uzman bir bayan doktor bulub getirtsin veya erkek doktora vereceği ücreti size versin, istediğiniz yerde uzman bir bayan doktora tedavi olunuz.
Allah c.c. şifanızı versin.

Not:
İlk ameliyatı yapan doktorunuz bayan olsa da, kendisiyle birlikte ameliyata girenler hakkında bilginiz var mı? Ameliyatlarda narkozcu genelde erkek olur, bu konu hakkında bilginiz varmıydı?

İlgili Konu:

Bayan Diş Doktorunun Erkek Hastaya Mudahalesi Câiz mi?

Üst Ana Sayfa Alt