Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Etli Yaprak Sarma

H Çevrimdışı

Havîn

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

Allah size sadece leşi, kanı, domuz etini ve Allah'tan başkası adına kesilen hayvanın etini kesinlikle haram kıldı. Fakat darda kalana, başkasının payına el uzatmamak ve zaruret miktarını aşmamak üzere bu etlerden yemek günah değildir. Hiç şüphesiz, Allah bağışlayıcı ve merhametlidir

Bakara Suresi,173.Ayet

salt_20170707_181414_947.jpg

Etli Yaprak Sarma Tarifi İçin Malzemeler
  • 200-300 gr yağlı kıyma
  • 2 su bardağı pirinç
  • 3 orta boy soğan
  • Yarım demet maydanoz
  • 1 tatlı kaşığı biber salçası
  • 1 yemek kaşığı domates salçası
  • Yarım çay bardağı sıvı yağ
  • Yarım tatlı kaşığı nane
  • Yarım tatlı kaşığı karabiber
  • Yarım tatlı kaşığı yenibahar
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • Ve salamura yaprak ben dalından toplayıp suda haşlayıp yaptım
Tarifin Yapılışı
Yaprağınız salamura ise sıcak suda bekleterek tuzundan arındırın, taze ise kaynattığınız sıcak suda 2-3 dk haşlayın.
Kıymanızı iç hazırlayacağız kaba alın, pirinci yıkayıp ekleyelin.Yemeklik ince doğranmış soğanı ,ince kıyılmış maydanozu,salçayı ve baharatları ekleyin en son yağını ekleyelin.Baharatların iyice karışması için tahta bi kaşık yardımıyla karıştırın.
Soğumuş yaprakların saplarını kesin,Tencerenin dibinde kullanmak üzere ayırın(büyük,yırtık yaprakları dipe koymak için kullanabilirsiniz)
yaprakları tencereye dizdikten sonra üzerine 2-3 kaşık zeytin yağı ve göz kararı tuz ekleyin üzerine dağılmamaları için düz bir tabak koyun.ben büyük servis tabağı kullandim.önce yüksek ateşte kaynamasını bekleyin sonra en kısık ateşte pişirin.

Afiyet olsun.

Üst Ana Sayfa Alt