Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Evli Olduğunu Bilmeden Görüştüğüm Erkeğin Karısı Öğrenince Boşanıyor. Çok Pişmanım, Ne Yapmalıyım?

A Çevrimdışı

ayşe sarıkaya

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bunu buraya yazarken dahi çok utanıyorum keşke yer yarılsada içine girsem.. kendimi çok boşlukta hissettiğim bi anda sanal yollarla bi adamla tanıştım konuşmaya başladık birbirimizden etkilendik daha sonra o evli olduğunu söyledi hemen ondan uzaklaştım ama sürekli aradı ve en sonunda irademi kaybettim ve tekrar konuşmaya başladım.. kendimi hiç iyi hissetmiyordum ama o sürekli eşiyle mutsuz olduğundan bahsediyordu.. bigün bu olayı bitirmeye karar verdim tövbe ettim ALLAHım beni bu bataklıtan kurtar diye dua ettim.. tam herşeyi bitirecektimki görüşmelerimizi eşi öğrenmiş ve boşanmaya karar vermiş.. o an vicdanım öyle bi sızladıki çok pişman oldum.. hiç yüzyüze görüşmedim ama bu yaptığımda zina biliyorum.. şimdi evliliğini kurtarmaya çalışıyor ve bana bunun sebebinin benim olmadığımı evliliklerinin zaten sallantıda olduğunu söyleyip duruyor.. hatta karısı sanada onada hakkım helal yeterki çık hayatımdan demiş.. ama bu helallik sayılır mı.. sürekli tövbe ediyorum sürekli evlilikleri için dua ediyorum.. böyle bir vebalin altına girdiğim için çok pişmanım.. ne yapmalıyım lütfen bana bi yol gösterin

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Yaptığınızın hata olduğunu biliyorsunuz, bu öyle bir hata - günah ki, hem nikahsız ve mahramsiz görüşme meydana geliyor, hem de neticesinde bir yuvanın yıkılması gündeme geliyor.
Bilmiyorum karşı taraf sizle görüşmeye başladığında evli olmadığını (bekar - dul) söylemişse ayrıca yalan söyleme günahına girmiştir.

Karısının durumu (ilişkinizi) öğrenip boşanma aşamasına gelmesi, kocasına 'Sana da, Ona da hakkım helal yeter ki çık hayatımdan' demiş olması düşünülerek sakince, kalben söylenmiş bir söz değildir. Öfkeyle ve yıkılmış bir anda söylenmiştir.

Sizin yapmanız gereken, ilişkinize derhal son verib (ben bitiriyorum, daha görüşmeyeceğim diye bile) konuşmadan; 'daha sonra o evli olduğunu söyledi hemen ondan uzaklaştım ama sürekli aradı ve en sonunda irademi kaybettim ve tekrar konuşmaya başladım' gibi durumlara fırsat vermeden direkt bağları koparıb Allah'tan afv dilemenizdir.

İlgili Konular:

Evli Bir Kadına Aşık Olmanın Hükmü? Kurtulma Yolu Nedir?
https://www.islam-tr.org/konu/evli-bir-kadina-asik-olmanin-hukmu-kurtulma-yolu-nedir.29017/

Namahremle Sevişmenin Günahından Pişmanım Nasıl Kurtulurum?

https://www.islam-tr.org/konu/namahremle-sevismenin-gunahindan-pismanim-nasil-kurtulurum.19971/

Zinadan Dolayı Artık Afv Edilmem Endişesi Vesvesesinden Kurtulabilir miyim?
https://www.islam-tr.org/konu/zinadan-dolayi-artik-avf-edilmem-endisesi-vesvesesinden-kurtulabilir-miyim.19828/

Üst Ana Sayfa Alt