Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Evlilik Görüşmesinde Bayanların Tesettürü Nasıl Olmalıdır?

E Çevrimdışı

erczz

Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum ve rahmetullah

Sünnete uygun evlilik görüşmesinde , bayanların çarşaflı değilde normal ev kıyafetleri ile durması caiz mi? Ve sürme vs. çekip makyaj yapabilir mi acaba?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Esselamu aleykum ve rahmetullah

Sünnete uygun evlilik görüşmesinde , bayanların çarşaflı değilde normal ev kıyafetleri ile durması caiz mi? Ve sürme vs. çekip makyaj yapabilir mi acaba?
Âleykum selam we rahmetullahi we berakatuh ;

Evlilik tanışma görüşmesi olsa da musluman bayan nikahsız bir namahram erkeğin karşısında tesetturlu olur. Elleri ve yüzünü açabilir, süslenmesi ise aşırıya kaçmadan hafif olabilir.

İlgili Konular:

Erkek Evlenmek Niyetiyle Kadının Saçına Bakabilir mi? Nerelerine Bakabilir?
https://www.islam-tr.org/konu/erkek...cina-bakabilir-mi-nerelerine-bakabilir.36409/

Nişanlılık Dönemi Görüşüp Konuşmalarda Ölçü Nedir?
https://www.islam-tr.org/konu/nisanlilik-donemi-gorusup-konusmalarda-olcu-nedir.37167/

Evlenmek İçin Tanışmaya Gelen Oğlanın Babası da, Kızın Yüzüne Bakabilir mi?
https://www.islam-tr.org/konu/evlen...in-babasi-da-kizin-yuzune-bakabilir-mi.45759/

E Çevrimdışı

erczz

Üye
İslam-TR Üyesi
Abi tesettür derken çarşaf çıkmayacak , amz peçe çıkacağı için yüze hafif makyaj yapılabilir mi demek istedin? Ama kilomuz nasıl anlaşılacak? Vücut hatlarını belli etmeyen renkli bir boydan elbise ve renkli bir şal ile çıkılamaz mı? Ben bunun cevabını almadan çarşafımı çıkarmayacağım çünkü. Yanlış birşey yapmak istemiyorum. Cevabım yukarıda gayet açık diyebilirsin belki ama ben çoğu şeyde %100 emin olmadan harekete geçemiyorumda hakkını helal et inşaAllah

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Çarşaf veya ferace, dışarıda giyilen ne ise yine onunla çıkılacak. Bununla beraber aşırıya kaçmadan (doğallığınızı aşırı değiştirib çok farklı biriymiş gibi karşı tarafı yanıltmadan) hafif süslenebileceğinizi düşünüyorum.
Diğer ev içerisinde giyilen uzun ve bol elbiseler ne renk olursa olsun uygun değildir.
Kilonun kaç olduğunu illa görerek anlaması gerekmiyor, istiyorsanız yanında (çarşaf, ferace ile) teraziye çıkarsınız, yahud kendisine söylersiniz.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Çarşaf veya ferace, dışarıda giyilen ne ise yine onunla çıkılacak. Bununla beraber aşırıya kaçmadan (doğallığınızı aşırı değiştirib çok farklı biriymiş gibi karşı tarafı yanıltmadan) hafif süslenebileceğinizi düşünüyorum.
Diğer ev içerisinde giyilen uzun ve bol elbiseler ne renk olursa olsun uygun değildir.
Kilonun kaç olduğunu illa görerek anlaması gerekmiyor, istiyorsanız yanında (çarşaf, ferace ile) teraziye çıkarsınız, yahud kendisine söylersiniz.

:D

Üst Ana Sayfa Alt