Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Evrimi Kabul Etmek Kafir Yapar mı?

M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Caner Taslamanın evrim hakkındaki konuşmasını dinledim dedikleri bana mantıklı geldi evrimi onaylıyordu. Evrime inanmak dinden çıkarır mı ?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Caner Taslamanın evrim hakkındaki konuşmasını dinledim dedikleri bana mantıklı geldi evrimi onaylıyordu. Evrime inanmak dinden çıkarır mı ?
Evrimden kastınız, insan(Adem (a.s.)'ın maymundu, sonra nesilden nesile insana dönüştü manasında mıdır? Eğer böyle ise bu inanç İslam'a aykırı olup sapıklıktır. Şerefli bir mahluk olan İnsanın atasını, Allah'a ve peygamberlerine isyan ettiği için lânetlenerek dönüştürülen maymun olmakla nitelendirmek ve buna iman etmek İslam inancına aykırı olup küfürdür!
"Andolsun, sizden Cumuartesi (günü) yasağı çiğneyenleri elbette biliyorsunuz. İşte Biz, onlara: "Aşağılık maymunlar olun" dedik." (Bakara Suresi, 65)

Hani Rabb'in meleklere: “Gerçekten Ben, çamurdan bir beşer yaratacağım” demişti. “Onu bir biçime sokup, ona ruhumdan üflediğim zaman siz onun için hemen secdeye kapanın. (Sad Suresi, 71-72)

O (Allah) ki; yarattığı her şeyi en güzel ve en sağlam yapan, insanı yaratmaya çamurdan başlayandır. (Secde 7)

"Daha önce gelip geçenler hakkında da Allah’ın kanunu böyledir. Allah’ın kanununda asla değişme bulamazsın." (Ahzab, 33/62)

"Allah’ın öteden beri işleyip duran kanunu (budur). Allah’ın kanununda asla bir değişiklik bulamazsın." (Fetih, 48/23)

Caner Taslaman denen şahıs hadis munkiri bir sapkındır. Rasulullah (s.a.v.)'e Kur'andan başka vahy gelmemiştir diyerek hadislerin vahy olmasını inkar ederek, Rasulullah (s.a.v.)'ın etkisini ve yetkisini sıfırlayıp postacı konumuna indirgeyenlerdendir. Bunlar (hadis inlârcısı, Kur'aniyyun, mealci) musteşriklere hizmet eden nefis budalalarıdırlar.
Bu sapkın zihniyetlerin, ehl-i sunnet itikadına aykırı görüşler peydahlaması doğaldır.

Şubhesiz Biz insanı, karmaşık olan bir damla sudan yarattık. Onu deniyoruz. Bundan dolayı onu işiten ve gören yaptık. (İnsan Suresi, 2)

Yukarıdaki zikredildiği şekilde evrimi savunanların İslam milletiyle (müslüman) bir bağı yoktur. Daha önceden müslüman idiyse kâfir olurlar!