Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

FETHULLAH GÜLEN’İN TAZİYELERİNDEN BİR DERLEME!!!!!!!!.......

EBUSELAM Çevrimdışı

EBUSELAM

Vefa ehline feda kolay olur
İslam-TR Üyesi
FETHULLAH GÜLEN’İN TAZİYELERİNDEN BİR DERLEME!!!!!!!!.......

Taziye ve Teröre Lanet

Sebebi ve maksadı ne olursa olsun terör asla tasvip edilemez. İnsan hayatı gibi kutsal bir değeri tehdit eden ve toplumsal güveni yok eden terör hiçbir din, hiçbir anlayış ve hiçbir telakki tarafından tasvip edilemeyecek yoz bir eylemdir.

Dine göre hayat, korunması gereken asli değerlerden biridir. Bu sebeple terör kurtuluş mücadelesinde de, dini bir gayeyi gerçekleştirmekte de vasıta olarak seçilemez. Sulh ve huzurun temsilcisi anlamına gelen Müslüman, asla terörist olamaz; terörist de Müslüman olamaz.

Moskova metrosunda art arda gerçekleştirilen iki kanlı eylemi kimden ve ne maksatla gelmiş olursa olsun kınıyor, bu vesileyle terörü bir kez daha lanetliyorum.

Olayda hayatını kaybedenlerin yakınlarına, komşu Rusya Federasyonu yetkililerine ve halkına başsağlığı diliyorum. Yaralılara acil şifalar temenni ediyor ve acılarını yürekten paylaşıyorum.

M. Fethullah Gülen

Fethullah Gülen Hocaefendi, Libya'daki Amerikan Konsolosluğu'na yapılan saldırı münasebetiyle taziye mesajı yayınladı

Amerika Birleşik Devletleri'nin Bingazi'deki Konsolosluğu'na yapılan saldırıda, Büyükelçi Christopher Stevens ve üç konsolosluk çalışanının hayatını kaybettiğini teessüfle öğrenmiş bulunuyorum. Görevi itibariyle Amerika Birleşik Devletler'ini Libya'da temsil eden ve aynı zamanda bu ülkede misafir hükmünde olan Büyükelçiyi hedef alan saldırıyı en şiddetli şekilde kınıyor ve bu vesileyle faili kim olursa olsun terörün her türlüsünü lanetliyorum.

Kahire ve Yemen'deki şiddet içeren protesto gösterileri münasebetiyle hatırlatmak isterim ki; kalıcı müspet değişimler ancak barışçı ve diyaloga açık bir yaklaşımla gerçekleşebilir. Masum insanları hedef alan şiddet, onu müdafaa etme iddiasıyla yola çıkılan İslam'ın ruhuna ihanettir. Müslümanlara yakışan, tepkilerini dinlerinin izzetine uygun bir tarzda barış ve sükunet içerisinde ifade etmeleridir.

Olayda hayatını kaybedenlerin yakınlarına, Amerikan halkına, hassaten ABD Dışişleri Bakanı Sayın Hillary Clinton'a başsağlığı diliyorum.

Yaralılara acil şifalar temenni ediyor ve acılarını yürekten paylaşıyorum.

Bülent Ecevit İçin Verdiği Taziye Mesajı

Türk siyasî tarihimizin önemli ve müstesna simalarından Sayın Bülent Ecevit’in vefatını teessürle öğrendim. Milletimizce de malum olduğu üzere o hep inandığı gibi yaşadı ve inançlarından asla taviz vermedi. Türkiye’mizin geleceği adına yapılan olumlu hizmetlere sürekli destek verdi. Birtakım kaba dayatmalar karşısında asla eğilmedi. Ve bu duygularıyla Allah’a yürüdü. Merhuma Cenab-ı Hak’tan rahmet, başta eşi Rahşan Hanım olmak üzere yakınlarına başsağlığı dilerim.

2005 de Ürdün'de Meydana Gelen ve 18 İsrailli turistin öldüğü Terörist Saldırılarda Ölenler İçin Verdiği Taziye Mesajı

Dinlerin korunması hususunda ittifak ettiği "hayata" kendi emelleri uğrunda rahatlıkla kıyabilen karanlık ruhlar, İslam gibi emniyet ve selametin temsilcisi yüce dinimizi –ne yazık ki- bu sefer de Ürdün'de terörist emellerine alet ettiler. Cenab-ı Hak'tan "ikmal ettiği" yüce dinimizi tüm din kardeşlerimizle beraber, istismarcılara fırsat vermeyecek ölçüde ve "razı olacağı kemale" yakışır bir şekilde yaşayıp, hakkıyla temsil etmek keyfiyetine ulaştırmasını diliyor, bu elim olayda hayatını kaybedenlerin yakınlarına, akraba ve dostlarına taziyelerimizi arz ediyorum.
Fethullah Gülen

Rusya'nın Kuzey Osetya Bölgesinde Bir Okula Yapılan Terörist Saldırıda Ölenler İçin Verdiği Taziye

Bütün terör faaliyetleri, barışa ve huzura vurulan en büyük darbedir. Hangi sebeple ve hangi maksada yönelik olursa olsun, hiçbir terör faaliyeti katiyen tasvip edilemez.
Terör başta en kutsal ve evrensel bir değer olan insan hayatına yönelik bir tehdittir. İnsan hayatına kıydığı gibi toplumsal güveni de yok eder. Terör yeryüzünde en yoz insan eylemidir ve hiçbir din, hiçbir anlayış ve hiçbir telakki onu tasvip edecek kadar yozlaşmış olamaz.
Allah nazarında hayat çok önemlidir. Bu bakımdan Allah, gönderdiği din ile, onu korumayı, korunması gereken aslî değerlerden biri saymıştır. Bu sebeple terör, ne bir kurtuluş mücadelesi şekli ne de herhangi bir dini gayeyi gerçekleştirmede vasıta olamaz. Müslüman ancak sulhün, barışın ve huzurun sembolü olmalıdır. Terörist müslüman, müslüman da terörist olamaz.
Son yıllardaki büyük terör saldırıları, sadece olayın gerçekleştiği coğrafyaları değil, dünya barışını da baltalamıştır. Bu sebeple, kimden ve ne maksatla gelmiş olursa olsun, Rusya'ya bağlı Kuzey Osetya'da meydana gelen olayları şiddetle kınıyor ve terörü bir kez daha lanetliyorum. Rehine olayında çıkan çatışmalarda hayatını kaybedenlerin yakınlarına, küçük yavruların anne-babalarına, komşu Rusya Federasyonu yetkililerine ve halkına başsağlığı diliyor, yaralılara da acil şifalar temenni ediyor, acılarını paylaşıyorum.
M. Fethullah Gülen

Cem Karaca İçin Verdiği Taziye Mesajı

Hoşgörü ikliminin ülke çapında yayılmasında büyük emeği geçen, kıymetli sanat adamı ve müstesna insan CEM KARACA Beyefendi'nin vefatını teessürle öğrendim.

Diyaloga açık ve uzlaşmacı kişiliği ile sanatını kitlelerin birlik ve beraberliği adına kullanan, aydın duruşu ve kendine has çizgisi ile halkımızın sevgi ve saygısını kazanan Cem Karaca Beyefendi'ye Rahmet-i Rahman'dan afv-u mağfiret, başta değerli eşi İlkin Karaca Hanımefendi olmak üzere ailesine, sanat dünyasına ve yakınlarına başsağlığı dilerim.

Şişli ve Kuledibi'ndeki Musevi Sinagoglarına Yapılan Saldırılar Dolayısıyla Bir Taziye Mesajı Yayınladı

20'den fazla vatandaşın hayatını kaybettiği ve 300'den fazla insanımızın yaralandığı patlamalar ülkemizin istikrarına karşı gerçekleştirilen en çirkin saldırılardan biridir. Birlik ve beraberliğin en üst seviyeye çıktığı bu mübarek Ramazan ayında masum insanları hedef alan terör saldırıları milletimizi derinden yaralamıştır. Terör hiçbir şekilde mücadele aracı olamaz. Sebebi ne olursa olsun bu gayrımeşru yolu kullananlar insanlığa karşı en büyük suçu işlemiş sayılırlar. Hangi insan ya da hangi grup yaparsa yapsın bu çirkin olay ne din ile ne de insanlıkla bağdaştırılamaz.

Patlamaların gerçekleştiği bölgelerde, sinagogda ibadet halindeyken terörle karşı karşıya kalan Musevi ve Müslüman vatandaşlarımızın çektiği acıyı ve yaşadıkları üzüntüyü paylaşıyor, bu menfur saldırıyı gerçekleştirenleri bir kez daha lanetliyorum. Milletimize ve mağdur yakınlarına başsağlığı ve sabr-ı cemil niyaz ediyorum.

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal İçin Verdiği Taziye Mesajı

Büyük düşünce ve devlet adamı, sivil cumhurreisi Müslüman Türk dünyasının vesile-i ümidi Sayın Devlet Başkanımızı kaybetmiş bulunuyoruz. Hayatı boyunca yüksek gayeler arkasında koşmuş, hep ufuklu yaşamış ve yaşadığı gibi de milletimiz için bir yitik olarak Rabb'ine yürümüş bulunan muhterem Turgut Özal'a Cenab-ı Hakk'tan merhamet ve mağfiret topyekün Türk milletine ve İslâm alemine de baş sağlığı dilerim.

Barış Manço İçin Verdiği Taziye Mesajı

Sanat dünyasının nitelikli ve şahsiyetli bir mümessili olarak ülkede, sanatçı kişiliği ve icra ettiği sanatla da ülke dışında fahri bir kültür elçisi gibi yılmadan aşk, şevk ve heyecanla hizmet eden kıymetli insan Barış Manço'nun vefatını derin bir teessürle öğrendim. Bu vesile ile merhuma Allah'tan rahmet, başta ailesi olmak üzere tüm eş, dost, yakınlarına ve sanat camiasına taziyetlerimi sunarım.

Cenk Koray İçin Verdiği Taziye Mesajı

Dürüstlüğü, renkli kişiliği, demokrat tutumuyla sevenlerinin kalbinde taht kuran, Mevlânâ aşığı ünlü sunucu ve gazeteci-yazar Cenk Koray'ın vefatı bizleri hüzne gark etmiştir. Merhuma Allah'tan gani gani rahmet, yakınlarına, dostlarına, sanat ve basın camiasına başsağlığını dilerim.

Üzeyir Garih İçin Verdiği Taziye Mesajı

Ülkemizin en önemli sermaye kuruluşlarından ALARKO ŞİRKETLER TOPLULUĞU Eşbaşkanı, yerli ve yabancı pek çok vakıf ve dernekte danışman veya yönetim kurulu üyesi, beşerî münasebetlerinde sıcak, zaman zaman mektuplaşmalarımızda Peygamber Efendimiz'den Peygamberimiz şeklinde bahsedecek ölçüde inanç izhar eden ve başka inançlara saygılı, kıymetli dost Üzeyir Garih Beyefendi'nin menfur bir cinayet neticesinde dâr-ı bekaya irtihal etmiş olduğunu üzüntüyle öğrenmiş bulunyorum. Beynelmilel şöhrette başarılı bir işadamımızı ve bir dostu kaybetmenin üzüntüsü içinde, başta ailesi ve çocukları olmak üzere, yakın dostu ve ALARKO ŞİRKETLER TOPLULUĞU Eşbaşkanı sayın İshak Alaton Beyefendi'ye ve bütün topluluk mensuplarına taziyetlerimi arz ile, ülkemizin artık bir istikrar, barış, huzur, sükûn ve refah ülkesi haline gelmesini Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim.

EBUSELAM Çevrimdışı

EBUSELAM

Vefa ehline feda kolay olur
İslam-TR Üyesi
BENDE; YILLARDIR AMERİKANIN,RUSYANIN, İSRAİLİN VE KUKLALARININ ACIMASIZCA KATLETDİĞİ YAŞLI,KADIN VE ÇOÇUK BÜTÜN MÜSLÜMANLARA ALLAHTAN RAHMET,CİHAD EDEN KARDEŞLERİME NUSRET VE MÜMİNLERİ BIRAKIPTA KAFİRLERİN YANINDA İZZET ARAYAN VE ONLARIN DİLİYLE KONUŞAN SATILMIŞLARADA ALLAHTAN LANET DİLİYORUM......

Üst Ana Sayfa Alt