Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Filipinler Için Camilerde Yardım Toplanacak

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Filipinler için camilerde yardım toplanacak

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Türkiye Diyanet Vakfı ile birlikte Filipinler'deki tayfuna maruz kalan insanlar için Cuma günü (yarın) bütün camilerde yardım toplamaya karar verdiklerini söyledi.

Mehmet Görmez, Kırıkkale Valisi Ali Kolat'ı ziyaretinde yaptığı konuşmada, Filipinler'de yaşanan tayfun felaketine ilişkin açıklamalarda bulundu. Yarın yurdun tüm camilerinde yardım toplanacağını belirten Başkan Görmez, Türkiye Diyanet Vakfı ile birlikte Filipinler'deki tayfuna maruz kalan binlerce insanın vefat ettiği, on binleri, hatta yüz binleri bulan evsiz yurtsuz insanlara, Cuma günü bütün camilerde yardım toplanacağını ifade etti. Diyanet İşleri Başkanı Görmez, şöyle dedi:

“Diyanet İşleri Başkanlığı olarak da oralardaki farklı adalarda yaşayan Müslüman topluluklarla bugüne kadar ilişkilerimiz var, onların hemen hemen tamamından mektuplar geldi bize, biz o mektuplardan dolayı hemen görev bildik, Türkiye Diyanet Vakfı olarak toplandık, hem Diyanet İşleri Başkanlığı hem Türkiye Diyanet Vakfı, birlikte Filipinler'deki tayfuna maruz kalan binlerce insanın vefat ettiği on binleri, hatta yüz binleri bulan evsiz yurtsuz kalan insanlara inşallah Cuma günü ülkemizin bütün camilerinde yardım toplamaya karar verdik. Türkiye'deki bütün kurumlarımızla birlikte, Türkiye Diyanet Vakfı da harekete geçti ama inşallah Cuma günü milletimizin yapacağı yardımları Somali'de, Endonezya'da, Pakistan'da olduğu gibi, Haiti'de olduğu gibi, buradaki insanlara da hem de hiçbir ayrım yapmadan, her ne kadar talep oradaki Müslüman kardeşlerimizden gelse de bu musibete maruz kalan insanlara milletimizin yardım elini götürmeyi kendimize vazife kabul ediyoruz.”

Kendi yorumum. Filipinlerde yaşanan her ne kadar felaket olsa da , bu tarz bir yardım kampanyasını tasvip etmiyorum. Filipinlerin ahlaken ne durumda olduğunu, ne iğrenç şeyler yaşandığını bilmiyorlarmı. Felakete üzülmesine üzüldüm. D. işleri , Camide müslümandan aldığı parayı müslümana dağıtmalıdır. benden kuruş yok. Suriye açlıktan , şimdi de susuzluktan ölüyor !!!

Filipinliler Ferdinand Magellan'ın 1521'de ülkeye gelmesiyle Hristiyanlıkla tanıştılar. Filipinler'in yaklaşık %86'ı Hristiyan olmakla beraber bunların %81'i Roma Katolik Kilisesi'ne bağlıdır. Güney Asya'da ticareti geliştiren Arapların teklifiyle 14.yüzyılından kısa bir süre sonra İslamiyetle tanıştılar. Filipinler'in yaklaşık olarak %10'u Müslüman'dır ve yerel dilde 'Moros' olarak bilinirler ve genelde ülkenin güneyinde mindanao adasındadırlar. 1899'da Amerikan askerlerinin ülkeye gelmesiyle Presbiteryen ve Metodist (Protestan mezhebi) ile de tanıştılar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
suriyede müslümanlar katledilirken hristiyanlara yardım topluyorlar bakın şirinevlerde suriyeli çocukların organlarını satın almak için organ mafyası 7000 dolar teklif ediyor aileler kabul etmeyince kaçırmaya çalışıyorlar madem yardım edecekseniz bu muhacirlere yardım edin

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
çok yardım etmek istiyorlarsa oraya islamı götürsünler. milletin duygularını sömürmesinler.
illede yardım toplayacaklarsa bunu diyanet eliyle yapmak iğrenç bir faaliyettir.
yapacaklarsa başka bi kurum öncülük etsin. sinir oldum iyice ya

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
suriyede müslümanlar katledilirken hristiyanlara yardım topluyorlar bakın şirinevlerde suriyeli çocukların organlarını satın almak için organ mafyası 7000 dolar teklif ediyor aileler kabul etmeyince kaçırmaya çalışıyorlar madem yardım edecekseniz bu muhacirlere yardım edin

akhi filipinlerin durumu hristiyanlıktan çooook daha öte. orası dünyaca bilinen insan ticaretinin yapıldığı bir ülke. En aşağılık hikayeler orda yaşanıyor.

abdullah13 Çevrimdışı

abdullah13

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İnsan ticaretinin en sık yapıldığı ülkelerden biri, adam 7-8 yaşındaki çocuğunu 10 dolar karşılığında seks kölesi olması için satabiliyor, çocuk istismarının en sık yaşandığı ülkelerden biridir. Avrupalı çocuksever (!) zenginler bu işe el atarlar merak etmeyin ne de olsa her sene bu sebeple 2-3 kez tatil (!) için oralara gidiyorlar.

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İnsan ticaretinin en sık yapıldığı ülkelerden biri, adam 7-8 yaşındaki çocuğunu 10 dolar karşılığında seks kölesi olması için satabiliyor, çocuk istismarının en sık yaşandığı ülkelerden biridir. Avrupalı çocuksever (!) zenginler bu işe el atarlar merak etmeyin ne de olsa her sene bu sebeple 2-3 kez tatil (!) için oralara gidiyorlar.
Şok oldum, dünyanın nerelerinde ne zulümler varmış. Allah sabilere yardım etsin. :(

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hayrda onculuk edecekken ulke olarak zulmun cogalmasina fesadin yayilmasina gunahin artirilmasina sebeb olmak ne kotu...

Yani basindakileri musluman lari birakip kafirlere el uzatmak ne kotu

Bu saatten sonra korkuyorum bir azap deyecek bizlere

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hayrda onculuk edecekken ulke olarak zulmun cogalmasina fesadin yayilmasina gunahin artirilmasina sebeb olmak ne kotu...

Yani basindakileri musluman lari birakip kafirlere el uzatmak ne kotu

Bu saatten sonra korkuyorum bir azap deyecek bizlere
Allah temmuzda uyardı, bidahakine korkarım direk çarpacak.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah temmuzda uyardı, bidahakine korkarım direk çarpacak.

Akhi ALLAH zulcelal hep uyariyor tum kavimleri uyardigi gibi biz diyoruzya hani bu kadar mucize var insanlar nasil iman etmiyor diye buda boyle birsey isde

Üst Ana Sayfa Alt