Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Forum Günlüğü...

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
ceyhun_namazəliyev kardeşim, senden haber alamıyordum meğersem 5 ay önce 19 yaşında Rabbine kavuşmuşsun. Bu bize ders oldu; ölümün genç yaşlı demediğini senin vesilen ile bir kez daha hatırladık. İnşAllah mutlusundur.

SübhanAllah inna lillah ve inna ileyhi raciun
Rabbim rahmeti ile muamele etsin

Yaşı küçük Özürlü olmasına rağmen ibadetlerini yerine getirme hususunda taharet babında bir çok soru sorardı
Gerçekten çok zor bir durum

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ceyhun_namazəliyev kardeşim, senden haber alamıyordum meğersem 5 ay önce 19 yaşında Rabbine kavuşmuşsun. Bu bize ders oldu; ölümün genç yaşlı demediğini senin vesilen ile bir kez daha hatırladık. İnşAllah mutlusundur.

inna ileyhi ve inna ileyhi raciun,üzüldüm, nereden haberiniz oldu acaba forumda konusunu göremedim.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
inna lillahi ve inna ileyhi raciun Allah kardeşimize en güzel cennet bahçelerinde yer ayırsın çok duygulandım daha dün bakmıştım en son görülmesine çünkü uzun zamandır yazmıyordu. Allah dünyada göremediği rahatın bin kat fazlasını cennette versin.

ez-Zehebî Çevrimdışı

ez-Zehebî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعونَ
Öğrendiğimden beri elime, koluma, ayağıma bakıyorum. Cidden şu anda hareket ettirebildiğimiz şu organlar bir zaman sonra çürüyüp gidecek. Ölümü sürekli tefekkür ederdim ama yaşayınca bir başka oluyor. Kardeşi çok seviyordum, Allah rahmet etsin. Allah, ona Kevser havzından içmeyi nasip etsin. Rasulullah’ın şefaatine nail etsin. Dinine gösterdiği özeni günahlarına kefaret kılsın. Ya Rab! Canımızı Müslüman olarak al.

A Çevrimdışı

AbdulMuhyi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Forumda kalan kişi sayısı pek az; üyelerin çoğunun son görülmesi yıllar önce. Kim bilir onlara ne oldu? Kim bilir forumdaki en son görülme tarihimizde ne yazacak ve sebebi ne olacak? Sebebi dünyevi bir nedenden dolayı mı yoksa ölüm bizleri de bu dünyadan kopardığı için mi olacak? Tıpkı bazı forum üyelerini bu dünyadan kopardığı gibi. İnsan gerçekten merak ediyor sevgili günlük.

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Enes ibn Mâlik (r.anh)'ten rivayet edildi ki, Peygamber (s.a.v.) şöyle buyurmuştur:
"Sizden biriniz kendisine bir zarar isabet ettiğinden dolayı sakın ölümü temenni etmesin! Eğer muhakkak temenni etmek zorunda bulunursa: Allah'ım, yaşamak benim için hayır olduğu muddetçe beni yaşat, ölmek benim için hayırlı olduğu zaman da beni öldür! desin"
(Buhari, Kitâbu'l Marda ve't Tıb , Bab 19, Hadis no: 32, Deavât 30; Muslim, Zikr 10; Ebû Dâvud, Cenâiz 9; Nesâî, Cenâiz 1; İbn Mâce, Zuhd 31; Musned, III, 101, 104, 171, 195, 208, 247, 281)

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Her şey, Her kez, değişiyor.Lakin ölüm asla.

En basında yapılacak işler hep en sona itiliyor.LAkin ölüm;

o ölüm ki Senı tum erteledıklerınden tum sevdıklerınden koparacak olandır.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Pazartesinden beri iş yoğunluğundan
bu salakliktayim

20211020_214304.jpg

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Beyaz tv de ne var ne yok programina bakim dedim
Ibni arabi, mustafa kemal pasayi övmüş de övmüş onun kurduğu devlet deccali vs yenecekmiş. :D

A Çevrimdışı

Ayşegülce

Üye
İslam-TR Üyesi
Beyaz tv de ne var ne yok programina bakim dedim
Ibni arabi, mustafa kemal pasayi övmüş de övmüş onun kurduğu devlet deccali vs yenecekmiş. :D

Harun Çetin instagram sayfasında yayınlamıştı geçen gün bununla ilgili bir açıklama. Söz konusu kitabı tercüme eden kendisiymiş ve "asla öyle bir şey yazmıyor" demişti.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Harun Çetin instagram sayfasında yayınlamıştı geçen gün bununla ilgili bir açıklama. Söz konusu kitabı tercüme eden kendisiymiş ve "asla öyle bir şey yazmıyor" demişti.

Tabi ki yazmiyor ya, zaten onu soyleyen adam kimdi bilmiyorum o kismi kacirdim.
Bu da baska bir algi yontemi iste.

Üst Ana Sayfa Alt