Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Forumda Kullanılan Ağır Sözler Hakkında

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşlerim birşey soracagım ; tebliğ hepimizin vazifesi .. elhamdülillah müslümanlar olarak üzeriimize düşen vazife... fakat yöntem bu mu olmalı ?
7/24 bu sitede kafir zındık gavur münafık deyyus dürzü ahlaksız şerefsiz bilmem ne envai çeşit söz edip mi bu insanları dine çekeceğiz ????
onlara ahlaksız deyip kendin güzel ahlaktan kastın bu mu ??? kafire 7/24 kafirliğini vurgulayarak mı dini anlatacagız ?
ben bu siteye kayıtlı birçok üyenin belaltı küfür edememekten dolayı kafir gavur vs .. gibi ifadeleri hakaret, sövgü niyetine kullandıklarını düşünüyorum ...
yav yeter kardeş yav, bu sitede o kadar ahlakszı namussuz haysiyetiz namsussz gibi ifadeler kullanılır oldu ki cidden tiksindirici bir hal alıyor.. kaldı ki böyle mi dinimizie uzak olanları çekeceğiz ... biz anne babadan müslüman olup şanslı olanlarız, böyle olmayanların yerinde olabileceğimizi düşünüp onların hallerine uzulmeliyiz bence ... bu sitede banlanan bir kardeş vardı o sürekli ' sunu yapan deyyus, bunu yapan deyyus. o deyyus bu deyyus' deyip zırvalayaıp duruyorudu ... deyyus deyyus deyyus,gavur gavur gavur ... baska bir kelime edebilen hakikaten ilmi konusan az var bu sitede ... ben ilim sahibi değilim susuyorum,ilme sahip olmayanlarda daha müslüman görünebilmek için dakika bası beddua hakaret edip durmasın ... sitede birkaç kişi hariç hemen hepsi ağzı bozuk resmne yav .... bu laflarım hoş değilse banlanmayı rica ediyorum adminlerden ...bıktım yav ... ilim ögrenmek için burdayım, agzı bozuk kişilerden bıktım yav :acpsnr::acpsnr::acpsnr:

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
sitede birkaç kişi hariç hemen hepsi ağzı bozuk resmne yav ....

yaklasik 100 bine yakin üye var faal yazan arada gelip gidenler yaklasik 1000 kisi..Bir sey dedin senden bunu ispat etmeni bekliyorum ki, degerlendirmeni uygulayalim aksi halde bu kadar kisinin hakkina girdin.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşlerim birşey soracagım ; tebliğ hepimizin vazifesi .. elhamdülillah müslümanlar olarak üzeriimize düşen vazife... fakat yöntem bu mu olmalı ?
7/24 bu sitede kafir zındık gavur münafık deyyus dürzü ahlaksız şerefsiz bilmem ne envai çeşit söz edip mi bu insanları dine çekeceğiz ????
onlara ahlaksız deyip kendin güzel ahlaktan kastın bu mu ??? kafire 7/24 kafirliğini vurgulayarak mı dini anlatacagız ?
ben bu siteye kayıtlı birçok üyenin belaltı küfür edememekten dolayı kafir gavur vs .. gibi ifadeleri hakaret, sövgü niyetine kullandıklarını düşünüyorum ...
yav yeter kardeş yav, bu sitede o kadar ahlakszı namussuz haysiyetiz namsussz gibi ifadeler kullanılır oldu ki cidden tiksindirici bir hal alıyor.. kaldı ki böyle mi dinimizie uzak olanları çekeceğiz ... biz anne babadan müslüman olup şanslı olanlarız, böyle olmayanların yerinde olabileceğimizi düşünüp onların hallerine uzulmeliyiz bence ... bu sitede banlanan bir kardeş vardı o sürekli ' sunu yapan deyyus, bunu yapan deyyus. o deyyus bu deyyus' deyip zırvalayaıp duruyorudu ... deyyus deyyus deyyus,gavur gavur gavur ... baska bir kelime edebilen hakikaten ilmi konusan az var bu sitede ... ben ilim sahibi değilim susuyorum,ilme sahip olmayanlarda daha müslüman görünebilmek için dakika bası beddua hakaret edip durmasın ... sitede birkaç kişi hariç hemen hepsi ağzı bozuk resmne yav .... bu laflarım hoş değilse banlanmayı rica ediyorum adminlerden ...bıktım yav ... ilim ögrenmek için burdayım, agzı bozuk kişilerden bıktım yav :acpsnr::acpsnr::acpsnr:

ikili polemiklere girmeyi pek sevmem fakat senin eleştirdiğin bu sitede ağzı senden daha bozuk ya bir kişi görmüşümdür yada iki kişi ve onlarda şutlanmıştır zaten

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yaklasik 100 bine yakin üye var faal yazan arada gelip gidenler yaklasik 1000 kisi..Bir sey dedin senden bunu ispat etmeni bekliyorum ki, degerlendirmeni uygulayalim aksi halde bu kadar kisinin hakkina girdin.
Öncelikle selamun aleykum... o ağzı bozuk olmayan birkaç kişiden biri olarak seni kastetmiştim, bunu laf olsun diye değil tüm içtenliğimle söylüyorum, ilmi bilgine ve üslubuna saygı duydugumu belirteyim önce.. Benden ispatlamamı istediğin şeyin bizzat ortada, görünür oldugunu düşündügüm için örnek vermeyi düşünmüyorum. .. Örnek olarak , bana bu sitede benden ağzı bozuk olmadıgını mesajımdan alıntı yapıp söyleyen kişinin mesajlarına da bakılabilinir. .. mesajlarında davar, mal ve benzeri kullanımlar bulunmaktadır. .. benim ilmim zayıf olabilir, fakat karsımızda ki kişi kafir bile olsa üslubumuz bu mu olmalı yani, ben bunu soruyorum... ben bunlardan dolayı rahatsızlık duyuyorum. .. ve konunun başlığı tebliğ ile alakalı oldugu için ben dahil olmak üzere hepimizin üslubumuzu yumusatmamız gerektiğini; bizlerin, birçogumuzun müsliman anne ve babadan doğmasaydık o kafir dediklerimizin yerinde olabileceğimizi hatırlatarak söylüyorum. ... bir örnek daha vereyim; bir kadın yazar mıydı gazeteci mi ,burdan bir kardeş yav bu kadını cariye yapalım cezalandıralım demiş diğeri de yok cariye yapmak ona ödül olur demişti. ..ve bu tip muhabbetlerin bu sitede yoğun olduğunu görüyorum ... ben bu siteye genellikle Abdulmuizz Hocamın cevaplarını okumaya giriyorum ve hidayete ermesini dilediğim birçok müslüman olmayan adamı bu siteye yönlendireyim derken bu tarz usluptaki muhabbetlere tanık olurda İslamdan nefret ederde iyice ateşe yakınlaşır diye korkuyorum. .. Bu yuzden kardeşlerinde usluplarını yumusatmalarını ,hem tebliğde basarılı olmak hemde Islamiyetimizin güzel ahlakını kendimizde göstermek için kendilerinden rica ediyorum .. selametle

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Öncelikle selamun aleykum... o ağzı bozuk olmayan birkaç kişiden biri olarak seni kastetmiştim, bunu laf olsun diye değil tüm içtenliğimle söylüyorum, ilmi bilgine ve üslubuna saygı duydugumu belirteyim önce.. Benden ispatlamamı istediğin şeyin bizzat ortada, görünür oldugunu düşündügüm için örnek vermeyi düşünmüyorum. .. Örnek olarak , bana bu sitede benden ağzı bozuk olmadıgını mesajımdan alıntı yapıp söyleyen kişinin mesajlarına da bakılabilinir. .. mesajlarında davar, mal ve benzeri kullanımlar bulunmaktadır. .. benim ilmim zayıf olabilir, fakat karsımızda ki kişi kafir bile olsa üslubumuz bu mu olmalı yani, ben bunu soruyorum... ben bunlardan dolayı rahatsızlık duyuyorum. .. ve konunun başlığı tebliğ ile alakalı oldugu için ben dahil olmak üzere hepimizin üslubumuzu yumusatmamız gerektiğini; bizlerin, birçogumuzun müsliman anne ve babadan doğmasaydık o kafir dediklerimizin yerinde olabileceğimizi hatırlatarak söylüyorum. ... bir örnek daha vereyim; bir kadın yazar mıydı gazeteci mi ,burdan bir kardeş yav bu kadını cariye yapalım cezalandıralım demiş diğeri de yok cariye yapmak ona ödül olur demişti. ..ve bu tip muhabbetlerin bu sitede yoğun olduğunu görüyorum ... ben bu siteye genellikle Abdulmuizz Hocamın cevaplarını okumaya giriyorum ve hidayete ermesini dilediğim birçok müslüman olmayan adamı bu siteye yönlendireyim derken bu tarz usluptaki muhabbetlere tanık olurda İslamdan nefret ederde iyice ateşe yakınlaşır diye korkuyorum. .. Bu yuzden kardeşlerinde usluplarını yumusatmalarını ,hem tebliğde basarılı olmak hemde Islamiyetimizin güzel ahlakını kendimizde göstermek için kendilerinden rica ediyorum .. selametle
Allah razı olsun ama ilk mesajın sert biraz. haklı olduğun konu ama biraz usluptan kaybetmişsin ne demek istediğini anladım akhim. biraz daha dikkat etmek lazım ama ağzı bozuk diye genelleme yapman hoş olmamış. yani olaya direk böyle girersen herkes sana cehpe alır uyarından kımse nasıplenemez. kardeşler usluba dikkat ederse güzel olur diyebilirdin. her neyse olan olmuş. Allah'a emanet.

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
...yazimi okuyan kardeslerim...
dini bir forumdayiz, hepimizin amaci dini en güzel sekilde ögrenmek...
fakat müslüman iyi insan demektir, bu her konuda dahil olmak üzere, müslüman kusurlu olabilir fakat islam kusursuzdur..
bazen dini bir forumda oldugumuzu unutup biraz kendimizi kaptiriyoruz ve agzimizdan uygun olmayan cümleler çikiyor/çikabiliyor... estagfirullah el azim
bu konuda biraz daha dikkatli olursak hem Rabbimiz sevinir hemde islamin güzel/örnek bir din oldugunu gösteririz..
insanlara dinimizin güzel oldugunu her alanda göstermeliyizki islami sevdirebilelim...
basta ben olmak üzere sizlerden ricam konusmamiza, yani yazdigimiz mesajlara biraz daha dikkat edersek insaAllah : )
Rabbim bizleri affetsin, günahlarimizi bagislasin ve bizi dogru yoldan ayirmasin....
Allah yolunda cihat etmeyi, sehadet serbetini içmeyi ve cennette firdevs'i nasip etsin...

Amin ecmain

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Söz agizdan cikdiginda söz bize ait degil biz söze ait oluruz ondan dolayi özellikle internetten yazilanlara dikkat etmemiz gerekiyor bir cok kez karsilastik ki, netten olan yazismalarda kisiler birbirini yanlis anlayabiliyor ve kisinin hakli oldugu konumda haksiz duruma düsüp bu kez kendini toparlamasi gerekiyor.

Öncelikle kardesim genelleme yapman hataydi, elbette site de bazi konularda bazi kisilerin yanlis uslup kullanmasi olmus olabilir ve olacakda , ancak bunu sadece yönetime baglamamak gerek bunu hep birlikte cözmeliyiz mesala en basit örnek sizin genelleme yapmaniza ben soru sorarak sizi actim ve niyetinizi ve kastinizi yazdiniz, tüm arkadaslar böyle kötü agizla gelip siteye yazan olursa lütfen seyirci kalmayip o kisiye öncelikle özelden ulasin, burada bazen cok agir hakaretler yapilabiliyor benim bazen denk geldigim bazi bayan kardeslerimiz sadece insan olmasindan dolayi spontan (öylesine kasitsiz safca yani kötü niyet olmadan) bir cümle ya da bir gülücük atiyor bazi üyeler o kardesimizi taaaa iffetsizlige kadar götürebilecek agir hakaretler yapiyor.

Yazik yani acinacak durum, yapilan hakarete mi aciyayim yoksa bir kardesimizin psikolojine varacak sekilde hakarete ugramasina mi aciyayim.

Sanki burada en sert askeri bir bölük var da bizde bascavus gibi müdahale etmemiz ve giren üyelerinde belli kaliplarda yazmasi bekleniyor.

Malesef müslümanlar olarak hepimizde ahlaki sorunlar var ve bu ahlaki sorunlardan dolayi malesef yasamdan ve ibadetten zevk alamaz hale geldik ve bu konuda beni en cok korkutan ayet yani ahlak sorunu ile birlikte üstüne birde zikirden yoksun olusla beraber gelen en büyük korku, Rabbimizin zuhruf 36 daki tehdidir, Kim Rahman'ı zikretmekten gafil olursa, yanından ayrılmayan bir şeytanı ona musallat ederiz.

Cocuklukdan beri her sehirde köyde ögretilen ögüt islamin temeli temizlige, dürüstlüge, saygi, sevgiye dayanir buyrugudur ama bakiyoruz müslümanlar özellikle birbirlerine karsi son derece cirkin agizla konusabilmekte ben de bunu öncelikle ahlak sorunu ve zikirden uzak olus ve insanin kendi nefsini birakip hocalar, alimler, davetciler hakkinda ileri geri konusmasiyla beraber geldigini düsünmekteyim.

Sözün kisasi öncelikle laflarimiza dikkat edelim, lafin nereye gittiginin farkinda olup yazalim ve bu tür kötü agiz gördüysek öncelikle ilk mudahaleyi kendimiz yapalim ve hala sorun devam ederse yönetimden yardim isteyelim.

Bakin iyi kötü bir forumumuz var, gelip dertlerimizi, sorunlarimizi paylasabiliyoruz ama sunuda unutmayin buraya bizden 10 kisi geliyorsa diger 90 kisi gündelik sorunlarina bakmak icin gelen misafirlerdir ve bu misafirler biz ev sahiplerinin cirkin agizli olduklarini görürlerse sizce buradan ilim adina 1 kelime almak isterler mi?

Ve en önemlisi Rabbimiz böyle bir agizdan razi olur mu?

Müslüman oldugumuzu ve tevhidi kesimi temsil ettigimizi lütfen unutmayin.

Bundan sonra, utanmiyorsaniz dilediginizi yapin.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Güzel bir konu ve tesbitlerde güzel.Herkes sorunun ne olduğunu biliyor,yani hatalarımızı,kusurlarımızı,eksiklerimizi biliyoruz.Asıl sorun bunu pratiğe yansıtamamak.Sabırdan kardeşlikten bahsederiz ama en ufak bir sorunda bu ölçüyü hemen unutur ve şeytanın tuzağına düşeriz.Halbuki karşıdaki art niyetli olmadıktan sonra kullandığı cümle veya yazdığı mesaj zorumuza ve anlayışımıza uymasa bile sabırla ve hikmetle yanaşıp,bir davetçi kimliğiyle yaklaşmalı ve onu kazanabilmeliyiz.Bence öncelikl sorunlardan birisi,askermi yoksa davetçimiyiz bunu ayırd edememek,yada ikisi arasındaki dengeyi vasat çizgiyi yakalayamamak...Asker olmak ve sert davranmak kolay olduğu için hemen sert tepki verebiliyoruz,ama zor olanı davetçi olmaktır,buda sabır ve tecrübe,ilim ister.Herkes asker olabilir,ama herkes davetçi olamıyorsa oturup düşünmek lazım...

Üst Ana Sayfa Alt