Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Furkan Vakfı'na Polisin Sert Müdahalesi

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Adana'da iptal edilen konferanslar hakkında basın açıklaması yapmak isteyen Furkan Vakfına polis müdahalesi.

Son zamanlarda iptal edilen konferans'ları ve yasaklamaları protesto etmek amacıyla ve basın açıklaması için toplanan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'na Polis orantısız güç kullanarak müdahalede bulundu.

Basın açıklaması yapılması beklenirken erkek ve bayandan oluşan kalabalığa izinsiz toplanıldı gerekçesiyle Polis tomalardan tazikli su sıkarak ve göz yaşartıcı gaz kullanarak dağıtmaya çalıştı.

Polisin müdahalesi sert olunca ''amacın grubu dağıtmak değilde, zulüm etmek'' olduğu ortaya çıktı.

Kaynak: ISLAHHABER

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Tesbitin yerinde olmasına diyecek birşeyim yok. Zira yazan kardeş haklı... Yalnız zamanlama noktasında yerinde değil. Zira bu durumu kullanarak nasihat edilmez. Ve bundan nasihat alanlar zannımca olmaz. Bir Müslüman yerinde nasihat edendir. Yazan kardeşin niyeti bu olmayabilir yalnız uzaktan bu zulmü kullanarak nasihat etmek gibi görülebilir. Bundan Allah'a sığınmak lazım. Ve şuan bu tür bir şey yerine yapılan zulümü kınamak lazım. Çünkü açık bir şekilde bu zulüm biz müslümanlara yapılmıştır. Özetle bu kardeş bu güzel yazısını bunun hemen üzerinde değilde biraz sabırla bekledikten sonra yazsaydı zannımca daha hayırlı olacaktı.

Bu yazıyı yazan kardeşi istisna tutarak bir gerçeği dile getirmek isterim. Biz müslümanlar ümmetçiydik dağıldık... Biz müslümanlar niyeti halis kişiler idik azaldık... Biz müslümanlar zulme dik duran idik zayıfladık... Maalesef biz müslümanlar amel eden idik dilde kaldık... Yumuşak kalpli idik katılaştık... Son olarak fırsat nedir bilmeden Hakk için nasihat eden idik maalesef bu konuda fırsatçı bir konuma düştük... Değerli kardeşlerim sözlerimi yanlış anlamayın ben bu kardeşi eleştirmiyorum, ben kendimi eleştiriyorum ve bununla birlikte size nasihat ediyorum. Rabbim beni affetsin.

Strangers Çevrimdışı

Strangers

Şam Bir Sabır Kalesi Oldu...
İslam-TR Üyesi
Tesbitin yerinde olmasına diyecek birşeyim yok. Zira yazan kardeş haklı... Yalnız zamanlama noktasında yerinde değil. Zira bu durumu kullanarak nasihat edilmez. Ve bundan nasihat alanlar zannımca olmaz. Bir Müslüman yerinde nasihat edendir. Yazan kardeşin niyeti bu olmayabilir yalnız uzaktan bu zulmü kullanarak nasihat etmek gibi görülebilir. Bundan Allah'a sığınmak lazım. Ve şuan bu tür bir şey yerine yapılan zulümü kınamak lazım. Çünkü açık bir şekilde bu zulüm biz müslümanlara yapılmıştır. Özetle bu kardeş bu güzel yazısını bunun hemen üzerinde değilde biraz sabırla bekledikten sonra yazsaydı zannımca daha hayırlı olacaktı.

Bu yazıyı yazan kardeşi istisna tutarak bir gerçeği dile getirmek isterim. Biz müslümanlar ümmetçiydik dağıldık... Biz müslümanlar niyeti halis kişiler idik azaldık... Biz müslümanlar zulme dik duran idik zayıfladık... Maalesef biz müslümanlar amel eden idik dilde kaldık... Yumuşak kalpli idik katılaştık... Son olarak fırsat nedir bilmeden Hakk için nasihat eden idik maalesef bu konuda fırsatçı bir konuma düştük... Değerli kardeşlerim sözlerimi yanlış anlamayın ben bu kardeşi eleştirmiyorum, ben kendimi eleştiriyorum ve bununla birlikte size nasihat ediyorum. Rabbim beni affetsin.
yazdığına verilecek çok cevap ama boşver akhi .. Allah hakkımızda hayırlısını eylesin İnşaAllah

Rayet Et Tevhid Çevrimdışı

Rayet Et Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
OHAL olsa'da-olmasa'da bir müslümana yapılan bu zulüm tepkisiz kalmamalı hatta bacıların tesettürüne uzanan ellerin hesap vermesi için sesimizi yükseltmeliyiz. Bu işin Vicdani ve Dini boyutu...

2. ise cemaatine değil ancak Alparslan kuytul'a bir çift lafım olacak .. '' Kardeş sen niye hesapsız iş yapıyosun ? TC'nin askeri polisi silahı tankı toması var ! sen niye cemaatini öne sürüyor hesapsız kitapsız iş yapıyorsun ? 3-5 serseri'nin sözleriyle cemaati öne sürüp basın açıklaması yaptırmaya çalıştılar. Bunlar siyaset , ümmetçilik falan bilmez. Sorsan sloganları cihaddır. ''

Recep Baltacı hocanın dediği gibi hesapsız iş yapan Suriyedeki mücahidler değil alparslan kuytul olmuştur ...

Allah doğruya yöneltsin. Yaralanan kardeşlerede Allah'tan şifa diliyorum.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hatanın ıkıncı boyutu ıse oraya bayanların goturulmesı malum her turlu sıfatsız cıkıp bu tarz bır gosterı yapsa onlara bu denlı mudahele edılmıyor

Lakın musluman olanları ölduresıye ıskencelere maruz bırakabılıyorlar.
Bunu bıldıklerı halde o hıcablı bacıların oraya goturulmesı nedır.

Vakıftakı dıger ınsanlar artık bırseylerın farkına varmalılar.
Daha kendı cemaatını bıle savunamayan bır adamın pesınden nereye kadar gıdebıleceklerkı..

La havle vela quvvete illa billah

ozan27k Çevrimdışı

ozan27k

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
tekfir degil, hoca gibi hükümeti aciktan tenkit eden cemaat yok fazla, belki ondan öyle demistir.
Ama ben kendisinin agzindan tek kendileri degi baskalari da tenkit edildigni duydum. Hatta Tek olmak hic birzaman iyi degil demisti

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Tevhidi cemaatlerin amaci nedir o zaman, yani kendisini tek gören furkana da diyorum digerlerine de diyorum. Madem tevhidi cemaatsiniz amacinizin kuran nizami altinda yasamak olmasi gerek o zaman hani kim nerede suriyede ne yapiyor buna bakmak gerek.

Sükunet Çevrimdışı

Sükunet

Twitter: @sknttt
İslam-TR Üyesi
TUVEYLİB Çevrimdışı

TUVEYLİB

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sübhanallah...Bakınız: Cihad ehline ettiği lafların aynısını kendisi gördü...Nasıl darmadağın etmişler programını...

Bizde sana diyoruz ki: Bir cemaatin yok, bir programın yok, yazık değil mi bu kadar bacılar ıslanıyor dövülüyor, neden böyle bir işe kalktın ya Kuytul!

Bir örgütlenme yok ...

Yazık değil mi...

Otur sana oturduğun yerde...

Sana oturduğun yerde hemen getirip devleti altın tepside sunacaklar...

Sen de hazır lokmaya hemen konacaksın....

İşte böyle yaparlar Kuytul efendi...

Sen Suriye ve Irak cihadını eleştirdim...

Allah da seni ve cemaatini rezil etti...

Onlar kanlarıyla izzetli bir şekilde yaşıyorlar ancak sen ve cemaatin rezil oldu...

İnşaallah ibret alır ve ders çıkarırsın...

Tevhide dönünüz. Akidenizi düzeltiniz...

Ayrıca Kuytulun arkasına iyi bakınız: ARKASINDA AMERİKA OLABİLİR...:)

İsmailKAYA Çevrimdışı

İsmailKAYA

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum.
Alparslan KUYTUL ve cemaatinin görüşleri nelerdir? sakıncalı görüşleri var mıdır? varsa nelerdir. Bilgisi olan cevap versin inşeAllah

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sifatus safua Çevrimdışı

sifatus safua

الحمدلله انا مسلمة
İslam-TR Üyesi
Sübhanallah...Bakınız: Cihad ehline ettiği lafların aynısını kendisi gördü...Nasıl darmadağın etmişler programını...
:)

Bu derneği hiç tanımam ama nasihat diyen şey gizli verilir. Toplulukta ayrıca sosyal mediyadaki 'nasihat' aslında rezil etme gibi olur.
Ayrıca Kuytulun arkasına iyi bakınız: ARKASINDA AMERİKA OLABİLİR...:)

Huccetsiz konuşulmaz böyle bişey.

Rabbim mazlum müsülman kardeşlerimize yardım etsin...

Üst Ana Sayfa Alt