Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Gavs -Adıyaman- Tarikatı Hakkında Bilgi Verebilir misiniz?

Muvahide.ozlem Çevrimdışı

Muvahide.ozlem

حَسْبُنَا اللهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ
İslam-TR Üyesi
Rukyeci bir abimiz bizzat anlatıyordu hasta birine rukye yaparken adamın içinde ki cini konuşturuyor. Sonra soruyor ona bu bedene neden girdin seni kim gönderdi diye o da beni menzil gönderdi diyor. ALLAH ıslah etsin. ALLAH bizi insi ve cinni şeytanlaran korusun..
:ahaboleoldum:bayıldım
SübhanAllah

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
..
20180404_152100.jpg

P Çevrimdışı

parsa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Youtube'da furkan rukye adlı kanalda menzile bağlı bir kadına rukye yapılıyor cin menzil tarikatından büyü ile görevrendiğini söylüyor

Açıklama : adıyamanda rukye yaptıgımız ablaya baglı oldugu tarıkatın kadın vekılı hastanın kendısını tarıkata adaması ıcın sihir yapmış hasta evlenecegını dolayısıyla kendını tarıkata adayamayacagını soyleyınce hastayı vekıl tehtıt edıyor..zorlada olsa adayacaksın kendını tarıkata demış sıhır yapacagınıda soylemıs...rukye sırasında dıle gelen cın sihirle gırdıgını ve tarıkattakı kadın vekılın buyuyu yaptıgını emırle geldıgını ve hasta olan bayanı esınden ayırmak ıcın gorevlendıgınıde söyledi.

Video da cin konuşması yok. Açıklama da söylediğiniz şeyler video da yok. Daha devamı varmı

A Çevrimdışı

aliyusuf09

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Davet metodu ile alakalı bir kitap okumadan, sırf karşı tarafın hata yaptığından emin oluşuna dayandırılan bir eleştiri veya davet niyetine mukabil tartışmalara girmek amacınıza uygun olmayan hatta karşı tarafı bataklıkda çırpındıkca daha derine batan kişi haline getirebilecek bir münakaşa ne size nede karşı tarafa verdiği zarar kadar bile fayda sağlamayan gereksiz bir sinir yükselmesinden başka birşey değildir.
şunuda unutmayınki sizin karşınızdaki kişide bıraktığınız izlenim tüm akide hakkındaki görüşlerinin temelini oluşturur ve siz bundan sorumlu olursunuz.
bir sofiyi ikna edecek olan sizin o anda söyledikleriniz değil, yanlız kaldığında düşündükleridir.
sizin yapmanız gereken sadece düşünmesini sağlamak ve kalplerin Allah azze ve cellenin elinde olduğunu unutmamaktır.
kendinizi o kişinin yerine koyun bakalım,yıllarca inandığınız bir inancın bir anda yanlış olduğunu kabullenmek çokmu kolay?
düşünün çevreniz hep sofi,birgün önce sofi arkadaşlarınız ile bir muhabbet etmişsiniz ve gavs dediğiniz kişinin nekadarda değerli biri olduğunu söylemişsiniz
hatta sofi olmayanlara islam budur diyerek davet götürmüşsünüz
şeytan demiyecekmiki sen ne dönek adamsın..! düne kadar şeyhine davet ediyordun şimdi kalkmış bunlar şirkdir diyene hakmı vereceksin
şahsi fikrim bir sofiye davet yapılırken şirk,kafir,munafık,müşrik gibi kelimelerin asla kullanılmaması gerektiğidir.
hatta tarikatlerin faydalarıda olduğunu söylersenin karşı tarafın savunmaya geçmesini engellemiş olursunuz.
elbette insanları meyhaneden cıkmaya ikna edenler güzel bir işi başarmışlardır fakat meyhaneden çıkmış olmak şeytanın sizi rahat bıraktığını göstermez. şeklinde bir cümle kurarsanız muhabbet istediğiniz doğrultuda ilerler.
bir küçük not daha ekliyeyim herşeyi bilmek zorunda değilsiniz. bilmediğinize bilmiyorum deyin ve bilene yönlendirin.
Merhaba, ailem ve yakınlarım uzun yıllardır sofi, onları aydınlatmak için kaynaklarıyla vs. güzel bir slayt tarzı birşey hazırlamayı düşünüyorum. Fakat dediğiniz gibi bunu karşı tarafa ifade etmede yanlış yapabilirim çünkü slayt da menzil kitaplarının şirk cümleleri kayıtları vs olucaktı dediğiniz gibi yan etki oluşturmaktan korkuyorum, sanırım bu konuda tavsiyenize ihtiyacım var

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Merhaba, ailem ve yakınlarım uzun yıllardır sofi, onları aydınlatmak için kaynaklarıyla vs. güzel bir slayt tarzı birşey hazırlamayı düşünüyorum. Fakat dediğiniz gibi bunu karşı tarafa ifade etmede yanlış yapabilirim çünkü slayt da menzil kitaplarının şirk cümleleri kayıtları vs olucaktı dediğiniz gibi yan etki oluşturmaktan korkuyorum, sanırım bu konuda tavsiyenize ihtiyacım var

O tarz değilde,Misal şöyle diyebilirsin.muhatabin kimse Anne baba amca dayı vs...her kimse.Gecenlerde biri şöyle diyordu diyerek konuya gir.kendini geri planda bırak.

Bizim dinimizde birinin aracılığıyla Tevbe etme gibi bir amel yoktur.Ne sünnette ne ayette nede mezhep alimlerimiz de diyerek Tevbe nasıl alınır bir kaç delil siralayabilirsin.

Ondan sonra siz bu konuda ne düşünüyorsunuz diye fikirlerini sor.
Bu tarz soruları sorabilirsin

Rabıta
Toplu halde hatme
Vs... yanlışları üzerine
Kendin bir prova yap.ona göre oyna kardeşim
Kendim denediğim ve olumlu sonuç aldığım bir yöntem

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
A Çevrimdışı

aliyusuf09

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
O tarz değilde,Misal şöyle diyebilirsin.muhatabin kimse Anne baba amca dayı vs...her kimse.Gecenlerde biri şöyle diyordu diyerek konuya gir.kendini geri planda bırak.

Bizim dinimizde birinin aracılığıyla Tevbe etme gibi bir amel yoktur.Ne sünnette ne ayette nede mezhep alimlerimiz de diyerek Tevbe nasıl alınır bir kaç delil siralayabilirsin.

Ondan sonra siz bu konuda ne düşünüyorsunuz diye fikirlerini sor.
Bu tarz soruları sorabilirsin

Rabıta
Toplu halde hatme
Vs... yanlışları üzerine
Kendin bir prova yap.ona göre oyna kardeşim
Kendim denediğim ve olumlu sonuç aldığım bir yöntem
Cevabınız için teşekkürler,

Demek istediğinizi anladım fakat eğer bunlara kılıf uydururlarsa nasıl ilerlemeliyim? O zaman dediğim menzil kitap ve yayınlarından kesitleri göstermeli miyim?

Çünkü bunlar yıllardır hergün aksatmadan yaptıkları şeyler bi şekilde savururlar diye düşünüyorum.