Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Gavs(!) Neden Engellemedi?!..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Orda bir kişiye kafir demedim. Tasavvufta müfsidi kafir olmadan ilerlenmez dedim ki doğru.

S Çevrimdışı

Sofidadaş

fukara
Banned
siz hele bi kim olduğunu zu neyi savunduğunuzu anlatın bende kim olduğumuzu neyi savunduğmuzu anlatım kapatalm

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sofidadaş bak sana samimi bir şekilde soruyorum istanbulda kadiri tarikatı şeyhi vardır hafız mustafa uzgur kendisi 2 sene önce vefat etti vefat etmeden evvel makamını oğluna bıraktı şimdi şeyhlik makamında oğlu 2 sene önce oğlu ile konuştum bu meseleleri rabıtadır gavslardan yardım istemek filan adam bana aynen şöyle dedi koskoca şeyh efendi oğluda marmara ilahiyat okuyor bitirdi sanırım şöyle dedi "bu meseleler oruç namaz değildir şeriat meseleleri açıktır hadis vardır kuran vardır oruca namaza oradan bakarsın ama tarikat ilmi herkes anlayamaz ince meselelerdir fazla kurcalamayın teslim olacaksın dedi" şimdi sana soruyorum sofidadaş aklı başında bir müslüman demez mi oruç namazın hadis ve kuran ile açıklanıyorsa tarikat neden açıklanmasın haşa peygamber bizden ilim mi gizlemiş demek ki tarikat diye bir şey kuran ve hadis de yok ki şeyhde diyor kuran ve hadisden bulamazsın oruç namaz değil ee mübarek kuran ve hadisde yoksa biz kimden öğreneceğiz başka bu dini yahudi hristiyanlardan mı ?

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sizin bu sözleriniz ne yere sığar ne göğe.

Ama sizin şu sözleriniz sığar dimi:

Ete kemiğe büründüm mahmud/yunus diye göründüm-Cübbeli,Yunus Emre

Allah'ı ancak müşebbihe ve mücessime mensubları hakkıyla idrak edebilmiştir- Muhyiddin ibni Arabi

Bana vahyolunuyor- İbni Arabi

Bir lafı daha var şeyhi ekber(!)in ama söylemeye haya ediyorum.

Son düzenleme:
Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Sofidadaş bak sana samimi bir şekilde soruyorum istanbulda kadiri tarikatı şeyhi vardır hafız mustafa uzgur kendisi 2 sene önce vefat etti vefat etmeden evvel makamını oğluna bıraktı şimdi şeyhlik makamında oğlu 2 sene önce oğlu ile konuştum bu meseleleri rabıtadır gavslardan yardım istemek filan adam bana aynen şöyle dedi koskoca şeyh efendi oğluda marmara ilahiyat okuyor bitirdi sanırım şöyle dedi "bu meseleler oruç namaz değildir şeriat meseleleri açıktır hadis vardır kuran vardır oruca namaza oradan bakarsın ama tarikat ilmi herkes anlayamaz ince meselelerdir fazla kurcalamayın teslim olacaksın dedi" şimdi sana soruyorum sofidadaş aklı başında bir müslüman demez mi oruç namazın hadis ve kuran ile açıklanıyorsa tarikat neden açıklanmasın haşa peygamber bizden ilim mi gizlemiş demek ki tarikat diye bir şey kuran ve hadis de yok ki şeyhde diyor kuran ve hadisden bulamazsın oruç namaz değil ee mübarek kuran ve hadisde yoksa biz kimden öğreneceğiz başka bu dini yahudi hristiyanlardan mı ?

Sofidadas , bak Alkame kardeş cok guzel yazmış bu yorum uzerinden git.

S Çevrimdışı

Sofidadaş

fukara
Banned
.nefis mertebeleri nedir
.vird nedir
.rabıta nedir
.fenafi şeyh fenafiresul fenafillah nedir
.hatme i hacegan nedir
.hizmet nedir bilirmisinz

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
vird nedir
.rabıta nedir
.fenafi şeyh fenafiresul fenafillah nedir
.hatme i hacegan nedir
.hizmet nedir bilirmisinz

-vird bid'attir.
-rabıta bid'attir.
-saydığın fenaların hepsi uydurma olmakla birlikte fenafillah ayriyeten küfürdür.
-hatme bid'attir.
-hizmetten kastın ne?

S Çevrimdışı

Sofidadaş

fukara
Banned
.sekiz nefis mertebesi vardır.
1.nefsi emmare
2.nefsi levvame
3.nefsi mulhime
4.nefsi mutmeinne
5. Nefsi radiye
6 .Nefsi mardiye
7.nefsi kamile
8.nefsi safiye

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
.sekiz nefis mertebesi vardır.
1.nefsi emmare
2.nefsi levvame
3.nefsi mulhime
4.nefsi mutmeinne
5. Nefsi radiye
6 .Nefsi mardiye
7.nefsi kamile
8.nefsi safiye
nereye varacaksın onu merak ediyorum ayrıca sorumada cevab vermedin biz yalnız Allahın kelamı ve rasulun sözlerinden delil istiyoruz senin yazman ile olmuyor.

S Çevrimdışı

Sofidadaş

fukara
Banned
Vird;
Hz ebubekir r.a
Sevr mağarasında peygamber hz Muhammed s.a sıkışınca düşman çok yaklaşıp Hz ebubekiri korkutmuştu.rewullaha birşey yaparlar diye.
Sonra iki cihan güneşi şuyle buyurdu.
Dilini damağına koy Allah c.c de.
Bu tasavvufta zikir dir.yani Allah c.c zikretmek bidatmi. Hayvanlar melekler dağ taş zikrediyorda neden en şerefli mahlukat insan zikretmesin

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Vird;
Hz ebubekir r.a
Sevr mağarasında peygamber hz Muhammed s.a sıkışınca düşman çok yaklaşıp Hz ebubekiri korkutmuştu.rewullaha birşey yaparlar diye.
Sonra iki cihan güneşi şuyle buyurdu.
Dilini damağına koy Allah c.c de.
Bu tasavvufta zikir dir.yani Allah c.c zikretmek bidatmi. Hayvanlar melekler dağ taş zikrediyorda neden en şerefli mahlukat insan zikretmesin

Peygamber-Aleyhi's Salatu ve's Selam- hakkında söylediklerinin delilini yazarmısın.

Zikir mevzusuna gelince; hayır zikir bid'at değildir ancak bir kişi Allah'ı ancak Peygamber'in -Sallellahu Aleyhi ve Sellem- öğrettiği şekilde zikreder. Kendisi uydurur da yaparsa işte bu bid'at olur.

Not: Allah Allah zikirleri de uydurmadır. Kişi sünnette olan zikirleri yapmalıdır.

S Çevrimdışı

Sofidadaş

fukara
Banned
Rabıta:
Rabıta bağlanmak demektir.yani manevi boyutlarda mürşide bağlanarak Allahtan c.c gelen nur ille manevi feyz almak güçlenmek.
Şimdi biz direk Allah c.c nurunu alamayız kaldıramayız ancak Allah dostları mürşidi kamiller onuru çekerek talib olana verir.

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rabıta:
Rabıta bağlanmak demektir.yani manevi boyutlarda mürşide bağlanarak Allahtan c.c gelen nur ille manevi feyz almak güçlenmek.
Şimdi biz direk Allah c.c nurunu alamayız kaldıramayız ancak Allah dostları mürşidi kamiller onuru çekerek talib olana verir.

Delil?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt