Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Gavs, Sizi Kibrit Kutusunda (Gizlice, Toptan) Cennete Götürecek

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
images

Gavs, sizi kibrit kutusunda cennete götürecek

Ekli dosyalar

• 1683364152024.png
    1683364152024.png
    589.4 KB · Görüntüleme: 212
H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Ahim ALLAH celle celaluhu senide güldürsün hem burada hem ahirette şu lafa resmen koptum ulan sen nereye gidiyorsun :)dakika 5.18

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yukardaki sohbet ile alakalı bir kaç not düşelim.İşlenen konu ( kibrit kutusuna girip cennete girme mevzuu) şeyhin dediği değilde bir müridin gördüğü rüyadır.Tabi rüya ile amel edilmez ama tasavvuf dininde durum tam tersidir.Bu arada sohbetin tamamı 32 dk'dır.İçindeki islama ters düşen konular:
-Peygamberlerin dahi yardım ed(e)mediği bir insanı şeyhin kurtarması/kurtarabilmesi(şeyh : Bahaüddin nakşibend)
-Allah sadece belli kişileri hesaptan muaf tutmuşken(ayet ve hadisler ile nass olan) sadece şeyh istedi diye onlardan hesap sormaması
-el kadar bebe-beliğin korkudan saçlarının beyazlayacağı bir günde şeyhin müridlerinin yardımına koşması ve Allahın azabından eman vermesi
-Meşhur arı-vızvız hikayesi
-İslamı kabul edenin zor şartlarla imtihan edileceğinin tersini iddaa etme vs.
Daha zorlasan neler çıkar...

s.muhammed Çevrimdışı

s.muhammed

Üye
İslam-TR Üyesi
Hikayeyi anlatan menzil şeyhi abdulbaki erol benim eski şeyh :) gavs gavs

bu sohbetin tamamını bize dinletmişlerdi :D tiksinmiştim ya bu nasıl sohbet diye. Sohbete girişini bir göreceksiniz asıl. Ne hamd ne salavat. Bodoslama giriyor. Bız eskere gitmedik, ogul okumamişik. diye giriyor :)))

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hikayeyi anlatan menzil şeyhi abdulbaki erol benim eski şeyh :) gavs gavs

bu sohbetin tamamını bize dinletmişlerdi :D tiksinmiştim ya bu nasıl sohbet diye. Sohbete girişini bir göreceksiniz asıl. Ne hamd ne salavat. Bodoslama giriyor. Bız eskere gitmedik, ogul okumamişik. diye giriyor :)))

:))) Ahki siz baya bi sofi imişsiniz yaaa :))) Biz eskere gitmedik.Haste Öldik. Arı - Vız Vız hikayesi çok meşurdur menzilin.Sofi olupda dinleyemen yoktur.Allahu alem bilirsiniz.Bilmiyorsanız kesin okudun dinleyin bi şekilde öğrenin.Güzel bi örnektir :)))) Çok güzel bi dayanak yapmışlar kendilerine.

M Çevrimdışı

miraç burak

Üye
İslam-TR Üyesi
iki kelimeyi bir araya getiremiyen adamlar hadi cüpplenin lafına inanıp kandırılanları anlıyabiliyroum kuran dan haberi yok islamiyetten haber iyok da cüppelinin süslü laflarına kanıyor bu daha konuşmayı bilmiyor neyine kanıyorlar bunun

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
akhi seyit dedin mi akan sular durur.ister sapık olsun,ister cahil

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Adamlar gercekten de goturecegine inaniyorlar, 1.26 saniyeden sonraki sozlere bakilirsa pek de eminler..

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Gavs şirk içindeyse, tabi ki muridinin de imanının şirk içinde olduğundan eminse, imza atar kefil olur.

B Çevrimdışı

BirMusluman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
:muhaha:muhaha:muhaha:muhaha:muhaha subhanallah ben bunlara benzeyn bir cubbesiz muşriğin cemaatinden biri biliyorum ne zaman yanın da biri hapsursa ellah ıııı elllah ıııııı ellah ııııı diye ses ler çıkarıyor hemde yuksek sesle çıkarıp kendinden geçiyor vallahi de görseniz zor tutarsınız kendinizi

Üst Ana Sayfa Alt