Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Gaye Islam Devleti Kurmak Değil, Allah Azze Ve Celle'nin Rızasını Kazanmaktır

Ebu Hamza el-Amédi Çevrimdışı

Ebu Hamza el-Amédi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sende abarttın .... yuh yani ...
Abarttım mı ? SubhanAllah müslüman. Cübbeli nasıl şirke çağırıyorsa bu adamda Allah'ın dininde küfür olan şeylere yapılabilir diyor. Askerlik, oy. Ve bu adamı ehl-i sünnet diye takip eden çok insan var. İnsanları fitneye düşürenlerin ölmelerini ya da hidayet bulmalarını istemek abartmak mıdır? Mücahidlere, cihad örgütlerine ajan diyen, insanları cihaddan alıkoyan sapıklar hakkında ne dense vallahi bence abartı değildir.

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşim askerlik ve oy meselesi senin sandığın gibi açık bir mesele değildir ki direk kafir damgası vurasın ... alimlerden başka başka düşünenler var...

Ebu Hamza el-Amédi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşim askerlik ve oy meselesi senin sandığın gibi açık bir mesele değildir ki direk kafir damgası vurasın ... alimlerden başka başka düşünenler var...
Vallahi ben zannettiğin gibi açık meseleler mi diyorum? Ya da kafir damgası mı vuruyorum? Kendisi neyin ne olduğunu çok iyi biliyor. İnsanları bu konuda saptırıyor. Vallahi bizim düşmanlığımız Allah içindir.

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşim oy meselesi hakkında görüş bildiren alimler bu meseleyi açıklamak için kalın kalın kitaplar niye yazıyorlar ? çünkü Hz . peygamberin (s.a.v) sözlerinde birebir oy meselesi hakkında söylenmiş bir sözü olmadığı için ...
oy verme hakkında yapılan bütün görüşler neticede te'vildir ... eğer bizzat hadislerde oy vermek küfürdür ibaresi olsaydı ayrılıklar olmazdı , bu kadar açıklama ihtiyacı için kalın kalın sahifeler doldurulmazdı ... ve te'vil ile açıklanan bir meselede, neticeye kavuşulmayan bir meselede kendi görüşünü hatalı veya hatasız bildiren bir alim hakkında kafasını keselim diye zırzo zırzo konuşamazsın ...

Ebu Hamza el-Amédi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşim oy meselesi hakkında görüş bildiren alimler bu meseleyi açıklamak için kalın kalın kitaplar niye yazıyorlar ? çünkü Hz . peygamberin (s.a.v) sözlerinde birebir oy meselesi hakkında söylenmiş bir sözü olmadığı için ...
oy verme hakkında yapılan bütün görüşler neticede te'vildir ... eğer bizzat hadislerde oy vermek küfürdür ibaresi olsaydı ayrılıklar olmazdı , bu kadar açıklama ihtiyacı için kalın kalın sahifeler doldurulmazdı ... ve te'vil ile açıklanan bir meselede, neticeye kavuşulmayan bir meselede kendi görüşünü hatalı veya hatasız bildiren bir alim hakkında kafasını keselim diye zırzo zırzo konuşamazsın ...
SubhanAllahi ve hamdihi. Neden öyle uzun uzadıya kitaplar yazıyorlar biliyor musun? Belamlar tarafından uyutulmuş avamın yanındaki tüm şüpheleri gidermek için. Basitleştirmek için. Soruyorum sana güzel kardeşim, Eroin harammıdır? Kur'an ve Sünnetten haramlığına dair nas getirsene ''EROİN HARAMDIR'' diye.. Cahilliğine veriyorum bu yorumunu. Forumda bu konuda yeterince konu var abiler sağolsun. Nitekim biz ne alimlere ne de başkasına Allah'a ve O'nun Rasulu'ne iman etmişiz. İnsan hata yapabilir ama açık küfür olan konularda ''Aah alimdir hata yapabilir diyemeyiz'' Allah'tan korkmak lazım. Vesselam

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
şeyhim cahilliğime ver , bir sorum olacaktı ,, alkol haram değildir diyen ile eroin haram değildir diyenin arasındaki fark nedir ,, ikisi bir tutulabilinir mi ?

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
nureddin yıldız yine zırvalamış işte.Bunun gibi rezil adamlara ilminden ötürü itibar edeceksek belam ibn baura daha fazla ilim sahibiydi.Sonra ne oldu? Allah onu köpek diye vasfetti(onunla bir tutmuyorum, zaten bu nureddin yıldız'a haksızlık olurdu).İlme olan hürmeti de dozunda tutmak gerekir.İlme ve alimlere hürmet ediyoruz diye bu sapıklara da hürmet etmeye gerek yoktur.sadece bu konuşma için söylemiyorum diğer görüşleri de var mesela mücahidlere dil uzatması.nureddin yıldız mücahidlere dil uzatırsa müslümanlarda nureddin yıldız'a dil uzatırlar sonra gelip burada sızlanmasın bu adamın taraftarları.