Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İlmi Konu Göz Zinasi

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
582257_211.jpg

images

O gün; kendi dilleri, elleri ve ayakları yapmış oldukları şeylere şahidlik edecektir.Nur 24

Mümin kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) korusunlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler. Baş örtülerini, yakalarının üzerine (kadar) örtsünler. Kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kendi kadınları (mümin kadınlar), ellerinin altında bulunan (köleleri), erkeklerden, kadına ihtiyacı kalmamış (cinsî güçten düşmüş) hizmetçiler, yahut henüz kadınların gizli kadınlık hususiyetlerinin farkında olmayan çocuklardan başkasına zinetlerini göstermesinler. Gizlemekte oldukları zinetleri anlaşılsın diye, ayaklarını yere vurmasınlar. Ey müminler! Hep birden Allah’a tövbe ediniz ki, kurtuluşa eresiniz.” Nur 31

Erkek-G%C3%B6z-Zinasi.png

I Çevrimdışı

isimsiz_mucahid

Bu hesap kullanılmamaktadır!!!
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum kardeşler göz zinası gibi haramlardan kurtulmanın-korunmanın yolu bellidir peygamber efendimiz (s.a.v)'in tavsiyesine uyup genç yaşta evlenmektir. Ben 15 yaşımda niyetlendim 17 yaşımda evlendim Elhamdulillah bir çok haramdan uzak durdum. Sünneti yerine getirdim kardeşleriminde getirmesini isterim.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Göz zinasının en temel sebeblerınden bırı yada bu tarz kötu seylerin ana sebeblerin den biri de kişinin beslediği niyettir.
Cunku kısıler nıyetlerıne gore hareket eder.
Yâ Ali Arka arkaya bakma! İlk bakış senin için bağışlanmış ise de, fakat ikincisi senin değildir Bakışı sürdürmeye hakkın yoktur ( Tirmizî, Edep, 62; Müslim, Edep, 45; Ebû Dâvud, Nikâh, 43 )

Hayatımızı surdururken karsımıza seytan ılla bır oku ıle cıkacaktır ve her daım fırsat kollamaktadır.
Sen ılk bakısında durumun farkına vardın ıkıncı bakısında اَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ diyeceksin ve gozunu haramdan sakınacaksın.
Kendını ne kadar cok sakındırırsan o kadar cok mukafata erısecegını de unutmamak lazımdır.

Gunumuzde gercekten cok kotu bır durum var gerek erkek olsun gerek bayan olsun tehlıke unsuru resmen bırer canlı bomba gıbı dolasmaktalar.Hıc olmadık anda karsına bır suru fıtne fesat her turlu pıslık kol gezmekte.Bunun gecıcı oldugunu ıdrak etmek gereklı
Herseye ulasmak cok kolay artık hatta bır tık ıstedıgın seyın yanındasın.

Seytan gercekten ısını ıyı yapıyor.
Sende musluman olarak ısını gorevını ıyı yapmak zorundasın kı cennet ucuz degıl cehennem de pahalı degıl.

Yok olacak bır dunya nımetıne baglanma kı ebedı olarak yasayacagın bır hayatı kaybetme.
Ahiret hayatın guzellıklerınden bır tanesı de ıstedıklerının sana verılecek olmasıdır.
Bu bıze yeter ALLAH zulcelal bıze yeter o ne guzel vekıldır.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bunu gecen sene paylaşmıştım bu sene gercekten durum daha vahim

Cennet cok yakın ama cehennem de bır o kadar yakın

Üst Ana Sayfa Alt