Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

GÜLELİM :)

F Çevrimdışı

fe eyne tezhebun

Üye
İslam-TR Üyesi
GÖRMÜŞ GEÇİRMİŞ HATTA ERMİŞ BİR DEDEYE SORMUŞLAR:
-DEDE, AİLENİN BAŞI KADIN MIDIR ERKEK MİDİR?
DEDE CEVAP VERMİŞ:
-"ERKEK BAŞTIR."
-PEKİ KADIN NEDİR?
-"KADIN BOYUNDUR,
BAŞI NEREYE İSTERSE ORAYA ÇEVİRİR...

ŞEYTAN
Yaşlı kadın oldukça dini bütün bir insanmış...Her sabah kapısının önüne çıkar ve bağıra bağıra dua edermiş;
' ' ALLAH' ım bie verdiklerin için sana şükürler olsun.' '
Ve ardından her seferinde yan komşusunun sesi duyulurmuş;
' ' Tanrı yok kadııın Tanrı yok!!!' '
Yaşlı teyze ne kadar sinirlense de yine her sabah dua edermiş, öteki komşusu da inadından her sabah öyle bağırırmış...Neyse, bir akşam, komşusu yaşlı teyzeye bir oyun etmeye kalkmış...Markete gidip bir sürü meyve sebze ekmek vs. alıp torbalara doldurmuş, yaşlı teyzenin kapsının önüne bırakmış.
Ertesi sabah teyze kapıyı açıp da yiyecekleri görünce çok şaşırmış ve sevinçle bağırmış:
' ' Sana şükürler olsun ALLAH' ım, bu gönderdiğin yiyecekler için sana şükürler olsun!!!' '
Ve ağacın arkasından onu seyreden komşusu seslenmiş:
' ' Tanrı yok kadııın Tanrı yok!!! O yiyecekleri ben aldııım!!!' ' Yaşlı teyze hiç istifini bozmamış:
' ' Yüce ALLAH' ım sana ne kadar şükretsem azdır!!! Hem bu yiyecekleri göndermişsin hem de parasını şeytana ödetmişsin!!!' '

DOĞRU ERKEK

Kadinin biri kumsalda yürürken ayagi eski bir lambaya takilmis, kadin lambayi kumlarin içinden
çikarmis, ovalamis. Lambadan cin çikmis ve; Sadece bir dilek hakkin var, iyi düsün öyle dile'
demis. Kadin hiç tereddüt etmeden, cebinden bir harita çikararak: Bütün dünyada zulmün,
savasin, açligin bitmesini istiyorum. Bu haritadaki ülkeleri görüyor musun? Bu ülkelerin birbiriyle
savasmayi birakmasini, her yere barisin gelmesini diliyorum' diyivermis. Cin haritaya bakmis ve
dehsetle; ALLAH askina Kadin! Bu ülkeler binlerce yildir savasiyorlar. Tamam isimde iyiyim, ama o
kadar da degil! Bunu yapilabilecegimi sanmiyorum. Baska bir dilekte bulun' diye bagirmis.Kadin
birkaç dakika düsünmüs ve; Hayatim boyunca dogru bir erkek bulamadim. Bilirsin; hem ince
düsünceli, hem dürüst, hem karizmatik, hem eglenceli biri, sevecen, ve ömür boyu sadik
olacak erkek diliyorum demiŞ. Cin derin derin bir iç çekmis:Uzat su haritayi..!!!

Acı Kaybımız
3 ay önce ailemize katılan Necmi ismini verdiğimiz kaplumbağamız dün vefat etmiş. Aile arasında sade bir törenle evin arka bahçesine gömdük. Hayvancağız durduk yerde can verdiği için gidip Necmi' yi aldığımız dükkanın sahibine sebebinin ne olabileceğini sorduğumuz da " abi onlar kış uykusuna yatar." cevabını almış bulunmaktayız. Hepimizin başı sağolsun, bu vicdan azabıyla ben de çok yaşamam herhalde...

Annem
" Bu tarafı bitti " diye CD' yi arkasına çeviren ve sonra da " CD çalar çalışmıyor " diye feryat eden anneme alkış az geliyor...

Düz Mantık
Eğer bir sokakta yürüyorsanız ve camında " bu ev kiralıktır " yazılı bir evin yanından geçip birkaç adım sonra önüne geldiğiniz bir başka evin camında " bu da " yazısını görürseniz, bilin ki Trabzon' dasınız...

İngilizce YazılısıBir alkış da ingilizce sınavında " nice..........." şeklindeki boşluğu " nice mutlu yıllara! " şeklinde dolduran, dahi mi aptal mı olduğunu henüz anlayamadığımız öğrencime istiyorum...

Lamba
Dün gece evime giderken yolun tenhalığından olsa gerek kırmızı ışıkta geçtim. Ardından yurdum polisine alkışı hak ettirecek anons " bacım o geçtiğin gece lambası değildi, çek sağa..."

Hacim Nedir?
Öğretmen bir arkadaşımdan naklen; 5. sınıfların Fen Bilgisi sınavının 2. sorusu: " Hacim nedir? Örnek vererek açıklayınız. " Öğrencimizden gelen cevap: " Hacdan gelenlere hacim denir. Örnek; " Nasılsın hacim?... "

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Lamba
Dün gece evime giderken yolun tenhalığından olsa gerek kırmızı ışıkta geçtim. Ardından yurdum polisine alkışı hak ettirecek anons " bacım o geçtiğin gece lambası değildi, çek sağa..."

:D

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
bende adana da şey duymustum. sabah çok erkendi . kırmızıda geçti biri. polis anons yapıyo aynen şöyle :
zabaaanan caza yazdırmayın lan :D

musali Çevrimdışı

musali

Üye
İslam-TR Üyesi
Kafanız Hiç Çalışmıyor

Karadenizde köyün birinde bir çukur varmış ve pek çok kişi içine düşüp yaralanıyormuş. Köyün ileri gelenlerinden 3 kişi toplanmış ve çözüm aramaya başlamışlar...
Birincisi demiş ki:
- 'Çukurun yanında bir ambulans beklesin ve düşenleri hemen hastaneye yetiştirsin.'
ikincisi:
- 'Çukurun yanına hastane kuralım, düşenleri yetiştirmesi vakit almaz demiş.
Sıra Temel'e gelmiş.
- 'Kafanız hiç çalışmıyor' demiş.
'Bunu kapatalım ve gidelim hastanenin yaninda bir çukur açalım'

KOPTUM

musali Çevrimdışı

musali

Üye
İslam-TR Üyesi
Süpeeeeeeeeeeeer
2.Bir davette bir hanım arkadaşına sorar:
-"Alyansını yanlış parmağına takmıyor musun?"
Diğer hanım cevap verir:
-"Evet yanlış adamla evliyimde ondan"
3.Bir adam evlenene kadar eksik sayılır evlenince tam bitmiş olur.
4.Bir genç babasına sorar: -"Baba evlenmek kaça malolur?"
Baba cevap verir:
-"Bilmiyorum oğlum,ben hala ödüyorum."
5.Adam anlatıyormus:
-"Evlenene kadar mutluluğun ne olduğunu bilmezdi, sonra da geç oldu."
6.Yeni evlenmiş bir adam mutlu ise nedenini hemen anlarız.
On yıllık bir adam mutlu ise nedenini merak ederiz!
7.Evliliğin ilk yılında adam konuşur kadın dinler,
İkinci yılında kadın konuşur adam dinler,
üçüncü yılında her ikiside konuşur,komşular dinler.
8.Bir kavgadan sonra kadın kocasına bağırır:
-"Seninle evlendiğimde tam bir aptalmışım."
Adam cevap verir:
-"Evet çok aşıktım farkedemedim."
10.Bir adam karısına arabasının kapısını tutuyorsa emin olabilirsiniz:
Ya arabası yenidir,ya da karısı

musali Çevrimdışı

musali

Üye
İslam-TR Üyesi
Ayrılıyorum siteden(:)
Ben SİTEDEN ayrılıyorum mesajları...
>
<
<
<
<

Admin:

SİTEDEN ayrılıyorum. Taksidi ödüyemedik bu ay. Doğal olarak siz de ayrılmış olacaksınız. Canlarım benim, benim ayrılmama hiç dayanamazsınız!! Ama parasızda olmuyorrr hadin ben gittim!!!

Alıngan üye:

Zaten unutuldum, gitsem de kimse farketmiyecek. O yüzden yazayım dedim, Okursanız belki aklınıza gelirim. Ben diyorum, gidiyorum .. Ooo, kime diyoruz ?! Bak hiç dinliyorlar mı ? Aloooo ben gidiyorummmmm...

süper Mod:

SİTEDEN ayrılıyorum. Artık ayrılık modundayım. Hoşça kalın.

Muhalif doğacı üye:

SİTEDEN ayrılıyorum arkadaşlar .. Direnişlerime rağmen SİTEDENİN en altındaki ağaçlar kesilerek "forum oyunları" bölümü açıldı. Adminleri şiddetle kınıyorum .. Kın kın kın..

Duygusal üye:

ben benn bennn ………………….daha fazla konuşamayacağım bööööwwww..

Kıskanç üye:

Hiç bi isimli konularda ismim geçmiyooo. İlle söylemem mi lazım kardeşim ? En kısa zamanda kendimi o tür topiklerde görmek istiyorum, fazla zamanım yok, akşam oldu, çıkmam lazım .. Adım en az 3 isimli topikte geçene kadar SİTEYE uğramıyacağım ..

Dolmuş şoförü üye:

Duyduğuma göre SİTEDE 2 tane taksi şöförü olan üye varmış. Onların olduğu yerde ben bir dakka durmam. Onlar gidene kadar yokum ben arkadaşlar. Kahrolsun taksiciler, yaşasın dolmuş şöförleri ..

Yeni Üye:

Ben çok yeniyim. Eskiyene kadar SİTEYE girmiyeceğim..