Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Gunumuz Tarikat'larinin Kendi Yasamlarindan Carpici Ornekleri.

muvahhide sehidan Çevrimdışı

muvahhide sehidan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Sofilerimizi Almadan Cennete Girmiyoruz !!!...GAVS-I SANİ Hz. (K.S) !!!..

Bu Menzildeki içilen çorba insanım midesinden yüz yıl çıkmaz !!!... Seyyid Mübarek Erol !!!...

*Sadatı Kiram gerektiğinde sofisini bataklıktan çeker çıkarır.Sadatlar sofisini mahsun etmez !!!...
''Her fatiha okunduğunda, virdde, hatmede,sadatı kiramın ervahıda orada hazır olur, hediye karşılıksız bırakılmaz .'' (GavS -ı Sani hz K.s )!!!...

Evliyayı Ziyaret Etmek Fakirler Ve Miskinler İçin Hacc-ı Ekberdir. [Gavs-ıBilvânisî K.S ] !!!...

Sadat-ı Kiramın bir nazarı sofinin 17 nafile hac nisbetinde makamını yükseltir !!!... Gavs-ı Azam Şeyh Seyyid Abdülhakim Hz {K.s} !!!...

BİR SUFİNİN MENZİLİ ŞERİF ANISI !!!...
YIL 1995 MENZİLDE HER ZAMANKİ GİBİ MUHABBETLİ BİR GÜNDÜ.O ZAMAN CAMİ İKİ BÖLMELİYDİ,İLK GİRİŞTEKİ YAZLIK CAMİDE OTURUYORDUM,BAKTIM Kİ BİR GENÇ HATME DUASI KİTABI ELİNDE,DUA YI EZBERLEMEYE ÇALIŞIYOR.ONA YAKLAŞIP DEDİM Kİ KOLAY GELSİN NE YAPIYORSUN? DEDİ Kİ
HATME DUASINI EZBERLİYORUM..DEDİM Kİ
NE GÜZEL GENÇ YAŞTA EZBERLEMEYE KOYULMUŞSUN AFERİN DEDİM
DEDİ Kİ ...
BEN HATME YAPTIRMAK İÇİN EZBERLEMİYORUM,ASLINDA BİRİNCİ SEBEB BU DEĞİL..DEDİM Kİ NEDİR PEKİ SEBEP?...DEDİKİ

KABİRE GİRDİĞİM ZAMAN EĞER SADATLAR GELMEZSE YANIMA,BU DUAYI OKUYACAĞIM,O ZAMAN İSMİ GEÇEN SADAT HEMEN YANIMA GELECEK,İŞTE BUNUN İÇİN EZBERLİYORUM..

Gavs-ı Bilvanisi k.s hatmedeki bu sır ve şeref hakkında şöyle sohbet buyurmuştur !!!...

İnsanlar bir araya gelip hatme/zikir yapmanın faziletini bilselerdi,hasta ya da sakat olsalardı bile yine de sürünerek hatmeye gelirlerdi.Çünkü hatmenin manevi reisi Hz.Rasul-i Ekrem s.a.v Efendimizdir.O,bu meclislere manen teşrif buyurur ve oradakilerin dileklerini ALLAHu Tealaya ulaştırır.Efendimizin s.a.v ilahi huzura arzettiği şeyler geri çevrilir mi?

Şimdi de kendini mürşidine teslim eden bir kardeşimizin hikayesini dinleyelim !!!...
Dr. Ahmet Anlatıyor: !!!...
Almanya'da çalışan sofi bir Türk işçisi vardı. O yıl izni¬ni kullanmak için Türkiye'ye gelmişti. Menzil'e uğradı; an¬cak geri dönerken trafik kazası yaptı. Bir ay hastahanede yattı. Durumunu da Almanya'daki iş yerine nasılsa bildir¬memiş! Unutmuş mu unutturulmuş mu artık bilemiyorum. N...ihayet hastalı...ğı geçtikten sonra geri döndü.
Biz sonradan öğrendik; iş yerine varınca âmirinin ya¬nına iş yerinden atılacağım düşüncesiyle varmış. Âmirine,
- Beni işten çıkardınız mı, diye sormuş.
- Amiri de oldukça şaşırmış:
-Neden çıkaralım seni işten? Sen bizim en iyi çalışan işçilerimizden birisin, demiş.
Bu defa işçi kardeşimiz şaşırmaya başlamış. Arkadaş¬ları ile görüşünce, bu şaşkınlığı ziyadesiyle de artmış. Hiç¬biri, kendisinin izin süresinden fazla olarak işe gelmediğini söylememişler!
Bu kardeşimiz o zaman anlamış ki, bu yolun büyükle¬ri kendisine zaman içinde zamanı yaşatmışlar. Bu sofi, teslimiyeti sayesinde bu dünyada iken Allah'ın izni ve ke-remiyle, sâdâtı kiramın himmeti ve bereketiyle işini de, aşı¬nı da kaybetmemiş, bu yolun büyüklerine olan bağlılığı da¬ha da artmıştı !!!...
Aşıklar Diyarı MenziL !!!...

S Ü P E R SONA KADAR OKU İSTANBULLU BİR SOFİNİN AHİRETTE NASIL KURTULDUĞUNA BİR BAKIN KARDEŞLER..
. Dört sofi arkadaş menzile gitmek üzere istanbuldan hareket etmişler,bu dört kardeşimizden sadece biri araba kullanabiliyormuş,diğerleri araba kullanamıyormuş.Kardeşimiz istanbuldan taaaa menzile tek başına hiç değişmeden uyumadan dinlenmeden (namaz haric) gitmiş.Gitmiş ama ondada hal kalmamış menz......ilin orta yerine düşmüş bitkin düşmüş,arkadaşları onu ellerinden ayaklarından tutmuşlar doğruca menzilin camisinin alt katına yatırmışlar sen burda uyu dinlen biz hizmete gidiyoruz demişler.Arkadaşları doğruca hizmete TUĞLA çekmeye gitmişler tuğlaları çekmişler son 3 tane kala biri demiş ki '' bizim buraya gelmemize sebeb olan kardeşimiz şuan camide yatıyor biz burda hizmet edip sevap kazanıyoruz,bu civanmerdliğe yol kardeşliğine sığmaz,hemen onu uyandıralım şu son 3 tuğlayıda o taşısın ve kazansın.''' hemen onu kaldırmışlar ve tuğlayı taşıtmışlar....

Aradan zaman geçiyor ve bu sofi kardeşimiz vefat ediyor bakıyor ki günahlar fazla sevaplar az durum kötü cehennem gözükmeye başlıyor ken tam o sırada GAVSİ SANİ HZ.Geliyor ve elinde bir tuğla ile,doğruca terazinin sevap kefesine koyuyor,hemen günahlar kısmı aşağıya sevaplar kısmı yukarı çıkıyor ve sofi kurtuluyor,SOFİ DİYOR Kİ ;'' KURBAN BEN O GÜN 3 TANE TUĞLA TAŞIMIŞTIM DİĞER 2 TUĞLA NERDE;GAVSIMIZ ALLAHU TEALA MAKAMINI ALİ KILSIN BUYURUYOR Kİ ;'' SOFİ !! SENİN ÖLMÜŞ ANNEN BABAN YOKMU GERİDE BIRAKTIĞIN EVLADIN YOKMU ÇOK SEVDİĞİN KARDEŞİN ARKADAŞIN AKRABAN YOKMU '' ? SOFİ ; VAR KURBAN .. GAVSIMIZ ; İŞTE BU 2 TUĞLAYI ONLAR İÇİN SAKLIYORUZ ONLARIDA KURTAMAK İSTEMEZMİSİN...

BU KAPIDAN DAHA İZZETLİ DAHA ŞEREFLİ BİR KAPI DAHA VARMI,ŞÖYLE BİR LÜTÜF BAŞKA NERDE VAR...ŞÜKREDELİM SOFİLER.ŞÜKREDELİM,MİLYONLARCA İNSAN ARASINDA ALLAH BİZE NASİP ETMİŞ BU KAPIYI ÇOK ŞÜKREDELİM...

(bu olay sofinin ailesi tarafında anlatılmıştır,bu olayı sofinin ailesi vakıada görmüştür)

EY SOFI !!!...
Birinci vazifen haramdan kaçmaktır. Virdin En kıymetli hazinendir! Seni bu
hazineden mahrum etmek isteyen nefis ve şeytandır. Bitmez sandığın ömrün
bir gün bitecektir! Marifetullah için muhtaç olduğun kudret adıyaman
kahta MENZIL KÖYÜ'nde!
...
NE MUTLU GAVS'a SOFİ OLANA !!!...
Aşıklar Diyarı MenziL !!!...

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Böyle enteresan hikayelerle insanımızı çok kandırdılar.

hiç okuması yazması olmayan gönlü ALLAHa bağlı herhangi bir ilmi olmayan birileri bunları gördümü zannınca bunu hak görüp tabi oluyor

RABBİM,bu kardeşlerimizi muhafaza eylesin bunların şerrinden amin

muvahhide sehidan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Gavs Abdulhakim Hz.leri'nin bir sofisi sabunculuk yaparmış.Eşeğine yüklediği sabunları diğer vilayete götürüp satarmış.Yine bir gün sabunlar eşeğin sırtında yola çıkıp diğer vilayete giderken kestirme olsun diye dağdaki keçiyolundan (çok dar olur ve genelde uçurumdur) dolaşayım demiş. Eşeği vurmuş dağa, yolun ortasına geldiğinde eşeğin ayağı kayarak uçurumdan aşağı yuvarlanmaya başlamış.Sofinin bütün sermayesi de eşekle beraber gidiyor. Ne yapayım diye çok kısa bir düşünme devresinden sonra; -"Yetiş ya Abdulkadir Geylan Hz.leri" diye çığlık atarak himmet istemiş. Himmet istenir de gelmez mi, anında eşek toparlanıp ayağa kalkmış.Eşek kalkmasına kalkmış da onu yukarı kim getirecek? Sofi bu sefer; -"Yetiş ya Gavs Hz.leri" diye 2. himmeti istemiş.Ammaa bu sefer işler tersine dönmüş ve eşek tekrar yuvarlanmaya başlamış ve uçurumun dibine kadar düşüp ölmüş.Sabunlar da ziyan olmuş. Sofi içinden kendine kızarken bir yandan da Gavs Hz.lerinden himmet isteyince neden eşeğin düştüğünü merak etmeye başlamış.O hızla atlamış Menzil'e gidip Sadat'ın huzuruna çıkıp; -"Kurban, ben falanca yerdeki sabuncuyum.Benim eşeği niye tutmadın" diye sormuş.Gavs Hz.leri de; -"Sofi, sen Abdulkadir Geylani Hz.lerinden himmet isteyince o gelip senin eşeği tuttu.Bizden himmet isteyince biz de geldik ama Abdulkadir Geylani Hz.lerini görünce edebe geçtik.O da bizi görünce edebe geçti ve eşeğin yularını bıraktı.Hal böyle olunca senin eşek de güme gitti"

muvahhide sehidan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bulunduğunuz yerlerde madde bağımlısı,uyuşturucu kullanan,alkol bağımlısı kişiler varsa.TEDAVİYE CEVAP VEREMEYECEK ŞEKİLDE AĞIR BAĞIMLI KİŞİLERİ.MENZİLE GETİRİNİZ,GAVSIMIZIN NAZARI İLE ŞİFA BULACAKLARDIR İNŞ.

Üst Ana Sayfa Alt