Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Duası

bahadır571 Çevrimdışı

bahadır571

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Allah'ım!
Bana değiştirebileceklerimi değiştirmek için cesaret,

Değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etmek için sükunet,

İkisini birbirinden ayırt edebilmek için de, akıl ve feraset ver. "

İbni Kayyim

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Ey Allahım!

Ben, gözlerin zâhirî bakışlarında görünür tarafın güzel görünmesinden, iç âlemimin çirkin olmasından sana sığınıyorum. Halkın bende gördüklerini koruduğum halde, senin muttali olduğunu zâyi ettiğim halde görünmekten sana sığınıyorum...

İmam Zeynel Abidin

bahadır571 Çevrimdışı

bahadır571

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Enes (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

اللَّهُمَّ إِنِّي أَعُوذُ بِكَ مِنَ الْهَمِّ، وَالْحَزَنِ، وَالْعَجْزِ، وَالْكَسَلِ، وَالْجُبْنِ، وَالْبُخْلِ، وَضَلَعِ الدَّيْنِ، وَغَلَبَةِ الرِّجَالِ

“Ey Allah’ım! Kuşkusuz ki, ben kederden, hüzünden, acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, borcun belimi bükmesinden ve insanların bana galib gelmesinden Sana sığınırım!”

Buhari 14/6314

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Allah'ım, Rusyaya azabını gönder. Allah'ım Rusyaya azabını gönder. Allah'ım Rusyaya fırtınalar, deprermler, bel ve kasırgalar gönder. Allah'ım Rusyanın gemilerini batır, uçaklarını düşür, askerlerini helak et ve nükleer silahlarını kendi ülkelerinde patlat. Allah'ım onlara azabını gönder ki artık Müslümanların ülkelerinden çekilsinler.

K Çevrimdışı

Kerbela Şehidi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

Allah'ım, Rusyaya azabını gönder. Allah'ım Rusyaya azabını gönder. Allah'ım Rusyaya fırtınalar, deprermler, bel ve kasırgalar gönder. Allah'ım Rusyanın gemilerini batır, uçaklarını düşür, askerlerini helak et ve nükleer silahlarını kendi ülkelerinde patlat. Allah'ım onlara azabını gönder ki artık Müslümanların ülkelerinden çekilsinler.

Allah'ım onları kendi içlerinden çıkan mümin bir kavimle helak et

G Çevrimdışı

Genç55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ebû Hüreyre(RA)’den rivayet olunduğuna göre, Rasulullah (SAV) şöyle duâ etti:

“Yâ Rabb! Ben hangi bir mü’mine onu üzecek ve gönlüne ağır gelecek bir söz söylemişsem kıyamet gününde o sözü onun için Sana kurbiyyet eyle; yani o sözden müteessir olduğu kadar onu sana yaklaştır.”

(Buhârî, Deavât, 34; Müslim, Birr, 88, 89 vd.; Dârimî, Rikak, 53; İbn Hanbel, III, 390)

G Çevrimdışı

Genç55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hz Ömer sabah kalktığında şöyle derdi: “Allah'ım bizi bu sabah taksim edeceğin her hayırdan, hidayet vereceğin nurdan, dağıtacağın rahmetten, vereceğin rızıktan, gidereceğin sıkıntıdan, kaldıracağın musibetten ve koruyacağın fitneden en çok nasiplenen kullarından kıl.”

G Çevrimdışı

Genç55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rasulullah (s.a.v) şöyle dua ederdi;

اللَّهُمَّ إِنِّي أَعُوذُ بِكَ مِنْ زَوَالِ نِعْمَتِكَ، وَتَحَوُّلِ عَافِيَتِكَ، وَفُجَاءَةِ نِقْمَتِكَ، وَجَمِيعِ سَخَطِكَ

“Allah’ım! [Bana bahşetmiş olduğun] nimetinin elden gitmesinden, âfiyetinin değişmesinden, senin azabının ve her türlü öfkenin âniden bana isabet etmesinden sana sığınırım”.

(Müslim, “ez-Zikr ve’d-dua”, 96)

G Çevrimdışı

Genç55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Peygamber Efendimiz (s.a.v) şöyle dua ederdi;

"... Bildiğin her zararlı şeyin şerrinden sana sığınıyorum. Bildiğin her hayırlı şeyi istiyorum. Bildiğin her günah için bağışlamanı diliyorum. Sen gizli olan şeyleri çok iyi bilensin.”

(Tirmizî, De’avât, 23)

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Beni, zor durumda kaldığım zaman Senden başkasından yardım dilemekle, ihtiyacım olduğu zaman Senden başkasından istemeye tenezzül etmekle ve korktuğum zaman Senden başkasına yalvarmakla sınama.

Üst Ana Sayfa Alt