Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Saçmalaması

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Site benim net özürlü oldugumu otomatik olarak algiladigi icin herhalde
Yuklemek istedigim foto yuklenmeyince
Cok basit bir anlatim dili secmis
.

Genis olan tarafi kisa tarafinin 2 kati buyuklugunde olacak alketa
Bak genis olan diyorum akansnsb =)))

20171016_185559.png

Berkant Dinçkaya Çevrimdışı

Berkant Dinçkaya

Sanatlı bir eser, sanatkârı icab eder.
İslam-TR Üyesi
Allah'ın hükmü dışında bir hüküm ile hükmetmek küfürdür" diyor ve kendi atatürkü savunuyor fakat bu sözle de Rasulullah Sav'ı kastediyor... Bunu nasıl anladın diye düşünüyorsan, ben önceden sordum farz et. Sen nasıl düşünmedin?

İyide bunun düşünecek bir tarafı yok. ALLAH dilediğini affeder, dilediğine de azap eder. Yok onun ateşi bol olsun yok bunun ateşi üç derece olsun. Sanki zebanileri arayıp özel ateş siparişi veriyoruz!! Adam ölmüş hâlâ arkasından konuşan var. Ben Yaşar Nuri' yi seviyorum ve Türkçe Kuran meallerini de okuyorum. Kimin ne olduğunu en iyi ALLAH bilir. Ebu Hanzalacılar gibi o kâfir bu kâfir diye diye insanları dinden soğutuyolar. ALLAH' ı ve kitabını tanımadan, Türkiye' de yaşayan sözde müslümanlara bakarak bir seçim yapsaydım eğer, şuanda nefsinin ve hevasının peşine düşmüş bir ateist olarak hayatımı sürdürüyordum.. Selametle...

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
İyide bunun düşünecek bir tarafı yok. ALLAH dilediğini affeder, dilediğine de azap eder. Yok onun ateşi bol olsun yok bunun ateşi üç derece olsun. Sanki zebanileri arayıp özel ateş siparişi veriyoruz!! Adam ölmüş hâlâ arkasından konuşan var. Ben Yaşar Nuri' yi seviyorum ve Türkçe Kuran meallerini de okuyorum. Kimin ne olduğunu en iyi ALLAH bilir. Ebu Hanzalacılar gibi o kâfir bu kâfir diye diye insanları dinden soğutuyolar. ALLAH' ı ve kitabını tanımadan, Türkiye' de yaşayan sözde müslümanlara bakarak bir seçim yapsaydım eğer, şuanda nefsinin ve hevasının peşine düşmüş bir ateist olarak hayatımı sürdürüyordum.. Selametle...

1- Ebrehe'nin ordusunu helak eden siccin taşları, veba mikroplarıdır. (s. 45)

2- Mirac ruhani bir olaydır. (s. 58 )

3- Ayın ikiye ayrılma mucizesi, fiili değildir. Resulullah, böyle görüntü meydana getirdi. (s. 90)

4- Kur'anda kadere iman diye bir şey yoktur. (s. 93,95)

5- Davud Peygamber günah işlemiştir. Peygamberler günahtan beri değildir. (s. 101)

6- Kur'anı anlamadan okumak hatim sayılmaz. (s. 102)

7- Yolculukta bakımsız mescitlerde namaz kılmamalı, namazları cem etmelidir. (s. 104)

8- Cennette ALLAH görülmeyecektir. (s. 108)

9- Hazret-i Peygamber, ümmî değildi. (s. 110,334)

10- Cihazdan dinlemekle hatim olur. (s. 117)

11- Ölüler için Kur'an okunmaz. (s. 118-317)

12- Camilerdeki Muhammed v.s.nin ismi yazılı tablolar tevhid inancına ters düşer. (s. 120)

13- Resulullah, tek bir hadisin bile yazılmasına izin vermemiştir. (s. 127)

14- Hazret-i İbrahimin babası putperest idi. (s. 55)

15- Kur'anın hiçbir âyeti nesh edilmemiştir. (s. 157)

16- İslamiyette tenasüh (reenkarnasyon) vardır. (s. 161,249,257,283,312,320)

17- Kur'ana abdestsiz, gusülsüz el sürülür ve okunur. (s. 162,163,288)

18- Hazret-i Musa, günah işlemiştir. Bir kıbtiyi öldürmüştür. (s. 165)

19- Namazda her millet kendi lisanı ile okuyabilir. (s. 295)

20- ALLAHa ve ahirete inanan ve barışa yönelik hizmetler sergileyen herkes, ister yahudi, ister hıristiyan olsun cennete girecektir. (s. 367,493,511)

21- Namaz kılarken kıbleye yönelme şartı yoktur. (s. 580)

22- Mezhebi dörtte sınırlamak, İslama yapılabilecek en büyük kötülüktür. (s. 399)

23- Oruç kefareti diye bir şey yoktur. (s. 415)

24- Dinden dönen, mürted olan öldürülmez. (s. 424)

25- Müslüman kadın, kitap ehli kâfirlerle evlenebilir. (s. 425)

26- Kadın hayz halinde, namaz kılar, oruç tutar, Kur'an okur, tavaf eder. (s. 429)

27- Şahitlikte iki kadının bir erkeğe eşitliği yanlıştır. (s. 453,452)

28- Kadınlara da cuma namazı farzdır. Cuma namazı iki rekattır, diğerleri bid’attir. (s. 515)

29- Eskiden, köle kadınlardan ayırt edilmesi için, hür kadınlar örtünürdü. Bugün için böyle bir şeye ihtiyaç olmadığı için, kadınların örtünmesi farz değildir. (s. 529, 615)

ayrıntılı bilgi için bel'amlar

https://www.islam-tr.org/konu/yerli-ve-yabanci-din-tuccarlari.7853/

Berkant Dinçkaya

İslam-TR Üyesi
1- Ebrehe'nin ordusunu helak eden siccin taşları, veba mikroplarıdır. (s. 45)

2- Mirac ruhani bir olaydır. (s. 58 )

3- Ayın ikiye ayrılma mucizesi, fiili değildir. Resulullah, böyle görüntü meydana getirdi. (s. 90)

4- Kur'anda kadere iman diye bir şey yoktur. (s. 93,95)

5- Davud Peygamber günah işlemiştir. Peygamberler günahtan beri değildir. (s. 101)

7- Yolculukta bakımsız mescitlerde namaz kılmamalı, namazları cem etmelidir. (s. 104)

8- Cennette ALLAH görülmeyecektir. (s. 108)

9- Hazret-i Peygamber, ümmî değildi. (s. 110,334)

10- Cihazdan dinlemekle hatim olur. (s. 117)

11- Ölüler için Kur'an okunmaz. (s. 118-317)

12- Camilerdeki Muhammed v.s.nin ismi yazılı tablolar tevhid inancına ters düşer. (s. 120)

13- Resulullah, tek bir hadisin bile yazılmasına izin vermemiştir. (s. 127)

14- Hazret-i İbrahimin babası putperest idi. (s. 55)

15- Kur'anın hiçbir âyeti nesh edilmemiştir. (s. 157)

16- İslamiyette tenasüh (reenkarnasyon) vardır. (s. 161,249,257,283,312,320)

17- Kur'ana abdestsiz, gusülsüz el sürülür ve okunur. (s. 162,163,288)

18- Hazret-i Musa, günah işlemiştir. Bir kıbtiyi öldürmüştür. (s. 165)

19- Namazda her millet kendi lisanı ile okuyabilir. (s. 295)

20- ALLAHa ve ahirete inanan ve barışa yönelik hizmetler sergileyen herkes, ister yahudi, ister hıristiyan olsun cennete girecektir. (s. 367,493,511)

21- Namaz kılarken kıbleye yönelme şartı yoktur. (s. 580)

22- Mezhebi dörtte sınırlamak, İslama yapılabilecek en büyük kötülüktür. (s. 399)

23- Oruç kefareti diye bir şey yoktur. (s. 415)

24- Dinden dönen, mürted olan öldürülmez. (s. 424)

25- Müslüman kadın, kitap ehli kâfirlerle evlenebilir. (s. 425)

26- Kadın hayz halinde, namaz kılar, oruç tutar, Kur'an okur, tavaf eder. (s. 429)

27- Şahitlikte iki kadının bir erkeğe eşitliği yanlıştır. (s. 453,452)

28- Kadınlara da cuma namazı farzdır. Cuma namazı iki rekattır, diğerleri bid’attir. (s. 515)

29- Eskiden, köle kadınlardan ayırt edilmesi için, hür kadınlar örtünürdü. Bugün için böyle bir şeye ihtiyaç olmadığı için, kadınların örtünmesi farz değildir. (s. 529, 615)

ayrıntılı bilgi için bel'amlar

https://www.islam-tr.org/konu/yerli-ve-yabanci-din-tuccarlari.7853/

6. ve 10. maddelerin dışında kalan tüm maddeler islama aykırıdır ve saçma sapandır.

Bir insan, ALLAH' ın kelamı olan Kuran-ı Kerim' i anlamadan ve bunun neticesinde de hayatına uygulamadan okursa asla okumuş sayılmaz. Kuranı Kerimde olan belli başlı emirleri merak etmeyip okumayan ve uygulamayan birisi gerçek manada iman etmiş olabilir mi? Zaten Kuranın ilk emri Oku' dur :) Okumak demek sadece arapçasını okuyup sevap kazanacağını sanmaktan ibaret değildir. Zira okumak, anlamaktır. Kuran' da alelade bir kitap olmadığına göre onu okuyup anlamamız gerekir.

Ayrıca okumak dendiğinde sadece kitap akla gelmemelidir. Bir insan 20-30 yıl boyunca yaşadığı hayat standartlarından bir sonuca vararak tecrübe sahibi bir birey olursa kazandığı tecrübe "hayatı okumak" tabiriyle ifade edilir.

Bizim tek rehberimiz Kuran ve hadislerdir. Kuranın emirlerini hayata uygulamadan, sadece arapçasından okuyup hatmettiğini sanmak cahilliktir. Bu sebepten mütevellit Kur'anı anlamadan okumak hatim sayılmaz.

E zaten biraz mantıklı düşününce öyle olduğu da pek açıktır :)

10-Cihazdan dinlemekle hatim olur. (s. 117)

Kuran hem dinlenerek hem de okunarak sevap kazanılabilecek bir kitaptır. Fakat bu sevap okunanları anlamadan, bilmeden, öğrenmeden ve hayatımızda uygulamadan kazanılmaz.

Kuran-ı Kerim, direkt olarak yüzünden okunup anlamaya çaba sarf edilerek, üzerinde uzun uzun düşünülerek ve emirlerini hayata geçirerek hatmedilir. Yoksa roman okur gibi kuran okunmaz.

2. Yol ise Dinleyerek öğrenmektir. Arapça bilen arapçasından dinler, bilmeyenler ise dinledikten sonra ilgili ayetlerin kendi dillerindeki meallerine bakarak hatmederler.

Zira hatmetmek demek anlamak ve uygulamak demektir. Günümüz şartları da bellidir. Her an canlı hoca bulmaya vaktimiz olmuyor. Bu sebepten ötürü (zaruri olarak) sanala yöneliyoruz. YouTube' da fussilet Kuran Merkezi ve Rahman Kuran Merkezi gibi dini kanalların yayınladığı kuran videolarından dinleyerek de Kuran hatmedilir.

Yanlız şunu da belirteyim Arapçasını bir kenara bırakıp sadece Türkçesinden hatim yapılmaz.

12:2 - Muhakkak ki, biz onu anlayasınız diye Arapça bir kitap olarak indirdik.
13:37 - Ve işte biz o Kur'ân'ı Arapça bir hüküm olarak indirdik. Yemin olsun ki, eğer sen, sana vahiyle gelen bu bilgiden sonra onların keyiflerine uyacak olursan, sana Allah'dan ne bir dost vardır, ne de bir koruyucu.
26:195 - Açık parlak bir Arapça lisan ile.
39:28 - Pürüzsüz Arapça bir Kur'ân (indirdik ki, Allah'ın azabından) korunsunlar.
41:3 - Bu, Arapça bir Kur'an olarak, âyetleri bilen bir kavim için ayırt edilip açıklanmış bir kitaptır.

H Çevrimdışı

Havîn

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Ne kadar SIĞsınız !
Bugün kafire kafir denilince islamdan soğuyorsanız o sizin bahanenizdir.
Gerçi yaşar nuri gibi birini seviyorum diyen bir insandan beklenilebilir cevap. Allah size hidayetini Nasip etsin inşallah

Berkant Dinçkaya

İslam-TR Üyesi
Ne kadar SIĞsınız !
Bugün kafire kafir denilince islamdan soğuyorsanız o sizin bahanenizdir.
Gerçi yaşar nuri gibi birini seviyorum diyen bir insandan beklenilebilir cevap. Allah size hidayetini Nasip etsin inşallah

Kardeşim birincisi ben kafire kafir denilince dinden soğurum filan demedim. Türkiye' de yaşayan münafıkların yaptığı saçma sapan davranışlardan dolayı, şayet islamla daha önceden tanışmış olmasaydım (Yani ALLAH beni korumasaydı) şuan da ateist olabilme ihtimalım vardı demek istiyorum.

İkincisi ise benden daha çok ALLAH size hidayet nasip etsin çünkü
"Gerçi yaşar nuri gibi birini seviyorum diyen bir insandan beklenilebilir cevap." diyerek benim hakkımda zanda bulundunuz.

Ey iman edenler! Zannın birçoğundan sakının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurlarını ve mahremiyetlerini araştırmayın. Birbirinizin gıybetini yapmayın. Herhangi biriniz ölü kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz! Allah’a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah tövbeyi çok kabul edendir, çok merhamet edendir.
| Hucurat Suresi 12. Ayet

H Çevrimdışı

Havîn

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim birincisi ben kafire kafir denilince dinden soğurum filan demedim. Türkiye' de yaşayan münafıkların yaptığı saçma sapan davranışlardan dolayı, şayet islamla daha önceden tanışmış olmasaydım (Yani ALLAH beni korumasaydı) şuan da ateist olabilme ihtimalım vardı demek istiyorum.

İkincisi ise benden daha çok ALLAH size hidayet nasip etsin çünkü
"Gerçi yaşar nuri gibi birini seviyorum diyen bir insandan beklenilebilir cevap." diyerek benim hakkımda zanda bulundunuz.

Ey iman edenler! Zannın birçoğundan sakının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurlarını ve mahremiyetlerini araştırmayın. Birbirinizin gıybetini yapmayın. Herhangi biriniz ölü kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz! Allah’a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah tövbeyi çok kabul edendir, çok merhamet edendir.
| Hucurat Suresi 12. Ayet
Yaşar Nurinin ne ve kim olduğunu biliyorum dine oldukça hasarlar vermiş bir sapıktır.
Her neyse düşünceleriniz beni ilgilendirmez herkes Hesabını kendi verecek.
Benim bam telime basan cılar,cular diye konuşan insanlardır hakkında zerre bilgisi olmadığınız insanlara zanda bulunan sizlersiniz.

Berkant Dinçkaya

İslam-TR Üyesi
Yaşar Nurinin ne ve kim olduğunu biliyorum dine oldukça hasarlar vermiş bir sapıktır.
Benim bam telime basan cılar,cular diye konuşan insanlardır hakkında zerre bilgisi olmadığınız insanlara zanda bulunan sizlersiniz.

Zaten insanların ne düşündüğü zerre kadar umrumda değil. Ben Kitaba ve hadislere bakarım. Gerisi beni ilgilendirmez.

Berkant Dinçkaya

İslam-TR Üyesi

Sizlersiniz derken neyi kast ettiniz ? Atatürkçüleri mi? Zira öyleyse ne Atatürk' çüyüm ne de başka birşeyim. Ben elhamdülillah müslümanım

İbn Ömer'den [r.a]: Resûlullah [s.a.v] buyurdu ki:

"Müslüman müslümanın kardeşidir. Ona zulmetmez ve onu zalime teslim etmez. Kim kardeşinin yardımında bulunursa Allah da (c.c) ona yardım eder. Kim bir müslümanın sıkıntısını giderirse Allah da [c.c] onun kıyamet günündeki sıkıntılarından birini giderir. Kim bir müslümanın ayıbını örterse Allah da [c.c] kıyamet gününde onun ayıplarını örter." [Buhârî, Mezâlim, 3; Müslim, Birr, 59; Ebû Davud, Edeb, 38; Tirmizî, Hudûd/3; Ahmed, Müsned, 2/91.]

Müslüman kardeşiniz olarak, aramızdaki sevginin daha başlamadan bitmemesini temenni ederim. Hayırlı geceler :)

Zira düşmanlık sadece kafirlere yapılır

Üst Ana Sayfa Alt