Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Duası

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
İbn teymiyye (rahimehullah)ın en çok yaptığı dua;

“ Allahım bizi üstün kıl. Düşmanlarımızı bize üstün kılma! Allah’ım tuzağını bizim lehimize kur, aleyhimize kurma! Bizi hidayete erdir ve hidayeti bize kolaylaştır.'' Amin

el-A’lam el-Aliyye Fî Menâkıbı İbn Teymiyye:s15,16.

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Hz.Ömer ra sabahladığında şöyle derdi:

“Allahım bizi bu gün taksim edeceğin her hayırdan
hidayet vereceğin nurdan
dağıtacağın rahmetten
vereceğın rızıktan
gidereceğin sıkıntıdan
kaldıracağın musibetten
koruyacağın fitneden çok nasiplenen kullarından kıl...”Amin

Q Çevrimdışı

Qamar Al Quds

silik
İslam-TR Üyesi
Ya Rabbi. Dünyadan izim eserim kesildiğinde, insanlar tarafından artık hatırlanmaz olduğumda, suretim ve halim değiştiğinde, şimdiye kadar unutulup gidenler gibi nisyana gömüldüğümde bana tüm alçaklıklardan uzakta, yükseğin en üstünde, yakınlığında bir yer ver.
Âmin.

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Allah'ım ailemin ve akrabalarımın her ferdine, doğan-doğmayan tüm zürriyetine hidayet nasip et, geçmiş günahlarını bağışla, onlara iman etmenin ve tövbe etmenin lezzetini tattır, onları affet, şirk yuvalarından koru, yalnız Sana ibadet etmeyi ve yalnız Senden medet ummayı nasip et.

Amin.

E Çevrimdışı

Ebuabdullah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ya Rabbi. Dünyadan izim eserim kesildiğinde, insanlar tarafından artık hatırlanmaz olduğumda, suretim ve halim değiştiğinde, şimdiye kadar unutulup gidenler gibi nisyana gömüldüğümde bana tüm alçaklıklardan uzakta, yükseğin en üstünde, yakınlığında bir yer ver.
Âmin.
Amin ecmain.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Allah'ım ailemin ve akrabalarımın her ferdine, doğan-doğmayan tüm zürriyetine hidayet nasip et, geçmiş günahlarını bağışla, onlara iman etmenin ve tövbe etmenin lezzetini tattır, onları affet, şirk yuvalarından koru, yalnız Sana ibadet etmeyi ve yalnız Senden medet ummayı nasip et.

Amin.

Amin

Q Çevrimdışı

Qamar Al Quds

silik
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berekatuhu. Malum, son 10 gune girmiş bulunmaktayız. Bu yüzden siz kıymetli abilerim / ablalarım / kardeşlerimden, salih dualarında bana da ismen yer vermesini istiyorum.
Benim en çok istediğim şey, Rabbimizin rızasını kazanmak ve bu yolda daim olabilmek.
Bu dine hizmet edecek, takva sahiplerine önder olacak, elleri ve dilleriyle bu dini hakim kılmak için çalışacak evlatlar yetiştirmek istiyorum, ve her ne yeteneğim varsa onu islam için kullanmak, her şeyimle bu dininin hizmetkarı olmak istiyorum.
Anne baba rızasını kazanmış bir kul olmak istiyorum.
Ayaklarımın dinimiz islam uzere sabit olmasını istiyorum. Kalbimde ve imanımda zerre miktarda şek, şüphe, şirk ve küfür bulunmasın.
Rabbimden yaradılışımı ve yüzümü güzel kıldığı gibi, ahlak güzelliği istiyorum.
Kuran ahlakı ile ahlaklanmak istiyorum.
Rabbimizin rızasını kazanacak işlerde devamlılık ve bunları yapabilmek için de hem Allah'tan güç hem de vaktimin çokk bereketli olmasını istiyorum.
Boş vaktin ve sağlığın değerini bilip bunları en güzel sekilde degerlendirmek istiyorum.
Bütün amellerimde ihlas istiyorum. Her hareketimi ihlaslı bir şekilde, ihsan üzere yapmak istiyorum. Her işimde ihlası şiar edinmeyi istiyorum.
Bütün ibadetlerimde huşu istiyorum.
İmanımın, takvamın, tevekkülümün artmasını istiyorum.
Tevhid üzere yaşayıp, tevhid üzere ölmek istiyorum.
Rabbimden beni şehadet ile rızıklandırmasını istiyorum.
Bana şehid olmayı, şehid eşi ve şehid annesi olmayı nasib etsin.
Bana ilim, hikmet, basiret, iffet, haya ve gönül zenginliği vermesini istiyorum.
Ezber kuvvetimin artmasını istiyorum. Aldığım her nefeste hayam, takvam, amelim artsın istiyorum.
Kalbimin en derinlerde beni zayıf düşüren hangi duygular varsa, beni onlardan korumasını istiyorum.
Kabir azabını ve cehennem azabını bana haram kılmasını istiyorum.
Hesapsız ve öncesinde azab olmadan Firdevs cennetine gitmek istiyorum.
Nefsimi Allah için satmak istiyorum. Hicret etmek, ve hicret yollarının bana açılmasını istiyorum.
Saliha bir kadın olmak istiyorum.
Allah beni, eşimin hurel ayn'larına emire kılsın istiyorum.
Hatice annemizin ahlakı ile ahlaklanmak istiyorum. Hatice validemiz Rasulullaha huzur kaynağı kılındığı gibi eşine huzur kaynağı kılınan Saliha bir eş olmak istiyorum. Aişe validemizin Rasulullaha sevimli kılındığı gibi eşine sevimli kılınan bir eş olmak istiyorum. Eşini günahlardan koruyan bir elbise olmak istiyorum.
Allah Rasulu kendisi için ne istediyse onları istiyor, neyden Allah'a sığındıysa da Allah beni onların hepsinden korusun istiyorum.
Rabbimiz, benim için ne hayr murad ettiyse hepsini ondan istiyorum.
Kendim için ne istediysem çok daha güzellerini sizlere nasib etsin. Okuyan, Âmin diyen, salih dualarında bana yer veren tüm müslümanlardan Allah razı olsun.
Uzun olduysa affola :)

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berekatuhu. Malum, son 10 gune girmiş bulunmaktayız. Bu yüzden siz kıymetli abilerim / ablalarım / kardeşlerimden, salih dualarında bana da ismen yer vermesini istiyorum.
Benim en çok istediğim şey, Rabbimizin rızasını kazanmak ve bu yolda daim olabilmek.
Bu dine hizmet edecek, takva sahiplerine önder olacak, elleri ve dilleriyle bu dini hakim kılmak için çalışacak evlatlar yetiştirmek istiyorum, ve her ne yeteneğim varsa onu islam için kullanmak, her şeyimle bu dininin hizmetkarı olmak istiyorum.
Ayaklarımın dinimiz islam uzere sabit olmasını istiyorum. Kalbimde ve imanımda zerre miktarda şek, şüphe, şirk ve küfür bulunmasın.
Rabbimizin rızasını kazanacak işlerde devamlılık ve bunları yapabilmek için de hem Allah'tan güç hem de vaktimin çokk bereketli olmasını istiyorum.
Boş vaktin ve sağlığın değerini bilip bunları en güzel sekilde degerlendirmek istiyorum.
Bütün amellerimde ihlas istiyorum. Her hareketimi ihlaslı bir şekilde, ihsan üzere yapmak istiyorum. Her işimde ihlası şiar edinmeyi istiyorum.
Bana ilim, hikmet, basiret, iffet, haya ve gönül zenginliği vermesini istiyorum.
Ezber kuvvetimin artmasını istiyorum. Aldığım her nefeste hayam, takvam, amelim artsın istiyorum.
Kalbimin en derinlerde beni zayıf düşüren hangi duygular varsa, beni onlardan korumasını istiyorum.
Nefsimi Allah için satmak istiyorum. Hicret etmek, ve hicret yollarının bana açılmasını istiyorum.
Hatice annemizin ahlakı ile ahlaklanmak istiyorum. Hatice validemiz Rasulullaha huzur kaynağı kılındığı gibi eşine huzur kaynağı kılınan Saliha bir eş olmak istiyorum. Aişe validemizin Rasulullaha sevimli kılındığı gibi eşine sevimli kılınan bir eş olmak istiyorum. Eşini günahlardan koruyan bir elbise olmak istiyorum.
Allah Rasulu kendisi için ne istediyse onları istiyor, neyden Allah'a sığındıysa da Allah beni onların hepsinden korusun istiyorum.
Kendim için ne istediysem çok daha güzellerini sizlere nasib etsin. Okuyan, Âmin diyen, salih dualarında bana yer veren tüm müslümanlardan Allah razı olsun.
ALLAHUMME AMİN MaşaAllah Rabbim bu güzel dualarına icabet etsin ve aynısını bizlerede nasib eylesin

E Çevrimdışı

Ebuabdullah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rabbim bütün bu istediklerini kabul etsin ve gonlune ve kalbine ferahlık versin. Bende senin dua na amin ecmain diyorum.

bahadır571 Çevrimdışı

bahadır571

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etmek için sükunet,

Burayı nasıl anlamalıyız
Cevap yazarsanız sevinirim

Üst Ana Sayfa Alt