Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yönetim Duyuru Haber Sitesi Sahipleri Ve Haber Paylaşan Kardeşlerin Dikkatine

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Selamun aleykum kardeslerim, son haftalarda sitemizdeki haberlerde ciddi sekilde link kirliligi olusmaktadir. Bunun önüne gecebilmek icin bazi yaptirimlar aliyoruz.

Bugünden sonra gerek haber sitesi sahipleri arkadaslar gerekse de haberleri paylasan kardeslerimiz, haber metni yazarken su kurallara dikkat etmelerini rica ediyorum aksi halde ilk etapda 3 gün ikinci etapda süresiz banladigimiz gibi bunu yapan bir haber sitesi editörü ise o haber sitesinden sitemize aktarilan tüm haber konularini silecegimi bildiririm.

-Haber metni icerisinde asla link gecmemeli.
-Haber metninin sonunda kaynak link diye link katilmamali.
-Haberin icinde xxx.com/ HABER MERKEZI yaziyorsa baska reklam katilmamali.
-Haber metni icerisinde haber merkezi yazmiyorsa sonuna text yazi ile haber sitesinin adini belli edecek künyeler yazilabilir.

Örnegin: Sütun Haber, Cihad Haber, Tevhid Haber, Küresel Haber, Haber7, HaberTürk ....

-Ayrica sitemizde yetkili haberci grubu olusturulacaktir, bundaki amac, haberler okunurken, haberleri paylasan kisilerin profillerinde "Yetkili Haberci" grubunu gördüklerinde o kisiye yönetimce bir imtiyaz verildigini görmelerini saglamaktir. (O haber sitesi ya da editörü sitemiz desteklemektedir=güvenilirdir mahiyetinde olacaktir.)

Bu gruba katilmak isteyen kardeslerimiz özelden benimle irtibata gecip bu konuda yapilmasi gerekenleri ögrenebilirler.

Örnek Haber Sablonu :

https://www.islam-tr.org/konu/adanalilar-misir-halki-icin-nobet-tuttular.33884/

___

İlgili Konular:

https://www.islam-tr.org/konu/uyele...eceginiz-yazilardaki-linkleri-kaldirin.16394/

https://www.islam-tr.org/konu/reklam-hakkinda-genel-duyuru.45535/

M Çevrimdışı

Mervan Hadid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ayrıca haber ekleyen kardeşlerin forumda konu kirliliği olmaması için birkaç noktaya dikkat etmelerini rica ediyorum.

1- Haber hangi ülkeyle alakalı ise o ülkenin konu başlığı altında açılmalı. Suriye haberleri, Mısır haberleri, Kafkasya haberleri v.b

Eğer sitede bulunan bölümlerde yok ise "Güncel Haberler" başlığı altında açılabilir.

2- Haber eklenmeden önce aynı haberin daha önce foruma eklenip eklenmediği bakılmalıdır.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum.
Turkiye alt bolumnun de acilmasini öneriyorum.
Haberler ana başlıgi karisik.. haberlerin mukerrer eklenmesi biraz da bundan kaynak laniyor

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Mervan Hadid kardes cok önemli noktalara deginmis: Konu daha önce acilmis mi kontrol edilmeli, Haberler uygun bölümlere eklenmeli. farkindayiz kardes isteginiz dogrultusunda Türkiye haberleri bölümü acildi.