Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haberin Olsun

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
Konya'da bir adam haftanın üç günü eşinin yaptığı 150 kişilik çorbayı hastane önünde hayr için ücretsiz dağıtıyor:):

DTb8w8GX4AArcw4.jpeg
DTb8w8QWsAMVrM9.jpeg
DTb8w9AXkAEQqoM.jpeg

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Tivitirda gördüm

"Hele buraya gel" diye başlayan bir hadis var mi hakikatten?

RnoNGj.jpg

Dün akşam okuduğum kitaba baktımda bulamamıştım şimdi buldum Elhamdulillah

Ebu Hureyre (r.a) şöyle demiştir;

''Her kim Çocuğuna ''al bakim!'' deyip bir şey verir gibi yaptığı halde bunu vermezse,bu onun için bir yalan olarak yazılır.''

(İbn Mace 46 ve Darimi 2/299. Aynı rivayet İbn Mesud'dan da nakledilmiştir ve senedi sahihtir.)

Kitabuz - Zühd ver rekaik Abdullah bin Mübarek (r.h) sayfa 114.

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Mealcilerin argumanlari buralardan patlak veriyor herhalde. Hadislerin cumle yapisi bozulunca asli es gecip bu yoktura mi variyor bilemedim
Ya mesela ben çocuğumun eve gelmesini istiyorum yada ne bileyim uslu durmasını istiyorum ve gel sana bir şey vereceğim diyorum. Eğer dediğimi yaparsam sıkıntı yok ama yapmazsam bu bir yalan ve aldatma olur.
Ve dediğin gibi hadis ne ise öyle yazılmalı. Cümleler kafaya göre değiştirilince ne yazıkki anlamlar da değişiyor.

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Üst Ana Sayfa Alt