Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hacamat Olmak - Kan Aldırmak Al Hijaama

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
- Hacamat -

8663

'' Eğer tedâvi için başvurduğunuz şeylerin birinde hayır varsa bu hacamattır. "

Ebû Dâvûd, Nikâh 27 ( 2102 )

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Hacamat Sunnetinin Uygulanışı

B Çevrimdışı

BirMusluman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
akhiler ben yaptırıyorum arada maşallah çok güzel faydalı..bendeki sinir stresi alıyor elhamdulillah :)

I Çevrimdışı

isimsiz_mucahid

Bu hesap kullanılmamaktadır!!!
İslam-TR Üyesi
Eniştem hacamatçı bursada hep yaptırıyom ben baya faydalı oluyor elhamdulillah. hacamat sülük masaj kayınco olmanın faydaları :))

Melhame-i kübra Çevrimdışı

Melhame-i kübra

Erkek
İslam-TR Üyesi
bende devamlı ve düzenli yaptırıyorum.Alhadümlillah manen çok faydası oluyor.

sifatus safua Çevrimdışı

sifatus safua

الحمدلله انا مسلمة
İslam-TR Üyesi
السلام عليكم

Bayan haccame lazım olan kardeşlere Gülten Şenşefak öğrencisinin numarasını atabilirim inşAllah.:hoşgeldin

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hacamat için kardeşlerin fahiş fiyatlar verdiklerine şahit oluyorum. Bi kardeş iki saat tedavi oluyor. 300 tl masraf çıkıyor. Bir defasında hacamat için yanımdaki arkadaşı arayan birisi kupa başına 15 tl isteyince neden çok pahalılandı diye sorulunca dolara zam geldi diye cevap verdi. (kupanın tanesi 60 krş) Bende arkadaşlarla bu hususta bir çalışma yapılması için istişare ettim. Her hafta pazartesi günleri randevu ile ücretsiz hacamat programına başladık bu sünneti ihya etmek için. Şu an sadece erkeklere yapılıyor. iki aydır yapılan bu çalışmaya rağmet olmasından dolayı hanımlar içinde başlatacağız. Şu anda eğitim gören hanım kardeşler ücretsiz olarak bir ay sonra hacamat yapmaya başlayacaklar. Bir kişinin hacemat masrafı ortalama 75 tl ye mâl olurken sadece malzeme masrafı 5-7 tl tutuyor. Onuda bu program için hazırladığımız bütçeden veriyoruz.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamunaleykum ve rahmetullah kardeşler ben kendime bir hacemat seti sipariş ettim kendi kendime evde deneyeceğim. Nasıl yapılacağını anlatan bir sayfa veya video biliyor musunuz? Uzmanınypsın deniliyor hep ama benim çevremde yok böyle biri. Kendim deneye yanıla öğreneceğim artık.

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamunaleykum ve rahmetullah kardeşler ben kendime bir hacemat seti sipariş ettim kendi kendime evde deneyeceğim. Nasıl yapılacağını anlatan bir sayfa veya video biliyor musunuz? Uzmanınypsın deniliyor hep ama benim çevremde yok böyle biri. Kendim deneye yanıla öğreneceğim artık.

Abi hacamatçılık bir meslektir. O mesleği bilen birisi bu işi yapar. Deneme yanılma yolu ile öğrenirsen Anadoşuda anlatılan akıllı gelin hikayesine döner iş benden söylemesi :)

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abi hacamatçılık bir meslektir. O mesleği bilen birisi bu işi yapar. Deneme yanılma yolu ile öğrenirsen Anadoşuda anlatılan akıllı gelin hikayesine döner iş benden söylemesi :)
Akilli gelin hikayesini bilmiyorum. sonucta ascilik cocuk bakiciligi bahcivanlik da meslek ama hanimlar hepsini yapiyor (ben abi degilim baciyim) erkekler meslek olarak yapiyor. Bir kac birsey ögrendim bile. zarari olmaz sonucta deri altindaki kan en nihayetinde

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akilli gelin hikayesini bilmiyorum. sonucta ascilik cocuk bakiciligi bahcivanlik da meslek ama hanimlar hepsini yapiyor (ben abi degilim baciyim) erkekler meslek olarak yapiyor. Bir kac birsey ögrendim bile. zarari olmaz sonucta deri altindaki kan en nihayetinde
Kusura bakma, yanlışlık olmuş :)
Eğer bir şeyler biliyorsan zaten bu iş yapıldıkça öğenir, hanımların hanımlara yapmasında bir problem yok ama paldır küldür girmek sıkıntı olabilir: İnsanları fazla yada az kesebilirsin yada kanı fazla yada az çekebilirsin.
Bahsettiğim hikaye ise şu: köyde bir dananın kafası küpe sıkışmış ve köyde akıllı bilinen bir kadından yardım istemişler. Kadın ise: "Danayı kesin" demiş, danayı kesmişler ama kelle küpün içinde kalmış tabi. Bu seferde kadın, küpü kırdırtmış sonuç elde var 0.

A Çevrimdışı

Ademoqlu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Aleykümselam. Birkaç kez hacamat olmuş birisi olarak ben size tarif edeceğim inş. Bende kendime sülük tedavisi uygulamıştım.

1. Uygulama yapacağınız yeri ve neşteri/jileti kolonya ile dezenfekte edin.
2. Kupayı ters kapattıktan sonra içindeki havayı sipob yerinden (canınız biraz yanana kadar) hava tabancası ile çekin.
3. Kupalar vücudunuzda birkaç dakika etinizi çekmiş bir şekilde kalsın.
4. Kupayı kaldırdıktan sonra kabaran yere birkaç çizik atıp tekrar kupayı kapatın ve yine içindeki havayı çekin.
5. Etinizi çekmiş bir şekilde duran kupaların içi yavaş yavaş kan dolacak.
6. Kupalar kan ile dolduktan sonra kupaları yavaş yavaş kaldırın. Hava ile temas edip pıhtı olan kanı yere akıtmadan selpak ile silin.
7. Uygulama yerlerini tekrar kolonya ile silip yuvarlak yara bandı ile kapatın.

Allah şifa versin.

Son düzenleme:
Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykümselam. Birkaç kez hacamat olmuş birisi olarak ben size tarif edeceğim inş. Bende kendime sülük tedavisi uygulamıştım.

1. Uygulama yapacağınız yeri ve neşteri/jileti kolonya ile dezenfekte edin.
2. Kupayı ters kapattıktan sonra içindeki havayı sipob yerinden (canınız biraz yanana kadar) hava tabancası ile çekin.
3. Kupalar vücudunuzda birkaç dakika etinizi çekmiş bir şekilde kalsın.
4. Kupayı kaldırdıktan sonra kabaran yere birkaç çizik atıp tekrar kupayı kapatın ve yine içindeki havayı çekin.
5. Etinizi çekmiş bir şekilde duran kupaların içi yavaş yavaş kan dolacak.
6. Kupalar kan ile dolduktan sonra kupaları yavaş yavaş kaldırın. Hava ile temas edip pıhtı olan kanı yere akıtmadan selpak ile silin.
7. Uygulama yerlerini tekrar kolonya ile silip yuvarlak yara bandı ile kapatın.

Allah şifa versin.

Amin kardesim Allah razi olsun birkac video da izledim ama hep sırta yapmışlar kendim sırta biraz zor yaparım ama kol ayak bileği ve dizden de yapılıyormuş en azından oradan faydalanırım in şa Allah

Üst Ana Sayfa Alt