Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hadis Inkarcilari Ve Görüşleri

M Çevrimdışı

mahmut1999

Üye
İslam-TR Üyesi
Lokman suresi

31.22. Oysa her kim iyilik yaparak yüzünü tertemiz Allah'a tutarsa, o gerçekten en sağlam kulpa yapışmıştır. Öyle ya bütün işlerin sonu Allah'a dayanır.

31.23. Kim de inkâr ederse, artık onun inkârı seni üzmesin. Onlar dönüp bize gelecekler. O zaman biz onlara bütün yaptıklarını haber vereceğiz. Gerçekten Allah, bütün kalblerin özünü bilir.

31.24. Biz onlara biraz zevk ettiririz de sonra kendilerini ağır bir azaba zorlarız.

31.25. Andolsun ki onlara: "Gökleri ve yeri kim yarattı?" diye sorsan, elbette "Allah" diyecekler. "Allah'a hamd olsun." de. Fakat onların çoğu bilmezler.

31.26. Göklerde ve yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. Gerçekten Allah, hiçbir şeye muhtaç değildir, daima övülmeye lâyıktır.

31.27. Eğer yeryüzündeki ağaçlar hep kalem olsa, deniz de arkasından yedi deniz daha kendisine destek olduğu halde mürekkep olsa, yine de Allah'ın kelimeleri yazmakla tükenmez. Şüphesiz ki Allah çok güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir.

31.28. Sizin yaratılmanız da tekrar diriltilmeniz de ancak bir tek nefsin yaratılması ve tekrar diriltilmesi gibidir. Gerçekten Allah her şeyi işitir ve görür.

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Lokman suresi

31.22. Oysa her kim iyilik yaparak yüzünü tertemiz Allah'a tutarsa, o gerçekten en sağlam kulpa yapışmıştır. Öyle ya bütün işlerin sonu Allah'a dayanır.

31.23. Kim de inkâr ederse, artık onun inkârı seni üzmesin. Onlar dönüp bize gelecekler. O zaman biz onlara bütün yaptıklarını haber vereceğiz. Gerçekten Allah, bütün kalblerin özünü bilir.

31.24. Biz onlara biraz zevk ettiririz de sonra kendilerini ağır bir azaba zorlarız.

31.25. Andolsun ki onlara: "Gökleri ve yeri kim yarattı?" diye sorsan, elbette "Allah" diyecekler. "Allah'a hamd olsun." de. Fakat onların çoğu bilmezler.

31.26. Göklerde ve yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. Gerçekten Allah, hiçbir şeye muhtaç değildir, daima övülmeye lâyıktır.

31.27. Eğer yeryüzündeki ağaçlar hep kalem olsa, deniz de arkasından yedi deniz daha kendisine destek olduğu halde mürekkep olsa, yine de Allah'ın kelimeleri yazmakla tükenmez. Şüphesiz ki Allah çok güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir.

31.28. Sizin yaratılmanız da tekrar diriltilmeniz de ancak bir tek nefsin yaratılması ve tekrar diriltilmesi gibidir. Gerçekten Allah her şeyi işitir ve görür.
Eeee neyi kanıtladın şimdi?

M Çevrimdışı

mahmut1999

Üye
İslam-TR Üyesi

Buda namazla ilgili

Ebu selman zaten anlasaydın hadislere bakmazdın bin kere oku belki anlarsın

Moderatör tarafında düzenlendi:
::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu selman zaten anlasaydın hadislere bakmazdın bin kere oku belki anlarsın
Ortada anlaşılmayacak bir şey yok, konuyla alakasız ayetleri kopyala yapıştır yaparak neyi kanıtlamaya çalıştığını soruyorum.

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mustafa sabri bunu oku istersen

Hakka suresi

69.40. Kuşkusuz Kur'ân, şerefli bir peygamberin (Allah'tan) getirdiği sözdür. 69.41. O bir şair sözü değildir, siz çok az inanıyorsunuz.
69.42. Bir kâhin sözü de değildir, ne de az düşünüyorsunuz!
69.43. O, âlemlerin Rabbi tarafından indirilmedir.
69.44. O, bize isnâden bazı sözler uydurmaya kalkışsaydı,
69.45. Elbette biz onu bundan dolayı kuvvetle yakalardık.
69.46. Sonra da onun şah damarını keser atardık.
69.47. O vakit sizden hiçbiriniz ona siper de olamazdınız.
69.48. O hiç kuşkusuz, takva sahipleri için unutulmayacak bir öğüttür.
69.49. Bununla beraber biz biliyoruz ki sizden inanmayanlar var.
69.50. Kuşkusuz bu Kur'ân kafirler için bir pişmanlık vesilesidir.
69.51. Gerçekten o, şüphe götürmez bir bilgidir.
69.52. O halde, haydi tesbih et Rabbinin yüce ismiyle
Elhamdülillah benim şüphem yok ama senin kafaya göre bundan da şüphe etmen lazım akılcılara göre bir şeyin kendisi delil olmaz Kitabımız o senin eleştirdiğin sahabenin de aracılığıyla bizlere ulaşmadımı. Hoş akıl hocanı görünce bir şey demeye gerek yok. Allah ıslah etsin sizi

Cundullah el-Kürdî Çevrimdışı

Cundullah el-Kürdî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu tip insanların sapmasının en büyük sebebi cübbeli gibi bel'amlardır. Saçma sapan mevdu hadisleri sahihmiş gibi anlatıp ya da sahih olan hadislerin tercümesini değiştirip insanların bu konuyu sorgulamasını sağlıyorlar fakat internette karşılarına ilk çıkan şey tevhid ehli alimler değil edip yüksel/mustafa islamoğlu/yaşar nuri gibi bel'amlar oluyor. Dolayısıyla bütün hadisleri inkar ediyorlar.
Hadis inkarcılarından itikadında samimi olmayanlar çoğunlukla tarihselcidir. Bir suçun hükmünün Kur'anın indirildiği zamanı bağladığı, o eylemin yine suç sayıldığı fakat şu an ki zamana göre ceza verildiğini savunur bu kişiler. Hadis inkarına sebep olarak "ayetlere göre Kur'an eksiksizdir bu yüzden peygamberin sözleri bizi bağlamaz" derler

Birde bu hadisi bana bir akçıklarmısınız

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Buda namazla ilgili
Yahu siz kendinize akılcı falan diyorsunuz da neden hiç akletmiyorsunuz?

1- Rasulullah sallallahu aleyhi vesellem vefat ettikten sonra sahabe çocuklarına ve yeni müslüman olanlara namazı öğretmedi mi? Birileri "hadis uydurunca" namaz kılan bunca insan karşı çıkmadı mı onlara? Herkes Edip Yüksel'in dediği gibi namaz kılıyordu da hadisler uydurulunca birden "Aaa Peygamber sallallahu aleyhi vesellem böyle kılıyormuş biz de böyle kılalım" mı demiş?

2- Edip Yüksel'in dediği şeylerin hiç bir dayanağı yok. Onun dediği gibi namaz kılınacağını tasdikleyen hiç bir Kur'an ayeti bulunmuyor. Ben de namaz ile ayetleri okuyup kafama göre bir namaz şekli bulabilirim, bu zor değil. Fakat bir de şöyle düşün, ya onun dediği gibi değilse?

3- Neymiş namazı belirli sözlerle kılmak zorunda değilmişiz Allah'ı övüp kendimizi eleştirecekmişiz. Yahu Kur'an'dan daha güzel söz var mı ki Allah'ı anlatan, Allah'ı öven ve insana gerekli eleştiriyi yapan?

Aklet, lütfen.

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Kur'an-ı Kerim'in tarihi 1400 yıllık, hadis inkarcılığının ise 50-100.. Demek ki bu zamana kadar gelen İslam alimleri hadislerin uydurma olduğunu, hadislere uymamamız gerektiğini anlayamadı ancak sizin gibi daha doğru düzgün (belki de hiç) arapça bilmeyen birkaç kendini bilmez (kusura bakmayın) anladı öyle mi? Tebrikler, bravo.. (!)

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
İlmi seviyenize ve yüksek zekanıza/IQ nuza hayran kaldım gerçekten. Sizler (sen ve akıl hocan) birer mucid ve dehasınız .. (!)

M Çevrimdışı

mahmut1999

Üye
İslam-TR Üyesi
Hadisleri peygamber efendimiz niye yazmamış peki sadece kuranı göstermiş tek kaynak olarak ihtiyaç oldaydı kendi yazardı hadisleri Allah anlatamıyor peygamber yazamıyor hadiscilerini ve tevsizcileriniz anlayıp söylüyor nasıl oluyor aklama mantığa sığıyormu

Evet hendini hadisci tevsirci zanneden insanları ifşa ederek

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Peygamber Sallahu Aleyhi ve Sellem zamanında hadisler yazılıyordu. Peygamberimiz o zamanlar Kur'an yeni inmeye başladığı için hadislerin Kur'an ayetleri ile karışmaması için hadislerin yazılmasını bir zamana kadar yasakladı ve sonra serbest bıraktı diye biliyorum. Ayrıca siz M.Ö ki tarihi olaylara bile inanıyorken nasıl olur da onlardan daha yeni ve daha sağlam daha güvenilir olan (metinleriyle, senetleriyle vs.) hadislere inanmıyorsunuz anlamıyorum?

M Çevrimdışı

mahmut1999

Üye
İslam-TR Üyesi
Allahın kitabından başka kitap yoktur ondan Allah kuranın hiç bir kelimesinim değiştirilemeyeceğini
Hakka suresi

69.40. Kuşkusuz Kur'ân, şerefli bir peygamberin (Allah'tan) getirdiği sözdür. 69.41. O bir şair sözü değildir, siz çok az inanıyorsunuz.
69.42. Bir kâhin sözü de değildir, ne de az düşünüyorsunuz!
69.43. O, âlemlerin Rabbi tarafından indirilmedir.
69.44. O, bize isnâden bazı sözler uydurmaya kalkışsaydı,
69.45. Elbette biz onu bundan dolayı kuvvetle yakalardık.
69.46. Sonra da onun şah damarını keser atardık.
69.47. O vakit sizden hiçbiriniz ona siper de olamazdınız.
69.48. O hiç kuşkusuz, takva sahipleri için unutulmayacak bir öğüttür.
69.49. Bununla beraber biz biliyoruz ki sizden inanmayanlar var.
69.50. Kuşkusuz bu Kur'ân kafirler için bir pişmanlık vesilesidir.
69.51. Gerçekten o, şüphe götürmez bir bilgidir.
69.52. O halde, haydi tesbih et Rabbininyüce ismiyle

Ebı hayaeme sen allaha peygamberine ve kuranı kerime inanıyormusun

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
M Çevrimdışı

mahmut1999

Üye
İslam-TR Üyesi
Ben allahın kitabı kuranı kerim üzerinden konuşuyorum siz hadis be tevsir kitabı üzerinden aradaki fark bu

Ben Allahım peygamberlerim ve kitabım kuranı kerim den başka bir şeye inanmıyorum peygamberlerim diyorum çünki hz muhammed ten önce gelen peygamberlerde benim peygamberim

Bu da mı 19'uncu çıktı :ssrtcbya:

Kuranı kerimde hepsi apaçık yazdığı halde hadisleri savunuyorsunuz ben kuranı kerimi savunurum siz hadislerinizi

Üst Ana Sayfa Alt