Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hadis Inkarcılarına Karşı Sadece Bir Örnek...

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
senitle metinlemi uğraşacak musluman?
senedi sağlam metni çurukmuş
metni sağlam senedi çürükmüş
senedi sağlam metni sağlam fakat hadis değilmiş.
Artık bu boş ilimlerler ağrı dağını aştı neyin nesini temizliyeceksiniz.

kütübü sitte dedik ,kutubu tisa'ya çıktık gerisi dvamlıda geliyor....ihlas holding hakında bile hadis var.mevlid dinlemek hakkında bile hadis var .

sen istediğin kadar anliz et ,eleyip dur..hiç bir işe yaramıyor..

toptan çöpe.. başka çözüm görmüyorum.
kafirlikte inat edeceksen yapacak birşeyim yok

Y Çevrimdışı

yakup kaplan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ya sabır git ozaman abdestde alma toptan reddecekemiş git reddet cahil cahil konuşma zaten analiz edilmiş elenmiş hadislerde bir yamuk yok o senin yamuk bakışın
abdestimide alıyorum_ namazımıda kılıyorum .hiç bir sorunda yaşamıyorum senin zorun ne ?

siz bu hadiscilikle din takiyyecelerinin ekmeğine yağ sürüyorsunuz.

fetocular,menzilciler ,cubbeli daha niceleri hepsi bu hadislerden besleniyor....

Y Çevrimdışı

yakup kaplan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Agzındaki baklayı çıkardın sonunda..
Aşagıdaki ayetleri bir oku, sonra bu ayetleri nasıl tevil ettigini daha dogrusu bu ayetlerin sorumluluğundan kendini nasıl kurtardıgıni yaz..

1) -(Ey Muhammed! Onlara) Deki: “Allah’ı seviyorsanız, bana tabi olunuz ki, Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın...”(Al-i İmran / 31)

2)-(Ve yine) de ki: “Allah’a ve Rasule itaat edin; eğer yüz çevirirlerse, şüphesiz Allah kafirleri sevmez.” (Al-i İmran / 32)

3) -“Allah’a ve Peygambere itaat edin ki rahmet olunasınız.” (Al-i İmran /132)

4 Ey iman edenler! Allah’a itaat edin. Peygambere ve sizden olan emir sahiplerine de itaat edin...” (Nisa / 59)

5)-“Her kim Allah’a ve Peygambere itaat ederse,” (Nisa / 69)

6)-“Her kim o Peygambere itaat ederse, Allah’a itaat etmiş olur.” (Nisa / 80)

7) -“Ey iman edenler! Allah’a ve Rasulüne itaat ediniz....” (Enfal / 20)

8) -“Allah’a ve Rasulüne itaat edin ve birbirinizle çekişmeyin...” (Enfal / 46)

10) -“Oysa aralarında hüküm vermesi için Allah’a ve Peygamberine davet olunan mü’minlerin sözü ise, “işittik ve itaat ettik” demeleridir...” (Nur / 51)

11) -“Kim, Allah’a ve Peygamberine itaat eder ve O’ndan korkar, sakınırsa, işte kurtuluşa erenler de bunlardır.” (Nur / 52)

12) -“(Ey müslümanlar!) Namazı dosdoğru kılın; zekatı verin ve Peygambere itaat edin ki rahmet olunasınız.” (Nur / 56)

13) -“İçinizden kim Allah’a ve Rasulüne itaat eder ve salih amel işlerse,...” (Ahzab / 31)

14) -“...kim Allah’a ve Rasulüne itaat ederse büyük bir kurtuluşa ermiş olur.” (Ahzab / 71)

15) -“...Peygamber size neyi verirse, onu alın; neden sizi nehyederse, ondan da sakının...” (Haşr / 7)

16 ) -“Allah’a itaat edin; Rasüle de itaat edin.” (Teğabun / 12)
....
ölüye uyulurumu hiç ?.peygamberimiz öldü,allahın rahmetine kavuştu...onun bize bıraktığı mesaja uyulur.oda kurandır.

Y Çevrimdışı

yakup kaplan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kurana göre nasil Namaz kiliyorsun?
Arkadasi banlamayin hemen biraz eglenelim :)

sizden çok farklı değil..toplam asl namazda 3 vakittir 5 de kılabilirsin, sorun değil.
rekat sayısı en az ikidir.rukularda secdelerde papağan gibi aynı şeyleri tekrarlamaya gerek yok .Allah cc dua eder ,onu över ondan yardım dilersin.
işte size namaz..

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sizden çok farklı değil..toplam asl namazda 3 vakittir 5 de kılabilirsin, sorun değil.
rekat sayısı en az ikidir.rukularda secdelerde papağan gibi aynı şeyleri tekrarlamaya gerek yok .Allah cc dua eder ,onu över ondan yardım dilersin.
işte size namaz..
o zamn biz enayiymiş fazla kılıyoruz yav :)

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
işte size namaz..

namaz'a bak cay demle. Allah sana hidayet etsin, hidayetden nasibin yoksa senin gibilerin topunun belasini versin. papagan gibi tekrarlamaya gerek yok demek vay zindik herif.

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
islm tr gibi bir sitede ölüden yardım istenmeyeceğine deli isteniyor???????????o_O
Ayet falan göremiyorum zaten delil getiremezdin çünkü öyle bir ayet yok,

ayetlerin hükümleri o döneme mahsus olamaz kur'an bütün insanlığa gönderilmiştir senin dediğin gibi olsaydı(o döneme mahsus olsaydı) yüce Allah bunu bize bildiridi. Bak cahil kur'ani iyi anla kur'an bütün insanlığa gönderilmiştir senin dediğin gibi birşey söz konusu olamaz
Birincisi Kur'an'da, Peygamber (s.a.v) 'e itaat ve ittibanın, O'nun hayatta olduğu dönem ile sınırlı bir sorumluluk olduğunu gösteren bir ayet mevcut değildir.

İkincisi Seni ancak bütün insanlık için bir müjdeleyici ve korkutucu olarak gönderdik"[Sebe 28],
"Ve seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik"[Enbiya 107] gibi ayetler, Peygamber (s.a.v) 'in misyonunun evrensel olduğunu gösteririr

Üçüncüsü Eğer Peygamber (s.a.v) 'in insanlara rehberliği yeryüzünde vahyin maksatlarını.gerçekleştirmek için vazgeçilmez bir şart ise,O'nun vefatından sonra dünyaya gelen insanlar böyle bir rehberlikten niçin mahrum bırakılmış olabilirler?
Bu durum adl-i ilahîye ve murad-ı ilahînin dünya hayatında tecellisine aykırıdır

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
zekat veriyorum ..5000 tl zekat verdim.......mal hırsı insanı en buyuk saptırıcısıdır..onun için her maaşımdan 200 ila 500 tl nifak ederim.
bu ay özürlüler derneği ve darul aceze ve suriyeye gönderdim.Allah cc şahidimdir.
Soruma cevap vermedin ... Ölcün nedir diyorum? Yani Kurandan aldigin ölcün nedir? Herkes kafasina göre mi verecek? Bunun alt siniri var mi?

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Google amcada taramalar devam ediyor anlasilan ... bir soru daha eklemek isterim ...
Bayramlarda (mesela Ramazan) napiyorsun? red mi ediyorsun?

Y Çevrimdışı

yakup kaplan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ayet falan göremiyorum zaten delil getiremezdin çünkü öyle bir ayet yok,

ayetlerin hükümleri o döneme mahsus olamaz kur'an bütün insanlığa gönderilmiştir senin dediğin gibi olsaydı(o döneme mahsus olsaydı) yüce Allah bunu bize bildiridi. Bak cahil kur'ani iyi anla kur'an bütün insanlığa gönderilmiştir senin dediğin gibi birşey söz konusu olamaz
Birincisi Kur'an'da, Peygamber (s.a.v) 'e itaat ve ittibanın, O'nun hayatta olduğu dönem ile sınırlı bir sorumluluk olduğunu gösteren bir ayet mevcut değildir.

İkincisi Seni ancak bütün insanlık için bir müjdeleyici ve korkutucu olarak gönderdik"[Sebe 28],
"Ve seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik"[Enbiya 107] gibi ayetler, Peygamber (s.a.v) 'in misyonunun evrensel olduğunu gösteririr

Üçüncüsü Eğer Peygamber (s.a.v) 'in insanlara rehberliği yeryüzünde vahyin maksatlarını.gerçekleştirmek için vazgeçilmez bir şart ise,O'nun vefatından sonra dünyaya gelen insanlar böyle bir rehberlikten niçin mahrum bırakılmış olabilirler?
Bu durum adl-i ilahîye ve murad-ı ilahînin dünya hayatında tecellisine aykırıdır

çok bilmiş arkadaş bakalım kuranı kerime

22- Dirilerle ölüler bir olmaz. Şüphesiz Allah dilediğine işittirir. Ama sen kabirdekilere bir şey işittiremezsin. (Fatır 35/22)

Hz. İsa aleyhisselamın ahirette yapacağı şu konuşmayı veren âyeti düşünmek gerekir.

“ ... İçlerinde bulunduğum sürece onları gözetiyordum. Beni vefat ettirince artık onlar üzerine gözetleyici yalnız sen oldun. Sen her şeyi görüp gözetirsin. (Mâide 5/117)

Büyük Peygamber Hz. İsa ölünce ümmetinden habersiz oluyor..muhammet as bizden haberdar olması mumkunmü?

Herhalde şu âyet, konuya nokta koyacaktır.

"Allah’ın yakınından kendisine kıyâmet gününe kadar cevap veremeyecek kimseyi çağırandan daha sapık kimdir? Oysaki bunlar onların çağrısının farkında değillerdir.“ (Ahqâf 46/5)

Hadis adı altında muhammed as çağırmak onu görev başında tutmanın ne anlamı var?
isa as dediği gibi ,Artık bizim tek gözetleyicimiz allah muhammet as gitti.onun sözlerini güncel tutmak muhammet as tabi olmakmı oluyor?

Üst Ana Sayfa Alt