Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hadis İnkarcılarına Reddiye [İbn TEYMİYYE] (PDF - İNDİR)

C Çevrimdışı

condor

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Sorun hadis inkarında değil.Sorun bir hadisin kabulunde veya reddinde ,eşik değerin neresi olması gerektiğinden kaynaklanıyor...Tabi bunun için bir çok paramatre belirlenmiş,acluni ,suyuti,cevzi ,ibni teymiyye,alusi ve bir çok gerçekden ilim ihlinin bu konuda makale ve eserleri bulunmakta.Sonuç şuki ,bir eserin red ettiği mevzu dediğini diğer bir alim delil olarak kullanabiliyor..Gunumuze bakalım mesela, said nursinin eserlerindeki hadislerin çoğu kütübü sittede bulunmuyor.fakat nurcular,şia eserlerinden kaynak göstererek durumu kurtarmaya hadis aklamaya ,muellifini sütten çıkmış ak kaşığa çevirmeye çalışıyorlar...Rabbaninin eserlerindede desdeksiz hadis çok .Fakat bu gün ona tabi olanlar (ismailağa gurubu) bu durumu görmezden gelebiliyor..ehlisünnet içinde bile bir ayrışma söz konusu..mevzu hadisle ameli caiz görebiliyor delil kabul edebiliyor...

C Çevrimdışı

condor

Üyeliği İptal Edildi
Banned
İsra suresinda Allah cc. ne diyor......İSRA 59. Bizi mucizeler göndermekten alıkoyan tek şey, öncekilerin bu âyetleri yalanlamış olmasıdır. Nitekim Semûd kavmine, açık bir mucize olmak üzere bir dişi deve vermiştik. Onlar ise, (bu deveyi boğazladılar ve) bu yüzden zalim oldular. Oysa biz âyetleri ancak korkutmak için göndeririz. ....................Şimdi bu ayet ortada iken bizim çıkıpda ALLAH CC'NA karşı hayır h.z Muhammet mucize gösterdi ,hadislerde öyle yazıyor demek doğrumu?

.

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
arkadaşlar bu mecmul fetava eseri hakkında bilginiz varmı hayalet eser gibi . hiç biyerde satılmıyor. çevisimi yok. kaç cilt arapça varmı. .arapçam olsa nereden temin edilirdi.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
arkadaşlar bu mecmul fetava eseri hakkında bilginiz varmı hayalet eser gibi . hiç biyerde satılmıyor. çevisimi yok. kaç cilt arapça varmı. .arapçam olsa nereden temin edilirdi.

akhi istersen e kitap var bende

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
akhi istersen e kitap var bende

vallahi verirsen iyi olurya heryerde yazılıyor bakıyorum mecmul feteva .

korkuyorum bi gün mecmul fetevadan birine bişey sölicem dicekki yaaaa ölemi kardeşim bi getirde nerdeyazıyosa okıyayım nedicem adama .)) olmaz senin ilmin yetmez mi dicem :) yada o kitap hayalet kitap düşündükçe sayfalanıyo :)

vallahi verirsen süper olur.

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aklı olan hadis inkarcısına bu ayetler yeterli olması gerekirdi...ama nerdee...

“De ki, siz gerçekten Allah'ı seviyorsanız bana uyun ki, Allah da sizi sevsin ve suçlarınızı bağışlasın.
Çünkü Allah çok esirgeyici ve bağışlayıcıdır.” (Al-i İmran 31)

“Kim peygambere itaat ederse Allah'a itaat etmiş olur. Kim de yüz çevirirse,
biz seni onlara bekçi olarak göndermedik.” (Nisa 80)

“….. Peygamber size ne verdiyse onu alın. Size neyi yasakladıysa ondan sakının ve Allah'tan korkun.
Çünkü Allah'ın azabı şiddetlidir.” (Haşr 7)

C Çevrimdışı

cendeller

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
allah bin razı olsun kardeşim

- - - Updated - - -

hayaleti bulduk :)

Kardeş bu kitabın orjinali 37 cilttir ama bunun türkçeye çevirisini yapan yayınevi ancak 9 cildini çevirebildi ve ondan sonra öyle kaldı ve şuan piyasada tevhid yayınlarının çevirmiş olduğu bu 9 cilt bulunmaktadır alınıp okunulursa bu 9 cildin dahi bir çok faydasının olacağını düşünüyorum...

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş bu kitabın orjinali 37 cilttir ama bunun türkçeye çevirisini yapan yayınevi ancak 9 cildini çevirebildi ve ondan sonra öyle kaldı ve şuan piyasada tevhid yayınlarının çevirmiş olduğu bu 9 cilt bulunmaktadır alınıp okunulursa bu 9 cildin dahi bir çok faydasının olacağını düşünüyorum...

kardeşler arapçası olan kardeşler için sölüyorum allahın rızası için yardımcı olun sözlerime .

acaba bu 9 ciltlik eser dediklerimizin içinde mecmul fetevada varmı .yani o ayrı bir esermi.

yada daha doğrusu bu 37 ciltlik eserin orjınalinin içinde mecmul fetevada var değilmi. ve birde bu internette dolaşan ibn teymiyye külliyatları onlarda bu 9 ciltin internet halimi. veya 37 ciltlik eserde onlarda varmı.

37 ciltlik eserin ebook hali veya arapça kitap satışı yapan bir yerden alıbnanilecek bir mağaza (gitti gidiyorun arapça versiyonu gibi ). bir site varmı.

Üst Ana Sayfa Alt