Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hadis Kaynakları Ile Ilgili Acil Cevap Lazım

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Aleykum selam we rahmetullah kardeşim ,
El-Mektebetu Şamile'nin Türkçesi yoktur.

Diğer sorun, hadis numaralarının tutmaması ise, yapılacak bir şey yoktur. Çünkü hadis kitabının yayın evi, yayıncı, basım yılı farklılık arzetmekte aynı zamanda hadisi kitabdan aktaran kişi hadisin numaralandırmasını tüm detaylarıyla aktaramadığından diğer kitaplardaki hadis numaralarıyla uyuşmamaktadır. bu sebeble hadisleri numara yerine konuların içerisinde araştırmak en sağlıklı yoldur . selamun aleykum

dua sadık Çevrimdışı

dua sadık

Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam we rahmetullah kardeşim ,
El-Mektebetu Şamile'nin Türkçesi yoktur.

Diğer sorun, hadis numaralarının tutmaması ise, yapılacak bir şey yoktur. Çünkü hadis kitabının yayın evi, yayıncı, basım yılı farklılık arzetmekte aynı zamanda hadisi kitabdan aktaran kişi hadisin numaralandırmasını tüm detaylarıyla aktaramadığından diğer kitaplardaki hadis numaralarıyla uyuşmamaktadır. bu sebeble hadisleri numara yerine konuların içerisinde araştırmak en sağlıklı yoldur . selamun aleykum

peki kaynak kitaplarından aslına en uygun şekilde hazırlanmış internetten indirebileceğim çalışmalar varmı?

Allah razı olsun...

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Bahsettiğin şekilde dört dörtlük numaraları her yerde uyan hadis kitapları için, hepsini hzırlayanların bir ekip veya aynı kişi olması gerekli. Bu sebeble herkes kendi sitiline göre düzenliyor ya da eksik/farklı şekilde alıyor.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Benim bildiğim ankaralı ebu emre hoca hadis indexi yapmıştı orada konu konu tüm hadislerin nerede olduğuna dair güzel bir index yapmıştı ve halen türkiyede ondan daha iyi hazırlanmış bir index görmedim ona ulaşmanızı tavsiye ederim.

dua sadık Çevrimdışı

dua sadık

Üye
İslam-TR Üyesi
Benim bildiğim ankaralı ebu emre hoca hadis indexi yapmıştı orada konu konu tüm hadislerin nerede olduğuna dair güzel bir index yapmıştı ve halen türkiyede ondan daha iyi hazırlanmış bir index görmedim ona ulaşmanızı tavsiye ederim.

ona nasıl ulaşabilirim?
varsa buraya koyabilirmisiniz, yada hangi yayınevi çıkardı?
Allah razı olsun...

R Çevrimdışı

rahmanınkulu

Guest
Zaten Kendi sitesind yayinlamis ben PDF olarak topladim biraz uzun zaman olmus ama belki birisine lazim olur...
Resime Tikla...

Üst Ana Sayfa Alt