Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Duyuru Hadisleri Paylaşırken Daha Dikkatli Olalım.

E Çevrimdışı

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
- kardeşlerim hadis bahçesinde hadis paylaşırken ,paylaştığımız hadislerin sahih ve hasen hadisler olmasına dikkat edelim. mutlaka rivayet edildiği kaynak kitapları belirtelim. unutmayalım ki hadisler herhangi bir kimsenin sözleri değil Allah rasulü (sav.)in sözleridir.ne güzel söylemiş seleften biri '' hadis dindir ,dininizi nereden aldığınıza dikkat edin.''

Berkant Dinçkaya Çevrimdışı

Berkant Dinçkaya

Sanatlı bir eser, sanatkârı icab eder.
İslam-TR Üyesi
Peygamberimiz (s.a.v) kendi nefsinin söylediklerini konuşmazdı ki...

“Kim Benim Veli Kuluma Düşmanlık Ederse Ben De Ona Harp İlan Ederim. Kulumu Bana Yaklaştıran Şeyler Arasında En Çok Hoşuma Gideni, Ona Farz Kıldığım (Aynî Veya Kifaye) Şeyleri Eda Etmesidir. Kulum Bana Nafile İbadetlerle Yaklaşmaya Devam Eder, Sonunda Sevgime Erer. Onu Bir Sevdim mi Artık Ben Onun İşittiği Kulağı, Gördüğü Gözü, Tuttuğu Eli, Yürüdüğü Ayağı [Aklettiği Kalbi, Konuştuğu Dili] Olurum. Benden Birşey İsteyince Onu Veririm, Benden Sığınma Talep Etti Mi Onu Himayeme Alır, Korurum. Ben Yapacağım Bir Şeyde, Mü’min Kulumun Ruhunu Kabzetmedeki Tereddüdüm Kadar Hiç Tereddüte Düşmedim: O Ölümü Sevmez, Ben De Onun Sevmediği Şeyi Sevmem.”

[Buhârî, Rikak 38.]

Üst Ana Sayfa Alt