Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hafız Esad Kızların Peşinde Islık Çalar, Gezerdi…

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
1962–1963 senesinde bizler Şam Üniversitesi'nde öğrenci iken Hafız Esad gelir, Edebiyat Fakültesi'ndeki kızlara ıslık çalar, peşlerine takılırdı. Bu kişi sokak çocukları gibi üstüne bir gömlek, altına ise soyguncuların pantolonu gibi bir pantolon giyiyordu. Kızlara ıslık çalıp serseri gibi dolaşan bir insan birden bire Suriye cumhurbaşkanı oldu. Cebine koyacak beş Suriye lirasını bulmaktan aciz idi. Şu anda ise milyonlarca Suriye lirasına sahip! Golan tepelerini İsrail'e 93 milyon Suriye lirasına sattı. Fakat onlar Müslümanlardan çaldıkları bu paralan bilinmemesi için kendi üzerlerine yazdırmamaktadırlar. Hafız Esad yağmaladığı paraları Ali Ahmed Salih adında müstear bir isim üzerine yazdırmış bulunuyor. Bugün Minhatim Bankası'nda bu isme ait bir açık hesap bulunmaktadır. Böylece Ali Ahmed Salih milyonlarca dolarları bu bankaya transfer etmektedir. Yarın birileri inşallah Hafız Esad'e bir kurşun sıkar ve caddede yürürken öldürüp onu cehenneme yollar. Fakat bu öldükten sonra Hafız Esad'in oğullan gelir. Oğullarından birinin adı Süleyman olup, dayısının ismini taşımaktadır. Dayısının adı Süleyman el-Mürşid idi. Bu kişi ulûhiyet iddia ediyordu. Fransız konsolosluğu ona bir elbise yaptırmıştı. Düğmeleri elektrikli idi. İçinde batarya bulunuyordu. Öyle ki Süleyman'ın yanına Fransız konsolosu ve Suriye'deki Nusayriler girdiği zaman bu adamın düğmeleri yanıyordu. Bunun üzerine Fransız konsolosu ona secdeye kapanıp: "Ey ilâhım, sen beni affet!" diyordu. Arkasından da diğer Nusayriler o ilâha secdeye kapanıyorlardı. Fakat bir dönem Suriye'nin İçişleri Bakanı Sabri el-Aseli idi. İlâhlık iddia eden Süleyman el-Mürşid devrimcilere isyan etti. Sabri el-Aseli onu yakaladı ve kendisine idam kararı verildi. İdamı esnasında Sabri el-Aseli de orada idi. Süleyman eli kolu bağlı olarak idam sehpasına götürülürken Sabri Aseliye şöyle dedi: "Bunlar beni idam etmek istiyorlar, bana şefaatçi ol, bunlardan kurtar" diye sızlandı.

Şehid Abdullah Azzam (r.a)

Üst Ana Sayfa Alt