Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hamas: Biz Demokratik Bir Yapı Değiliz!.

E Çevrimdışı

Eski haberci

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Hamasın Sözcüsü Muşir El Mısrî, İstanbul`da katıldığı bir programda, HAMAS`ın demokrasinin bir parçası olduğu yönündeki propagandaları cevapladı. Bunların ABD ve Batı kaynaklı propagandalar olduğunu ifade eden HAMAS Yöneticisi, duruma açıklık getirdi.
07 Haziran 2011 Salı 12:16:00
Resim_1307438324.jpg

Yoğun bir katılımla gerçekleşen programda Muşir El Mısri, Hamas’ın Kuruluşundan günümüze kadar mücadelesini anlattı.

Hamasın resmi olarak 1987 de kurulmasına rağmen köklerinin 1930lara dayandığını söyleyen Mısri Şeyh Ahmet Yasin, Abdullah Azzam, Salah Şahade ve Abdulaziz Rantisi’nin öne çıkan isimler olduğunu vurguladı. Mısri Sözlerine şöyle devam etti:

Birinci intifada başladığında Hamas iyice güçlenmişti. Birinc intifadanın siyonistlerle FKÖ’nün anlaşması sonucunda bitirilmesi kararına biz uymadık ve cihada devam ettik. Bu dönemde Yahudilere ağır kayıplar verdirdik. Fakat FKÖ yahudilerle işbirliği yaparak bir çok üst düzey liderimizi şehid etti, yada tutukladı. Rantisi ve Şeyh Ahmet Yasin hapse atılarak hareket zayıflatılmaya çalışıldı. Biz ozaman bu anlaşmaya karşı çıktık çünki bu anlaşma Filistinlilere bir şey kazandırmıyordu. 2. İntifadanın başlamasıyla Hamas Filistin’de daha etkin olmaya başladı. Halkın teveccühünü kazandı.Siyasi ve silahlı örgütlenmelerini en üst seviyede organize etti.

Gazze’nin yahudiler için çok önemli olduğunu belirten Mısri ‘’Gazzede 21 tane yahudi yerleşim bölgesi vardı ve biz bunların hepsini savaşarak silahla kovduk.Şaron bizim için Telaviv neyse Gazze’de odur demesine rağmen Gazzeden çıkmak zorunda kaldılar’’ dedi.

İlkelerimiz bizim için çok önemli

Hamas mensupları ve liderlerinin iktidara geldikten sonra yaşantılarında bir değişiklik olmadığını belirten Mısri,’’ İsmail Heniyye şuanda halen aynı evinde oturmaktadır ve evinde hiçbir değişiklik yapılmamıştır. Tüm kardeşlerimiz sınırlarda nöbet beklemekte ve topraklarımızı korumaya devam etmektedir. Bunların arasında profösör,doktor,devlet yetkililerinden tutun normal bir vatandaşa kadar herkez aynı eşit şartlarda vatanını savunmaktadır. Bizbu gün başarılı oluyorsak bu bizim ilkelerimizden taviz vermemizin vesilesi ile olmuştur.Şehidlerimiz sözümün doğruluğunu kanıtlamaktadır. Hiçbir zaman halktan kopuk elit bir tabaka olarak yaşamadık,yaşamayacağız.Bir İslami hareket ilkelerinden asla taviz vermez.’’dedi

Hamas Demokratik Bir Yapının Parçası Değildir!

Hamas’a yönlendirilen bazı eleştirilere cevap veren Mısri çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Mısri ;‘’Bazı kardeşlerimiz bizlerin seçimlere girerek ‘’Demokratik’’ kulvara doğru gittiğimizi söylemektedir. Bizlerde Türkiye’de bu yönde söylentiler olduğunu duyduk. Bu tamamen batı ve ABD’nin propagandasıdır. Filistin’de’’ Demokratik’’ bir yapı yoktur. Filistin anayasası tamamen İslam şeriatı üzerine yapılandırılmıştır. Ve ilk maddesi ‘’İslama aykırı hiçbir hüküm verilemezdir’’. Biz iktidara geldiğimizde bu anayasada FKÖ tarafından yapılan bazı değişikliklerde sadece had cezalarını kapsayan birkaç kanunda İslama aykırılıklar gördük. Ve hemen bunu ulemamıza danışarak düzelttik. Bizler islam şeriatı neyi emrediyorsa Gazze’de onu uyguluyoruz. Demokrasiye karşı tavrımız nettir. Şu unutulmamalıdırki HAMAS cihad çizgisinde kurulmuş İslami bir yapıdır.Tüm Filistin ve Mescid-i Aksa özgür oluncaya kadar da silah bırakmayacaktır’’ dedi.

kaynak:dogruhaber

E Çevrimdışı

ebufaris kurdi

Guest
müslümanların karşısına çıkınca böyle konuşurlar.
Batılılarla, tağuti hükümetlerle farklı konuşurlar.
Laflara değil şuan hamasın yaptıklarına bakmalı. Benim görebildiğim kadarıyla hamas demokrasi yolunda maalese ciddi adımlar atıyor. bunun en önemli göstergesi oslo anlaşmasıyla kurulan özer yönetimin seçimlerine katılması, Gazze yıllardır ellerinde olmasına rağmen tam manasıyla şeri'atla yönetmemeleri ve en son olarak el fetihle yaptıkları anlaşma.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
şerefsiz mürted kadirov köpeği de kendisinin mucahid (çeçen davasını gütmek) olduğunu iddia ediyor.

biz de inandık değil mi !!!!

E Çevrimdışı

ebufaris kurdi

Guest
Eğer insaf ehliyseniz aşağıdaki hamaslı yetkililerin söylediği sözleri okur ve biraz düşünürsünüz.
Amacımız haması tekfir etmek falan değil ama hamasın siyasi kanadı git gide demokratik bir çizgiye kayıyor.
Alıntılar Ebu muhammed makdisinin hamasa reddiyesinden

Hamas’ın temsilcisi ve yeni Filistin parlamento başkanı Aziz Duveyk şöyle demektedir: “Hamas yönetimindeki yeni Filistin hükümeti, Filistinlileri günlük hayatlarında İslam şeriatının ilkelerini benimsemeye zorlamayacaktır. Sinema salonlarını, ruhi içecekleri sunan lokantaları kapatmaya çalışmayacaktır. Hamas hareketi içinde bulunan hiç kimsenin, şeriatı kuvvet yoluyla tatbik etme niyeti yoktur. Bizim programımızda böyle bir şey yoktur ve böyle bir şey yapmaya da yeltenmeyeceğiz. Fetih hareketinin yönetimde olduğu geçen parlamentoda uygulanan Filistin kanunlarında herhangi bir değişiklik olacağında; Hamas, -gereğince başarılı olduğu demokrasi ilkelerini gerçekleştirerek- halk referandumuna boyun eğecektir.” (Ramallah, Rauthers)

Yine şunları söylemektedir: “Niçin bizden demokrasi ilkelerini tatbik etmemizi talep ediyorsunuz? Sana açık bir şekilde söylüyorum; temsilcisi ve parlamentosunun başkanı olduğum Filistin halkına döneceğim ve seçimini söylemesi için meydanı onlara bırakacağım. Gerçeğin bizzat kendisini söylediğimi düşünüyorum. Demokrasi bizden başkasının olamaz.”

Yine: “Halkımızın kararı, müracaat edeceğimiz ölçümüz olacaktır. Dilediği hükmü verip dilediğini de reddedebilir. Halk, tüm uluslar arası ölçülere göre ve demokrasi ilkeleri gereğince bu alanda yetki sahibidir!!!”

İsmail Haniyye 10 Mayıs 2005 senesine denk gelen, 3 Rebiulevvel 1426 h. Akşam saat 7.45’te programını açıklarken şunları söylemiştir: “Kuşkusuz Hamas hareketi parlamentoya girmekle Filistin halkının birliğini ve siyasi partileri kutsamayı hedeflemektedir. Ve muhakkak ki Hamas hareketi halkın hareketine saygı duyacaktır. Halk kimi seçerse Hamas ona rıza gösterecektir. Bizler daima ve ebediyen halkın iradesiyle beraber kalacak ve sonuçları ne olursa olsun seçim sandıklarından çıkanları kabul edeceğiz. Çünkü seçim sandıkları ve demokrasi doğru olan ve selamet yoludur.”

Dr. Aziz Duveyk el-Arebiyye kanalında joes el-Khuri’nin sorusunu yanıtlarken şunları söylüyor:
Joes el-Khuri: Eğer İsrail Filistin devletini tanırsa sizde İsrail devletini tanır mısınız?
Dr. Aziz Duveyk: Güzel bir cümle. Ben, fiilen bizim sınırlarımızı belirlemelerini istiyorum… Sınırları belirlediklerinde batının bizzat kendisinden daha demokratik olacağız. Meseleleri Filistin halkına sunacağız; eğer muvafakat ederlerse, bizler demokratız, halkın kararını kabul edeceğiz. Eğer reddederse, onun topraklarıdır. Orada tek hak sahibi odur!” Seçim döneminde Kassam ketibelerinden sadır olan açıklama.

Seçimleri himaye etmek bir vatan görevidir
Bu geniş Filistin uyuşumunun ve parlamenter seçimlerinin kararlaştırıldığı şekilde gerçekleşmesinden sonra… Bizler, yönetim ve milli ve İslami örgütler tarafından harcanılan emekler nedeniyle, bu günü Filistin demokrasisi için bayram olması gerektiğini tekit ile vurgulamak istiyoruz… Bizler, Filistin direnişinin askeri kanadı ve bu halkın asıl bir parçası olarak, diyalog ve tartışmalardan sonra bu şartlarda halkımıza karşı görevimizi yerine getirmek üzere aşağıdaki kararları aldık:

1.Halkımızın tarihindeki bu önemli günde, halkımızın, Filistin parlamentosundaki temsilcilerini mutlak bir özgürlük ile seçme hakkını uygulayabileceklerini ve yeni Filistin merhalesinin temellerini koyabileceklerini tekit etmek istiyoruz.
2.Demokratik uygulama seyrinde ve demokrasinin selametini koruyarak yönetimin kararlarını teyit edip destekleyeceğimizi tekit ediyoruz.
3.Demokratik uygulama sonucu gerçekleşen tüm icraatlara ve çıkan kanunlara bağlı kalıp saygı duyacağımızı tekit ediyoruz. Ve yine hep birlikte, kargaşa ortamı çıkarmak isteyen her türlü unsurdan tam bir şekilde beri olduğumuzu ilan ediyoruz.
4.Merkezlere saldırı yada bozma gibi girişimleri olan her şahsı ve yönelimi, hain, satılmış ve milli saftan ayrılmış olarak kabul ediyoruz.”

İkinci oturum: Şüphesiz Hamas medeni kanunlara ve anayasaya bağlıdır ve bunlarla hükmeder:
- Başbakan İsmail Heniyye şöyle diyor: “Kanun herkese uygulanmamalıdır. Kim kanunu istemiyorsa cehenneme gitsin!”
- Hamas’ın resmi sözcüsü Fevzi Burhum, Kudsu’l-Arabiyye’ye yaptığı açıklamada şunları söylüyor: “Hamas hareketi, usulü gereğince anayasa ve kanunları uygulamada çok isteklidir. Bunu el-Fetih hareketi veya Amerika mizacına uygun bir şekilde de yapmayacaktır.”
- El-Beyan dergisinin Musa merzuk ile yaptığı röportajda şunlar geçmektedir: “Gazze olaylarından sonra bölgedeki İslam devleti hakkındaki karışıklıkları ve bu konuda Hamas’ın gerçek tutumunu açıklayabilir misiniz?”
“Hamas bir milli özgürlük hareketidir ve bu güne kadar Filistin halkının geleceği hakkında konuşmamıştır. Çünkü bu, bağımsızlıktan sonraki görevler arasındadır. Zaten hareketin kanatları arasında bu yönde hiçbir şey yoktur. Hiçbir şekilde Daffe’yi Gazze’den ayırmamız mümkün değildir. Hala söylemekteyiz ki, Gazze kanadına hükmeden kanuni esasisidir. Bizler Mahmud Abbas’ın başkanlığının meşruluğunu inkar etmedik. Bilakis bunun başka gerekçeleri bile olduğunu söyledik. Hamas hareketinden korkutma çabaları, İsrail’in aslı olmayan propagandalarıdır.” (Filisin mubaşir)

Üçüncü oturum: Hamas ne İslam şeriatını hâkim kılmayı nede İslam devletini kurmayı istememektedir:
Filistin parlamentosunda Hamas’ın vekillerinden birisi olan Hamid el-Beytavi el-gad gazetesine yaptığı 20.2.2006 tarihli röportajında şöyle diyor: “Bazılarının, gericilik, örtüyü zorunlu kılma, özgürlükleri kısıtlama -ki kadın özgürlükleri de bunlar arasındadır- gibi korkuları; hakikati olmayan korkulardır. Bizler yeni yetme veya bağnaz bir hareket değiliz. Bilakis bizim, mutedil fikirleri ile bilinen İhvanı müslimin cemaati ile tarihsel uzantılarımız vardır. Bizlerin Filistin medeniyeti mirasına olan etkimiz hiçbir şekilde şiddet olmadan gelmiştir…
Bizler İslam şeriatını tatbik etmeyeceğiz. Fakat imkanımız ölçüsünde hikmet ve güzel öğüt ile islamın ilkelerine bağlı kalmak için çalışacağız.
Hamas asla İslam devleti kurmayı yada şu anda şeriatı tatbik etmeyi düşünmemektedir.”

Rauters 23.2.2006 yeni meclis başkanı Aziz Düveyk şöyle diyor: “Hamas hareketi içinde, şeriatı zorla tatbik etmek isteyen hiç kimse bulunmamaktadır. Bu, programımızda olmayan bir şeydir ve böyle bir şey yapmaya yeltenmeyeceğiz de…”
El-Cezire kanalının Temmuz ayında yayınladığı bir programda Halid Meşal şunları söylüyor: “Arap mesullerle görüşmelerde bulundum ve kısaca onlara şunu söyledim: Bizim sorunumuz, Filistin sahasını delip iç yapılanmayı engelleyen emni sorunlardır. İki yönetim veya iki hükümet istemiyoruz. Veya itham olunduğumuz üzere İslami bir emirlikte istemiyoruz. Böyle boş bir söz… Boş sözden kastım, delili olmayan bu ithamlardır…”

El-Cezire kanalının aktardığı resmi bir açıklamada Halil el-Hayye şunları söylüyor: “Gazze’de asla bir İslami emirlik ikame etmeyeceğiz.”
Hamas hareketi, Gazze’de başkanlık seçimleri düzenleme niyeti hakkında açıklamalarda bulundu ve Hamas’ın resmi sözcüsü Fevzi Burhum dün özel bir telefon bağlantısında bu haberlerin aslının olmadığını ifade etti ve devamla: “Hamas bir hükümet kurmuştur ve hükümetin tüm üyeleri hareketin içindendir. İslami bir emirlik kurmaya da yer bırakmamıştır. Hamas, bir Filistin direniş hareketidir. Özgürlük ve istiklali gerçekleştirmeye çalışan bir direniş. Değişim ve ıslahı gerçekleştirmeyi hedefleyen siyasi programları bulunmaktadır. Medeni, domokratik ve ılımlı islamı temsil etmektedir. Ayrıca Hamas olarak bizlerin Gazze’de bir İslam emirliğini ilan edeceğimiz doğru değildir.” Devamla: “Başkan Abbas, seçim sandıkları yolu ile yönetime gelen meşru Filistin liderliğini temsil etmektedir. Bizler onun muhalifi olmamıza rağmen meşruluğunu itiraf etmekteyiz.”

Acayip olan; kargaşa günlerinde Hamas’ın liderlerinden birisi suikast sonucu öldürüldükten sonra, Hamas hükümetinin diyanet işleri başkanının şu açıklamalarda bulunmasıdır: “Yönetimde bulunan milliyetçiler, Allah’ın şeriatından başkası ile hükmettiklerinden dolayı kafir olmuşlardır. El-Fetih’in askerleri, kafirleri veliler edinmişlerdir!” onlarda bunun yüce Allah’a karşı işlenilen bir küfür olduğunu bilip itiraf etmekteler!

Dördüncü oturum: Hamas, el-Hizbul-islami el-ıraki ve Somali mahkemeleri türünden milli bir program gütmektedir. Özel İslami bir programı bulunmamaktadır. Bu nedenle çözülmeye başlamıştır hatta vela ve bera akidesini öldürmüştür:

Halid Meşal şöyle diyor: “Fakat biz aslında bir milli özgürlük hareketiyiz. Birinci ve öncelikli hedefimiz; ihtilala karşı direniş ve diğer Filistin güçleriyle birlikte milli projemizi gerçekleştirmektir. Bizim hedefimiz, bazılarının bizi itham ettikleri gibi toplumun Müslüman olup olmaması değildir. Halkımızın siyasi özgürlüğü, sosyal özgürlüğü fikir ve din özgürlüğü vardır. Dinde zorlama yoktur. Fikirlerimizi, projelerimizi ve nede sosyal, fikri veya dini programlarımızı hiç kimseye dayatmayız.”

Yine Halid Meşal şöyle diyor: “Arafat için yapılan herhangi bir tehdidi Hamas için bir tehdit olarak kabul ederiz.” (el-İslam el-yevm 5.4.2004)
- Hamas, beyanatı, başkan Yaser Arafat’ın taziyesinde üzüntüsünü ifade ederken şunları söylüyor:
“Başkan Yaser Arafat
Filistin milli yönetiminin başkanı
Filistin özgürlüğünün kurucusu
11.11.2004 tarihinde yetmiş beş yaşında Perşembe günü vefat etmiştir. Ömrünün çoğunu, Filistin meselesine hizmette, bunun mücadelesinde, kürsülerde ve uluslar arası arenalarda bunun savunması ile geçirmiştir ve bu yolda birçok eziyet, muhasara ve sıkıntılara maruz kalmıştır.

Allah Ebu Ammar’a geniş rahmet etsin ve onu geniş cennetlerine koysun. Ailesine, El-Fetih hareketindeki ve Filistin kurtuluş örgütündeki arkadaşlarına ve tüm Filistin halkımıza güzel bir sabır ve güzel bir taziye gücü versin… Allah’tan geldik ve yine ona döneceğiz.”
Hamas hareketinin “Beytul-lahm” bölgesi vekili şeyh Hasan el-Verdeyan, hareketinin beytul-lahm deki Hıristiyan kardeşler ile tarihsel ve özel ilişkileri olduğunu açıklamıştır:

“Hamas ile Hıristiyanlar arasındaki ilişki herkes için açık ve net bir biçimdedir. Öyle ki bizler Hıristiyan kardeşlerin faaliyetlerine ve hareketlerine iştirak etmekte aynı şekilde onlarda bizim faaliyetlerimize iştirak etmekteler. Hatta bizimle onlar arasında beytul-lahm şehrine hizmet edebilmek için özellikle bu seçimler döneminde özel ilişkiler kurulmuştur. Şöyle ki, Hamas üye ve yardımcıları, belediyeye gelebilmeleri için Hıristiyan adaylar seçmiş ve yine Hıristiyanlarda aynı hedef için hamas’tan üyeler seçmişlerdir. Her iki grupta, tam bir uyum, kardeşlik ve mutabakat ile belediye binasına ulaşmışlardır.”

Halid Meşal İngiliz the Gardıan gazetesine yaptığı açıklamasında; İsrail ile olan anlaşmazlığın dini bir anlaşmazlık olmadığını bilakis siyasi bir anlaşmazlık olduğunu açıklamıştır.

E Çevrimdışı

eğii

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş bunları irkilerek okudum inş dogru deyildir!!hamasın böyle bi çizgi deyiştirme hareketinde bulunacagını düşünemiyorum belkide düşünmek istemiyorum! rabbim müminleri sırati müstakim üzere sabit kılsınn...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bir önceki mesajımda vurgu hatası yapmışım. Ve konu açan üye ile sanki aynı düşünmüşüm gibi anlam çıkmış. O yüzden sildim.

Tekrar yazma gereği duydum.

Haberci, hamas demokrasi pisliğinin tam ortasındadır, bel'amlardan kastım haması islami bir yapılanma gibi sunan bel'amlaradır.

Hamas son senelerde islami çizgisinden demokrasi çizgisine geçirmiştir.

Buyur filistin başbakanının açıklamasını oku.

https://www.islam-tr.org/konu/haniyye-taliban-gibi-degil-erdogan-gibiyiz.14294/

Filistinin mevcut yöneticileri basbas bağıra bağıra demokrat olduklarını diyolar ve yakın zamanda orada mucahidlere yaptığı katliamı herkes gördü.

Kafirlerle kucaklaşıp mucahidlere hançer saplayanda mevcut yönetimdir.

Kafirler şuan cihad kavramı üzerinde oynamakta ve cihad deyince akıllara sadece filistini getirmekteler ve o filistin cihadıda tayyip yönetimi gibi demokrasiye kaymış durumda haliyle islamın cihadı yok olacak onlara göre..

Yazık ki şeyh ahmed yasinlerin rantisilerin vesile olduğu hamas şuan ne durumda...

E Çevrimdışı

ebufaris kurdi

Guest
kardeş bunları irkilrek okudum inş dogru deyildir!!hamamsın böyle bi çizgi deyiştirme hareketinde bulunacagını düşünemiyorum belkide düşünmek istemiyorum! rabbim müminleri sırati müstakim üzere sabit kılsınn...

Kardeşim bizde irkiliyoruz bu beyanatlar karşısında ama bunlar onların sözleri.
Şeyh yasinlerin, muhyidin şeriflerin, yahya ayaşların, salah şahadeleri, ve isimlerini sayamadığım şehidlerin (inşaAllah) hareketi hamas bugün ne durumda...

E Çevrimdışı

Eski haberci

Üyeliği İptal Edildi
Banned
islam4ever abi aynı fikirde görmedim yazıyı silmişsiniz ben sizin ALLAH müminlere feraset versin sözünüze katıldım yoksa bir biri ile uyuşmadığını biliyorum beni desteklemediğinizide biliyordum silmeniz iyi oldumu derseniz olmadı şimdi hamas ı nekadar tanırsak okadar konuşuruz coğrafyayı nekadar bilirsek okadar anlarız medyanın ne kadar saptırıcı olduğunu bilmeyen yok bir kelimeyi alır teryüz eder müslümanlara sunar ben bukadarıyla sölim herkes bildiği ile amel eder

islam4ever abi yine teşekür ederim en azından okuyorsunuz

o yazıyı tam olarak veriyorum ALLAH razı olsun neden benimsediklerini yazıyor

Hükümeti: Metodumuz Taliban Değil Erdoğan

8ED1789AEC.jpg

02-01-2010,08:35
El Kassam web sitesi - Yusuf, Hamas hareketinin Rafah'ta düzenlediği etkinlik sırasında yaptığı açıklamasında Türkiye Hükümeti'nin iç ve dış siyasetteki uygulamalarına işaretle "Biz, Taliban Hareketi'nin yöntemini değil Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yöntemini takip ediyoruz" dedi.

Yusuf "Gazze'deki Hamas Hareketi ve Filistin Hükümeti'yle Türkiye Hükümeti arasındaki ilişkiler son derece iyidir. Bu ilişkiler, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılar sırasında daha bir gün yüzüne çıktı. Türkiye Hükümeti, Filistin davasına karşı olan ilgisini gösterdi" dedi.

Türkiye Hükümeti'nin İsrail'e karşı duruşunda önemli değişimler yaşandığını belirten Yusuf, Türkiye'nin İslam ve Arap dünyasına karşı yakınlaşmasını da takdirle karşıladıklarını söyledi.

Yusuf, Türkiye Hükümeti'nin Gazze'nin gelişmesi için bir takım projeleri hayata geçirmeye hazır olduğunu fakat amabrgonun Türkiye Hükümeti'ne engel olduğunu kaydetti.

E Çevrimdışı

ebufaris kurdi

Guest
islam4ever abi aynı fikirde görmedim yazıyı silmişsiniz ben sizin ALLAH müminlere feraset versin sözünüze katıldım yoksa bir biri ile uyuşmadığını biliyorum beni desteklemediğinizide biliyordum silmeniz iyi oldumu derseniz olmadı şimdi hamas ı nekadar tanırsak okadar konuşuruz coğrafyayı nekadar bilirsek okadar anlarız medyanın ne kadar saptırıcı olduğunu bilmeyen yok bir kelimeyi alır teryüz eder müslümanlara sunar ben bukadarıyla sölim herkes bildiği ile amel eder

islam4ever abi yine teşekür ederim en azından okuyorsunuz

o yazıyı tam olarak veriyorum ALLAH razı olsun neden benimsediklerini yazıyor

Hükümeti: Metodumuz Taliban Değil Erdoğan

8ED1789AEC.jpg

02-01-2010,08:35
El Kassam web sitesi - Yusuf, Hamas hareketinin Rafah'ta düzenlediği etkinlik sırasında yaptığı açıklamasında Türkiye Hükümeti'nin iç ve dış siyasetteki uygulamalarına işaretle "Biz, Taliban Hareketi'nin yöntemini değil Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yöntemini takip ediyoruz" dedi.

Yusuf "Gazze'deki Hamas Hareketi ve Filistin Hükümeti'yle Türkiye Hükümeti arasındaki ilişkiler son derece iyidir. Bu ilişkiler, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılar sırasında daha bir gün yüzüne çıktı. Türkiye Hükümeti, Filistin davasına karşı olan ilgisini gösterdi" dedi.

Türkiye Hükümeti'nin İsrail'e karşı duruşunda önemli değişimler yaşandığını belirten Yusuf, Türkiye'nin İslam ve Arap dünyasına karşı yakınlaşmasını da takdirle karşıladıklarını söyledi.

Yusuf, Türkiye Hükümeti'nin Gazze'nin gelişmesi için bir takım projeleri hayata geçirmeye hazır olduğunu fakat amabrgonun Türkiye Hükümeti'ne engel olduğunu kaydetti.

Kılavuzu akp olanın burnu demokrasiden çıkar mı?

Abdul Rezzak Türki Çevrimdışı

Abdul Rezzak Türki

* كن مع الحق ولو كنت وحدك *
İslam-TR Üyesi
※ جماعة الإخوان الشياطين ※
هذه عقيدتهم:
سُئِلَ أحمد ياسين - مُؤسس حركة حماس - لو فاز الحزب الشيوعي (مذهب كفري)٬ فماذا سيكون موقفك؟
جواب: (حتى ولو فاز الحزب الشيوعي فسأحترم رغبة الشعب الفلسطيني)
سؤال: إذا ما تبين من الانتخابات أنَّ الشعب الفلسطيني يريد دولة ديمقراطية متعددة الأحزاب٬ فماذا سيكون موقفك حينئذٍ؟
جواب: (والله نحن شعب له كرامته وله حقوق، إذا ما أعرب الشعب الفلسطيني عن رفضه للدولة الإسلامية، فأنا أحترم وأقدس رغبته وإرادته).
سؤال: الشعب الفلسطيني يريد دولة ديمقراطية، وأنت لماذا تعانده؟
جواب: (وأنا أيضًا أريد دولة ديمقراطية متعددة الأحزاب، والسلطة فيها لمن يفوز في الانتخابات).
أنظر: أحمد ياسين٬ الظاهرة المعجزة وأسطورة التحدي٬ ط دار الفرقان٬ ص ۱۱٦ و ۱۱۸
منقول

Abdul Rezzak Türki

İslam-TR Üyesi
Yukarıda arapça astığım yazının tercümesi.

Soran (gazeteci):
Şayet seçimleri komünist bir parti kazanırsa bu durumda senin tutumun ne olacak?

Ahmed Yasin:
"Şayet seçimleri komünist bir parti kazanırsa bile Filistin halkının isteğine saygı gösteririm."

Soran (gazeteci):
Şayet seçimlerde Filistin halkı çok partili demokratik bir devlet istediğini ortaya koysa bu durumda senin tutumun ne olacak?

Ahmed Yasin:
"Vallahi! Biz saygın, haysiyetli ve hukuk sahibi olan bir halkız. Filistin halkı İslami devleti reddettiğini net olarak ifade etse bile ben onun istek ve dileğine saygı duyar, bunu kutsal sayarım."

Soran (gazeteci):
Fakat Filistin halkı demokratik bir devlet istiyor. Sen niçin bu konuda inat ediyorsun?

Ahmed Yasin:
Ben de aynı şekilde çok partili demokratik bir devlet istiyorum. Seçimlerde kazanan partinin yönettiği çok partili demokratik bir devlet istiyorum.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ahi merak ediyorum konuyu aktif etme ve israrla biseyleri anlatma nedenini merak ediyorum.

Abdul Rezzak Türki

İslam-TR Üyesi
Konu zaten açılmış. Benim konu açtığım da yok.
Ben de konuya dair bir şeyler yazdım.
Bir sıkıntı mı var yazmamda?

Abdul Rezzak Türki

İslam-TR Üyesi
Bazı insanlar taraftarlığını yapıyor.
Hatta şu demokrat müşriki tekfir edenlere harici(!) Cehennem köpekleri(!) diyen sözde davetçi geçinen insanlar bile var.

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hamas Şirk Küfür Hareketidir İslamla Hiçbir Alakası Yok

Vay aslanım mücahidim büyük iş başardın tebrikler! Kaynağı ne idüğü belirsiz bir arapça alıntıyla tekfiri bastın. Sizde öyle bir zihniyet var ki karşınızda israil askeriyle bir kassam mücahidi olsa cihadınızı kassam mücahidine karşı yaparsınız!

Daeş tecrübesinden ders almamakta ısrarcısınız. Fıkıh diye bir ilim dalını zaten tanımazsınız.. Karadan, havadan ve denizden abluka altındaki bir millet hakkında sıcak yatağınızda yatarak ne kolay da hüküm veriyorsunuz. Sizin hariciler esed kafiriyle her türlü iş birliğini yaptı mı iki devlet arası ticaret olurken, Taliban hareketi Katar'da ofis açtı diye tekfir ediliyor. Yok öyle dünya. Yol yakınken tevbe edin yoksa haliniz duman.

Tevhid38 Çevrimdışı

Tevhid38

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Tamam da güzel abim Hamas'ın amelleri ortada! İbn-i Teymiyye camiinde onlarca müslümani katlettiler,iİran'a her platformda sahip çıkar savunurlar,ayrica kardeşin dediği gibi Ahmet Yasinin demokrat oldugu herkesin bildiği bir meseledir. Eğer biraz Filistin'in Osmanlı'dan ayrıldıktan sonra ki tarihine bakarsan İslam adına değil laik, demokrat bir yönetim için mücadele edildgini görürsünüz zamanında deniz gezmisler Filistin'de eğitim aldı geldi Türkiye'de komünizmin propagandasini yaptı!
Filistin meselesini herkes sahiplerinir müslüman yada gayrimüslim Hamas bugün Filistin'de AKP nin Türkiyede yaptığını yapıyor müslüman gençlerin sapanla gazını aliyor bizimkilerin mitinglerle yaptığı gibi. Kardeşin yazdığı şeyler tamam nerde gectigi belli değil ama bilinen şeyler. Birde kardeşe söyle demissin "sizin hariciler" bu IŞİD oluyo ve kardeş onlari sahiplenmiyo benim anladığım kadarıyla ha sen söyle dersen Hamas'ı tekfir eden Haricidir o zaman bahsettiğin fıkıh Usulunu iyice okumanı tavsiye ederim zira Tekfir ölçü degildir İslam'da birilerinin yaptigi gibi sunlara müslüman diyorsan kafirsinle aynı şey bu sende Hamas'a kâfir diyorsan Haricisin demeye getiryosun! Son olarak kimse kimseyi İslam'dan atamaz Hıristiyanlıkta olduğu gibi ve kimse kimseyi de zorla müslüman yapamaz. Namazı kılan kestigimizi yiyen ve la ilahe illallah diyen müslümandir Allah'ın Resulü doğru söyledi fakat bunu şöyle anlıyor bazı çevrelerde bunları yapan kimse ne yaparsa yapsın müslümandir şirk küfür işlesede müslümandir diyorlar işte bu irca akidesidir Allah'a sığınırım. Tekfirin şartlari vardır manileri vardır ilim ehli ummet bunca belayla uğraşırken Hamas'ı alenen Tekfir etmiyo olabilir bu bir maslahattir ama yazılarini okuyunca ne demek istedikleri de ortadadir Allah azzevecelle bizleri haddi aşan aşırılıktan ve gevsek irca akidesinden korusun

Üst Ana Sayfa Alt