Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hamas Ve Yakın Menfaat-(hamas'ın Sapıklıkları Ve Akide Sapmaları)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
israilin bir genci kaçırıp benzin içirip yakması ve 1 hafta süren israilin hava saldırılarına karşı hamas yönetimi resmi olarak halkı 3. intifaya davet ediyor.
kassam tugayları hedef olarak tel aviv'i seçmiş durumda.

onların elinde ışid gibi, diğerleri gibi ağır yada hafif silahları yok.
silah verecek dostları ve müslüman kardeşleride yok.

sapanlarla cihad'larını yapacaklar.

Allah c.c. yardımcıları olsun.

hamasın durumunu abartma! hamas da sütten çıkmış ak kaşık değil.Müslümanların güvenini kazandı mı?yönetici kadro hemen hemen iran'a biat etti üstelik demokrasiyi de kabul etti.Dahası şeriatı asla uygulamayacağız lafını da onlar söyledi.Hatta yanlış hatırlamıyorsam siteye de eklemiştim.Bütün bunlara rağmen tabanını ayrı tutuyorum ve israile karşı destekliyorum.İçlerinde samimi müslümanlar da var onların hakkına girmek istemem.Yaptığı zulümlerden dolayı israilin Allah belasını versin.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Daha nasıl tartışma yapılır,münazara edilir onu bile bilmeyen genç ve kanı hızlı akanlara laf anlatmayı gereksiz görüyorum.Ama israil'de bir ofis açtıp oradan HAMAS'a saldırmanız daha efdal değil midir ? diye de merak etmiyor değilim.

dogeradem Çevrimdışı

dogeradem

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hamasın üst yöneticileri hangi ilkeleri kabul etmiş , demokrasiden bilmem filistin kardeşliğinden bahsetmiş falan filan
Bunlardan ziyade ilgilenmemiz gereken hamasın adı altında kimseye değil Allah'a bağlı mücahidlerin bulunması ve bu kişilerin tüm isteklerinin mücahidlik olduğunu hatırlatırım

eğer Hamas üst yöneticileri değişikliğe gitti diye tüm Hamas adı altındaki müslümanarı kafir ilan ederseniz ya da bu gözle baktığınızı ima ederseniz ayrımcılık yaparsınız / ve bedeninizden bir parça daha koparırsınız

Yapılması gereken hatalarını anlatıp tebliğ etmek ..

Bazı arkadaşları görüyorum ki Hamasın yol değiştirmesinden memnun olmuşcasına, acımak yerine adamlara kızıyor, siz söylesiniz bilmem ne / aferin çok faydan oldun / bunlara söyleyeceğimiz şey : ya doğru yerde faydalı olanı söyle ya da sus !

Bazı arkadaşlar da sadece Hamasa değil kendi grupları haricindeki tüm müslümanlara karşı bir art niyeti varmışcasına her gördüğü yanlışı anlatıp duruyor / anlatırken tebliğ ederek değil de neredeyse kafirlikte başı çekerlermişcesine saldırıyor // insaf be kardeşim // böyle yaptıkça sana değil o kardeşime daha çok sahip çıkasımız geliyor .. bizi de haksız konumu savunucu yapıyorsunuz ..

İnsaf bekliyoruz / derdimiz bu olsun / biraz laf söylerken düşünüp taşınalım // güzel söz söylemeye çalışalım ki bu hiç de zor değil ..

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu ümmetin hali ne olacak...öyleki herkeste bir kusur bulup ona saldırmayı asli görev zannediyoruz,bir bakın etrafınıza,bu bakışla kimi bıraktık,sevip destekleyeceğimiz kim kaldı?Bir yandan israil vuruyor bir yandan siz kardeşler vuruyorsunuz?yahu wallahi içim daralıyor bazı yorumları okurken,neredeyse haması kafir yapacağım diye delicesine bir mücadele edenleri görünce acıyorum halimize,yeryüzünde mücadele eden hiç bir gurub bizden kurtulmuyor,dillerimizden veya ellerimizden muhakkak yara alıyor.El insaf ey kardeşler siz-biz-o-şu-bu çokmu mükemmelsiniz?Allahın dinini motamot yaşayıp hayatınızda tümüyle uygulayabiliyormusunuz?Emri bil maruf ve nahyi anil münkeri hakkıyla eğilmeden ve bökülmeden yapabiliyormusunuz?müslümanca sorumluluklarınızı hakkıyla yerine getirebiliyormusunuz?ne dir bu mükemmeliyetçi anlayışınız.sahi siz mükemmelmisiniz,wallahi ben değilim,günahlar hayatımı çevirmiş,bir birey olarak sadece direniyorum,şu münkeratın içinde imanımla kurtulmanın gayesindeyim.Bu Ramazan ayı vesilesiyle biraz tefekkür edelim,biz ne yapıyoruz ve fayda ve zararımızı bir muhasebe edelim.Bazen öyle bir hale geliyorki sanki yeryüzündeki en mükemmel müslğman,en doğru düşünen ve dosdoğru çizgide olan biziz,diğerleri herkes delalette gibi bir anlayışın sahibi oluyoruz,herkesin kusurlarını ve eksiklerini ortaya koyup hedef tahtasına koyuyoruz,dikkat edin müslümanlar kimseyi bırakmadık....Öyle bir hale geldikkki,neredeyse kafirler,kardeşlerimizi vururken ve bombalarken*Boş ver zaten akideleri sapıktı,hak ettiler *diyecek duruma geldik.sübhanALLAH....bİR YANDAN KARDEŞLERİMİZ GAZZEDE BOMBA ALTINDA,DİĞER TARAFTADA MÜSLÜMANLARIN DİLLERİNİN BOMBASI ALTINDA,NEFESİNİZ DARALMIYORMU?
Wallahi eleştirmek,yıkmak,uzaktan gazel okumak çok kolay...siz hiç açlık çektinizmi?tünellerden gazzelilere yiyecek taşıdınızmı?siz ve biz süpermarketlerde reyonlarda her şeyi alırken,onların elektiriği bile yok,en temel ihtiyaçları bile yok,tünellerden bin bir güçlükle getiriyorlar,sahi mısırın tünelleri bombaladığını duydukmu?yada geçen bir hafta önce 5 hamas mücahidinin tünellerden erzak getirmek için şehid olduğunu ,tünelde kaldığını unuttukmu ...bunlar hikayemi?
yaşayan bilir...hiç doğalgazlı,güzel evlerde,hiç bir bomba derdi taşımayanla,bu dertleri taşıyan bir olurmu?Buradan bazı şeyleri demek kolay,bekara hanım boşamak kolay,ama yaşamaya gelince......
Biraz insaf müslümanlar...Bu ramazanın hürmetine biraz insaf,dillerimiz duada değilse bari aleyhlerinde olmasın...
şeyh ahmed yasinin bizden şikayetçi olduğunu unutmayalım..
unutmayalım,bu şikayete muhatab olacak olan sensin ve benim,sakın kendini ayrı görme..nasılki haması rahatlıkla vurma veya alaşağı etme azmin varsa,öylede yardıma gitsene,o azmi yardım etmek için sergilesene,ama yok kolayına sarılmak en iyisi...
öyleye,haması karalamak,din dışı ve demokrasi havarisi ilan etmek en kolayı ve bedelsizi,hiç bir ücreti yok,beleş,dua bile yok...Ramazandayız ve tefekkür ayındayız biraz tefekkür edelim...

Temennimiz,
ALLAH’ın, emanetini savsaklayan herkesten kısas almasıdır!..
Umarız bizim aleyhimize olmazsınız!
ALLAH aşkına, bari aleyhimize olmayın!..
Ey ümmetin liderleri, ey ümmetin halkları!..
ALLAH’ım!
Sana şikayette bulunuyorum
Sana şikayette bulunuyorum..
Sana şikayette bulunuyorum..

şeyh Ahmed Yasin.

Bana,hamas eskisi gibi değil,veya meseleye duygusallıkla bakıyorsun veya meselemiz akidedir diyebilirsiniz..ne derseniz deyin.Rabbim heppimizi af etsin...

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Millet bombalaniyor birileri birseyler yapmaya calisiyor diger muslumanda akidesi benimkinden farkli die ağliyor bombalanan ummete aglayacagina pes dogrusu. Sulh zamani acilsa su baslik tamam derim tavsiye derim ama adamlar bombalanirken acmak hos deil.

Nas Çevrimdışı

Nas

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İşine geleni eleştirip işine gelmeyeni eleştirenleri eleştirmek moda galiba.Demogoji yapmayı bilenler çoğalmış forumda.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
itirazlarınızı şehid ebu yahya el libi'ye yapınız bana değil.Tabi bulabilirseniz.Ben diyorum ki hamasın içinde müslümanlar var onları israile karşı desteklerim.Ama üst kadro ve genel olarak baktığımızda Allah yolunda bir cemaat değil.Siz istiyorsunuz ki vay efendim kahraman hamas israile kaşı savaşıyor diye övmemi.Peki demokrasiyi kabul etmesi nedir?şeriatı asla uygulamayacağız ve reddediyoruz demesi nedir?iran'a biat olayı nedir?bunlara rağmen sadece övgü mü duymak istersiniz?basit bir eleştiriyi ve bir ilim adamının(ebu yahya el libi)nasihatini bile kaldıramıyorsunuz.Yok zamanlama yok bilmem ne.Tekfirci olsam hiç acımadan çoktan hamas hareketini topyekün tekfir etmiştim bile.Sizce gerçek tekfirciler hamasın içindeki müslümanlarla demokratların ayrımını yapıp ayrı tutar mı?hepsini tekfir ederdi şimdiye kadar.Ama sizin sanırım taassuptan gözünüz dönmüş ne diyeyim ki?bu konuyu açarken intifada olayı aklıma bile gelmemişti.Rutin olarak konuyu açmıştım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt