Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Hangi Fıkıh Kitaplarını Önerirsiniz?

M Çevrimdışı

Müfteri Pezdevi

ÜYE
Banned
Selamün Aleyküm Arkadaşlar Hangi fıkıh kitaplarıni önerirsiniz böyle kalın olmayacak fazla, yani kolay olacak.
Bide makdisi gibi alimlerin akaid eserlerini okusak misal hanefi biri akide kitabı olarak da hanefi birini mi okuması lazım. Yardımcı olursanız sevinirim Hayırlı Geceler

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamün Aleyküm Arkadaşlar Hangi fıkıh kitaplarıni önerirsiniz böyle kalın olmayacak fazla, yani kolay olacak.
Bide makdisi gibi alimlerin akaid eserlerini okusak misal hanefi biri akide kitabı olarak da hanefi birini mi okuması lazım. Yardımcı olursanız sevinirim Hayırlı Geceler
"Delilleri İle Hanefi Fıkhı" isimli tek ciltlik bir eser var. Biraz kalın ama dili akıcı ve içinde fıkhın her bahsinden söz edilmiş. Sen İbadat ve Muemelat kısımlarını okursanız kafi. Akideye diar ise Abdullah Yolcu'nun "Ehli Sünnet Ve'l Cemaate Göre İman" adlı eserini tavsiye ederim. Türkçede bulabileceğimiz bildiğim kadar en iyi akaid eseri o.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Fıkıh Kitabı
Gibi soruyla alakasız, soru ifade etmeyen başlıklar bundan sonra yayınlanmayacak, silinecektir!

M Çevrimdışı

Müfteri Pezdevi

ÜYE
Banned
Fıkıh Kitabı
Gibi soruyla alakasız, soru ifade etmeyen başlıklar bundan sonra yayınlanmayacak, silinecektir!
Hocam soruyu anlamdiniz herhalde siz soruyu bazı adamlar fıkıh da hanefi ye uyuyonda akide de niye uymuyon diyor bende diyom ki ben hanefiyim selefi hanbeli olan birinin akide kitabıni okumak da sakınca mi var demek istedim

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Hocam soruyu anlamdiniz herhalde siz soruyu bazı adamlar fıkıh da hanefi ye uyuyonda akide de niye uymuyon diyor bende diyom ki ben hanefiyim selefi hanbeli olan birinin akide kitabıni okumak da sakınca mi var demek istedim

Fıkıh Kitabı
Benim üstte ne demek istediğimi anlasaydın bunu yazmazdın. Dediğim, forumda soru için konu açarken kurallarımız var. Aşağıdaki linkte hepsi mevcut. Buradaki konu ise 10. maddedir. Yani açtığın soru konusunun başlığı "Fıkıh Kitabı " diye atılmaz. Sorunu özetleyen ve soru işaretiyle bitmelidir.

Üst Ana Sayfa Alt