Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hangi Hayalin Gerçekleşti?

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Ama bazen oyle oluyor ne istedigimize dikkat etmek gerekiyor.
Hele benim gibi cenesi düşüklerin :eek:
Aman diyeyim, sonra kendinden başka suçlayacak kişi de bulamazsın, üzülür durursun; isteklere, sözlere azami dikkat )

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Aman diyeyim, sonra kendinden başka suçlayacak kişi de bulamazsın, üzülür durursun; isteklere, sözlere azami dikkat )

Onceden kendimi suclayip uzuluyordum da artik kendimi kabullendim, aldim kendime karsima konustum dedim bak durum boyle boyle filan.
Bazen arnavut damarim tutuyo, ona da törpü cekmeye calisiyorum gecinip gidiyom ya.
Valla 3 gunluk dunyada kendimi fazla cekemiycem ugrasmayinca insan kendisiyle kafasi rahat oluyor.
Şom ağzimda terbiye olur diye umut ediyorum :D

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Onceden kendimi suclayip uzuluyordum da artik kendimi kabullendim, aldim kendime karsima konustum dedim bak durum boyle boyle filan.
Bazen arnavut damarim tutuyo, ona da törpü cekmeye calisiyorum gecinip gidiyom ya.
Valla 3 gunluk dunyada kendimi fazla cekemiycem ugrasmayinca insan kendisiyle kafasi rahat oluyor.
Şom ağzimda terbiye olur diye umut ediyorum :D
Kendinle iletişimini takdir ettim maşaAllah, insanın kendisiyle barışık kalabilmesi gibisi yok )

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
Ben bir gün Allah'ın izniyle buraya geri geleceğim ve o gün şimdilerde dua ettiğim üç şey gerçekleşmiş olacak (birisi dinimi rahat yaşayabilmem ve akıl sağlığımı koruyabilmem için diğerleri dünyevi ama yine akıl sağlığım için de gerekli olan şeyler). Benimle aynı sorunlara sahip olan manevi ablam akıl hastanesine kaldırıldı ama Elhamdulillah birkaç saatte çıkarmışlar.

Tevekkül gücü az olanlar bu yazdığıma ve yazacağıma bakıp ibret alsın şimdiden söylüyorum. ❤️

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Ben bir gün Allah'ın izniyle buraya geri geleceğim ve o gün şimdilerde dua ettiğim üç şey gerçekleşmiş olacak (birisi dinimi rahat yaşayabilmem ve akıl sağlığımı koruyabilmem için diğerleri dünyevi ama yine akıl sağlığım için de gerekli olan şeyler). Benimle aynı sorunlara sahip olan manevi ablam akıl hastanesine kaldırıldı ama Elhamdulillah birkaç saatte çıkarmışlar.

Tevekkül gücü az olanlar bu yazdığıma ve yazacağıma bakıp ibret alsın şimdiden söylüyorum. ❤️
Annemin öĝretilerinden biridir,
Bir sorununun olması ve yahut hasta olmak insana sımarma hakki vermez.
Yani oyle kafana gore davranamazsın, her istedigini yapamaz, yanindaki insanlara keyfen zulm edemezsin.
Yanindaki insanlar sana ancak kendi güçlerinin yettiğince destek olabilir, yasamini kolaylastirmaya calisabilir vs.

Senin hayallerinin ve dualarinin arasinda akil sağliği ile ilgili bir durum var.

Ve buna benzer rahatsizliklari oldugunu soyleyen insanlar da çok forumda.

Fakat bir tek sen, sözel davranişsal olarak, hicbir yorumda, ister eleştiri-tartişma,ister fikir alisveris olsun, asla bunu bir mazaret olarak kullanmadin.

Yani psikolojik sorunlarim var, şu rahatsizliklarim var ondan boyle yazdim vs demedin.
Yaşamının zorluklarını kimsenin uzerine sorumluluk olarak yüklemedin.Anlayış diye sızlanmadın.
Aksine, kendi sorunlarinin tum sorumlulugunu ustlendin.

Bunun ne kadar muazzam bir ozellik oldugunun bilmem farkinda misin.

Bu bir karakterdir. Bu gercek bir karakterdir.

Yani sen zaten bu farkindalikla, gerek dinini yaşama hususundaki hassasiyet ve sıkıntı gerekse akıl sagligi hususunda rahatsizliklarına her daim boyle gercekci baktigin sürece, Allahin izniyle hepsine kavuşursun.
Kolay bir surec değil.
Çok zor bir süreç oldugunu ancak tahmin edebilir lakin senin hissettigin aci ve kederi hissedemem.
Ancak sana dua edebilirim.

Ve Hayatı bazen yavaşlatmak gerek katib.
Biraz yavaşlat.
Allah yardimcin olsun kardeşim.

Salafiyyaaa Çevrimdışı

Salafiyyaaa

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Yani oyle kafana gore davranamazsın, her istedigini yapamaz, yanindaki insanlara keyfen zulm edemezsin.
Yanindaki insanlar sana ancak kendi güçlerinin yettiğince destek olabilir, yasamini kolaylastirmaya calisabilir vs.

Senin hayallerinin ve dualarinin arasinda akil sağliği ile ilgili bir durum var.

Fakat bir tek sen, sözel davranişsal olarak, hicbir yorumda, ister eleştiri-tartişma,ister fikir alisveris olsun, asla bunu bir mazaret olarak kullanmadin.

Yani psikolojik sorunlarim var, şu rahatsizliklarim var ondan boyle yazdim vs demedin.
Yaşamının zorluklarını kimsenin uzerine sorumluluk olarak yüklemedin.Anlayış diye sızlanmadın.

Yani sen zaten bu farkindalikla, gerek dinini yaşama hususundaki hassasiyet ve sıkıntı gerekse akıl sagligi hususunda rahatsizliklarına her daim boyle gercekci baktigin sürece, Allahin izniyle hepsine kavuşursun.
Kolay bir surec değil.
Çok zor bir süreç oldugunu ancak tahmin edebilir lakin senin hissettigin aci ve kederi hissedemem.

Biraz yavaşlat.
Ben bile motive oldum be abla hayatı yavaşlat güzel cümle aşırı işledi kalbime

مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Kolay bir surec değil.

Biraz yavaşlat.
"Ve Hayatı bazen yavaşlatmak gerek katib.
Biraz yavaşlat."

belirli bir yaştan dopamin salgısı azalıyor ve zaman daha hızlı akıyormuş gibi hissediliyor. Zaman algısı değişiyor yani nasıl yavaşlatsın?

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
Ben bile motive oldum be abla hayatı yavaşlat güzel cümle aşırı işledi kalbime
ama hayatı yavaşlatamam ben işte o var...🥲
o zaman daha da kötüleşir
çalışmak zorundayım neyse ki iş(ler)imi seviyorum elhamdulillah

Üst Ana Sayfa Alt