Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hangi Hocadan Sohbet Aliyorsunuz?

sirati mustakim Çevrimdışı

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'ıa sövüp küfredeni tekfir edemeyiz, eğer helal görmüyorsa kafir olmaz diyen El bani mi selefi?

Yoksa Amerikan askerlerini öldüren Müslümanlar'ın kafire karşı kısas yapılmasına hükmeden, öldürülen Amerikan askerleri için "masum insanlar" diyen Bin Baz mı selefi?

1400 yıldır hangi "selef" alim bir kafire karşı bir Müslüman kısas edilir demiş acaba?

Yoksa Allah'ın şeriatını değiştiren, domuz etini, içkiyi, kumarı, zinayı serbest bırakan, Allah'ın düşmanlarını dost edinen ve Müslümanlar aleyhine savaşan hükümetlere "oy vermek vaciptir" diyenler mi selefi?

Git şu ümmetin selefine, laik demokratik değil Müslüman fakat zalim olan hükümdarlara karşı nasıl tavır takındıklarına bak. Sahabenin fetvalarını en iyi bilen tabiin müftüsü Said İbn Museyyeb neden dövülüp sokak sokak gezdirilmiş? Tabiin büyüklerinden Muhammed İbn Sirin neden zinadana atılmış? Yine Sahabenin öğrencilerinden Said İbn Cübeyr neden 10 sene kaçak hayatı yaşamış ve yakalanıp öldürülmüş? İmam Ebu Hanife, İmam Ahmed bin Hanbel neden işkence görmüş? bir düşün.

Birde saray sofralarında karınlarını dolduran, kralların hevasına göre din uyduran ve sizin "selef alim" dediğiniz kimselerin hallerini düşün.

Birde şu dilinize doladığınız "harici" kelimesi. Sana şimdi sorsam ki; alimler haricilerilerin özelliklerini saymışlar, o özellikleri buraya yaz bakalım desem, yazamayacağını çok iyi biliyorum. Ama buna rağmen birilerine harici diyebilecek kadar cesur bir cahilsin.

Sen önce hariciliği, daha doğrusu Allah'ın cebrail vasıtasıyla Muhammed (aleyhisselatu vesselam)'a indirdiği dini öğren.

Hakkı tanımadan ehlini tanıyamassın.
haklisin kardesim.birisinin kendisine selefi soylemesi ile insan selefi olmaz.ayni zamanda birinin baskasina harici soylemesiyle o harici olmaz.insallah kardesler bu meselelerde ihtiyatli olurlar
konuyua gelirsek ozel olarak ders aldigim hocalar yok
genel olarak kitap okurum.
internetden farkli konularda farkli hocalari dinliyorum,bir hocaya takilip kalmiyorum ,her seyi benim hocam iyi biliyor diye de bi sey yok.
ahmet kalkan, nureddin yildiz ......
dinlemiyorum mustafa islamoglu ve benzerleri.......
hatta cubbeliden de bir fikra dinledim :muhaha hiyar fikrasini

bmetin Çevrimdışı

bmetin

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Hoca: Nureddin YILDIZ
Hangi aralıklarda sohbet yaptığı: Her pazar rutin olarak ve onun dışında değişik yerlerde ve zamanlarda sohbetleri oluyor.
yer: Her pazar Sosyal doku derneğinde ( bayrampaşada) ve yine pazar günü ikindi namazından sonra üsküdar yeni valide camiinde.

H Çevrimdışı

hapşuu

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kul Sadi Yüksel hocam Allah ona hayırlı uzun ömür versin ve ilmini arttırsın. Yer Konya Kurana hizmet vakfı... Tüm konyalı kardeşlerimizi bekleriz ayda bir oluyor elhmm.. :)

- - - Updated - - -

Mustafa Çelik hocam Hüsnü aktaş Hoca ve Hasan kara kaya Hocamıda dinlerim... :)

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ebu hanzalanın pazar günü sohbetlerine katılmakla beraber alaaddin palevi hasan karakaya abdullah yolcunun sohbetlerindende istifade ediyorum

TUVEYLİB Çevrimdışı

TUVEYLİB

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mustafa İslam oğul: Sünnet inkarcısıdr..nasıl oluyorda sehbetlerini kuran ve sünnet çizgisinde değerlendirebiliyoırsun?

Rayet Et Tevhid Çevrimdışı

Rayet Et Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hasan Karakaya , Mahmut Varhan , Şehid Fehmeddin Hoca , Nurettin Yıldız Hoca , Ali Küçük Hoca , Alaaddin Palevi Hoca , Ali Yücel Hoca , Şehid Zafer Mert Hoca .. bu hocalarımı takip ediyorum ve gerçekten ilmi ve faydalı buluyorum. Bazı sohbet verenler gibi yüksekten bakmıyorlar elhamdulillah .. yıkıcı değil yapıcı bir davet metodu kullanıyorlar.

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Hasan Karakaya , Mahmut Varhan , Şehid Fehmeddin Hoca , Nurettin Yıldız Hoca , Ali Küçük Hoca , Alaaddin Palevi Hoca , Ali Yücel Hoca , Şehid Zafer Mert Hoca .. bu hocalarımı takip ediyorum ve gerçekten ilmi ve faydalı buluyorum. Bazı sohbet verenler gibi yüksekten bakmıyorlar elhamdulillah .. yıkıcı değil yapıcı bir davet metodu kullanıyorlar.

Abi kullanıcı adınızın anlamı nedir? İnternette bu ismi görüyorum da..

Rayet Et Tevhid Çevrimdışı

Rayet Et Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Üst Ana Sayfa Alt