Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hangi Meslekler Var Aramızda

y0lcu34 HARİCİSİ Çevrimdışı

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ben elektrik değilde su idaresinde çalışmıştım bir ara. Kapat diye verdikleri aparatları atardım çöpe gider eve yatardım, iş emirlerini doldururdum kafama göre biraz ondan biraz bundan. Bir gün teyzenin biri çıktı 'oğlum suyumu kestiler açar mısın' dedi baktım yüzüne kıyamadım. Teyze dedim getir tornavidayı, kırdım attım aparatı açtım suyunu da. Bazen denk geliyordu 10 15 nüfuslu aileye kapatma emri çıkmış, ne yapacak koca aile suyu kesersen? Tembih ederdim öyle ailelere, görevli kesti biz mecbur kalıp açtık dersiniz diye abonelerle iyi geçinirdik :)

İbnu Abbas radıyallahu anhüma anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Müslümanlar üç şeyde ortaktırlar: Suda, otta, ateşte. Bunlardan alınacak bedel de haramdır."

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

Ramadan dolayısıyla kapalıyız
İslam-TR Üyesi
Demekkı ankaranın fıyat tarıfesı farklı..
Olabilir kardeşim. Sana tavsiye kardeşim, suyunu ve doğalgazını geciktir. Ama elektriği geciktirme şirketlerin acımaları yok. Zaten yaktığının 2-3 katını ödüyorsun. Yani sonuşta küfür devletinde yaşıyoruz. Bizi mecbur ediyorlar kullandırmaya. Başka seçenek bırakmıyorlar. Sonra niye bu ülke islamla şereflenmiyor. Hep hırsızlıklar yolsuzluklar zinalar, Allahın hükümleriyle hükmetmeyenler başımıza geçiyor. Bu durumlardan dolayıda olabilir. İnsanların beddualarını alıyorlar. Ülkenin başından bela eksik olmuyor. Yani velasılı kelam. Sadece bu değil buna benzer telefon operatörleri olsun, faast food yiyecekler olsun, ilaçlar olsun ve daha nice küresel politaka sömürgesi olsun. Bunlar dünyanın birçok ülkesinde var . Hatta olmayan ülke duymadım. İnsanların kanını emiyorlar. Bunların üstesinden ancak Allah svt dini gelir. Onuda inşallahurrahman çalışıp çabalıyıp getircez.

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
Ben elektrik değilde su idaresinde çalışmıştım bir ara. Kapat diye verdikleri aparatları atardım çöpe gider eve yatardım, iş emirlerini doldururdum kafama göre biraz ondan biraz bundan. Bir gün teyzenin biri çıktı 'oğlum suyumu kestiler açar mısın' dedi baktım yüzüne kıyamadım. Teyze dedim getir tornavidayı, kırdım attım aparatı açtım suyunu da. Bazen denk geliyordu 10 15 nüfuslu aileye kapatma emri çıkmış, ne yapacak koca aile suyu kesersen? Tembih ederdim öyle ailelere, görevli kesti biz mecbur kalıp açtık dersiniz diye abonelerle iyi geçinirdik :)

İbnu Abbas radıyallahu anhüma anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Müslümanlar üç şeyde ortaktırlar: Suda, otta, ateşte. Bunlardan alınacak bedel de haramdır."

Dediğini bende yapıyorum. Fakir ve mumin kardeşlere . Doğrumu bilmiyorum sonuçta bir zaruret.

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
O da iyıymış..
Bu ısler muslumanlara gore degıl..ıyıkı benım oyle bır ısım olmamıs kesemezdım.., tıcaret yaparım para vermesse ıstemem. hayatta o parayı ıstemem ..verırse alırım , yoksa bedawa verırım benım yapacagım ısde bu kadar oluyor ..
Kardeşim dua edin bana . Bende hayırlı bir iş bulurum inşeAllah . Şuan araştırıyorum.

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ewet bunu ıstıyoruz saygıdeger hocalarımz ınsallah ıs arıyorum bölumu acıp ılan verılmesıne musade eder ..
Bızı kım anlar
Benı kım anlar..
Merhametım tıcaretıme galıp geldı .
İssızım ew sahıbını kapıma getırtemem .
Namerde muhtac olamam
Kımsenın ekmegını yıyemem
Ise ıhtıyacım var
Uzgunm kardesler olan bu ..
Haccameyım ..

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
Annem babam çocukluğundan beri bu işi yapmışlar. Onlar biliyorda ben bilmiyorum. Eğer gidersem ben onlarıda götürcem. Öğretsinler bana ben onlara bakıcam. Benimde pek fazla bilgim yok. Ancak burda yapmak isteyen kardeşler birleşip bu konu hakkında araştırmalar yapabilirler. Birlikten güç doğar. Yapan illaki muvahhid abilerimiz vardır. Onlara ulaşmak lazım. Bilgiler almak lazım.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi