Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hangi Meslekler Var Aramızda

xena Çevrimdışı

xena

God bless Me...
İslam-TR Üyesi
Prenetal tanılı, özefagus atrezili , distal trakea özefaguel fistül tamiri olmuş , bir yaşına kadar nazogastrkle beslenmiş , bir yaşından sonra nissen fundiplikasyon ameliyatı olmuş , sık sık asfiksi ve hipoksi geçiren ( ayrıyetten hipoksi sonucu nörolojik tedavi gören ) , aspire edilen ve akciğer aspirasyonu sonucu ayrıyetten senelerce akciğer rahatsızlığı da geçiren , Tıppın mucize gibi dediği yiğenim vardı ...

Dünyanın en kutsal ve en müthiş mesleği.... Tıp doktorluğu ...

Doktorum inşAllah ancak çalışmıyorum.

Bir canı kurtaran tüm insanlığı kurtarmış gibidir....

E Çevrimdışı

Elhamdulillah

Üye
İslam-TR Üyesi
Özel değilse nedenini sorabilir miyim kardeşim?

Devlet hastaneleri sözleşmeleri tamamen müslümanlığa aykırı. Özel hastaneler aynı şekilde. Kendi muayenehanemi açsam yine bir çok şart var. Ben de ne duvarıma ataputun resmini asarım, ne de diğer kafirlik sözleşmelerinin altına imzamı atıp onlara uyarım. Bu yüzden çalışmıyorum kardeşim. Allah bana müslüman bir cihad beldesinde hayırlı bir görev nasip etsin.

Prenetal tanılı, özefagus atrezili , distal trakea özefaguel fistül tamiri olmuş , bir yaşına kadar nazogastrkle beslenmiş , bir yaşından sonra nissen fundiplikasyon ameliyatı olmuş , sık sık asfiksi ve hipoksi geçiren ( ayrıyetten hipoksi sonucu nörolojik tedavi gören ) , aspire edilen ve akciğer aspirasyonu sonucu ayrıyetten senelerce akciğer rahatsızlığı da geçiren , Tıppın mucize gibi dediği yiğenim vardı ...

Dünyanın en kutsal ve en müthiş mesleği.... Tıp doktorluğu ...

Bir canı kurtaran tüm insanlığı kurtarmış gibidir....

Allah ne dilerse o olur. Ben bu mesleği sizin kadar müthiş olarak görmüyorum. İğrenç insanlarla dolu. Sürekli olarak tehlikeli ameliyatlara giren meslektaşlarıma kafir de olsalar iyi gözle bakmaya çalışırım. Ancak genelleme yapmak istiyorum: Özellikle sadece 4 yıl okuyup devlet hastanelerinde, sağlık ocaklarında vesaire çalışanlar sırf egolu ve boş kafalı insanlardan oluşuyor. İnsanları küçük görüyorlar. Küçük görmeleri yetmezmiş gibi hastalıklarıyla alakasız uyuşturucu ilaçları eczanelerden aldırtıyorlar. Sadece vücudu uyuşturan ilaçlar ancak tedavi yok. Bir çoğu zaten eczanelerle anlaşma yapıyor, sırf daha fazla para kazanabilmek için. İşlerin içerisine girdikçe günahlar, veballer, kul hakları çoğalıyor. Allah bana müslüman bir cihad beldesinde hayırlı bir görev nasip etsin.

millatu_ibrahim Çevrimdışı

millatu_ibrahim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Devlet hastaneleri sözleşmeleri tamamen müslümanlığa aykırı. Özel hastaneler aynı şekilde. Kendi muayenehanemi açsam yine bir çok şart var. Ben de ne duvarıma ataputun resmini asarım, ne de diğer kafirlik sözleşmelerinin altına imzamı atıp onlara uyarım. Bu yüzden çalışmıyorum kardeşim. Allah bana müslüman bir cihad beldesinde hayırlı bir görev nasip etsin.

Allah ne dilerse o olur. Ben bu mesleği sizin kadar müthiş olarak görmüyorum. İğrenç insanlarla dolu. Sürekli olarak tehlikeli ameliyatlara giren meslektaşlarıma kafir de olsalar iyi gözle bakmaya çalışırım. Ancak genelleme yapmak istiyorum: Özellikle sadece 4 yıl okuyup devlet hastanelerinde, sağlık ocaklarında vesaire çalışanlar sırf egolu ve boş kafalı insanlardan oluşuyor. İnsanları küçük görüyorlar. Küçük görmeleri yetmezmiş gibi hastalıklarıyla alakasız uyuşturucu ilaçları eczanelerden aldırtıyorlar. Sadece vücudu uyuşturan ilaçlar ancak tedavi yok. Bir çoğu zaten eczanelerle anlaşma yapıyor, sırf daha fazla para kazanabilmek için. İşlerin içerisine girdikçe günahlar, veballer, kul hakları çoğalıyor. Allah bana müslüman bir cihad beldesinde hayırlı bir görev nasip etsin.

Zaruretler konusunda kendine gereğinden fazla yüklenmişsin gibi geliyor bana kardeşim. Bu meslek, şahsen tevhid şuuruna sahip bir kimsenin yapabileceği en hayırlı ve en uygun mesleklerden biridir diye düşünüyorum. Yeter ki koşulları islama uydurabilsin.

Dediğin gibi ama bu meslekte pislik insan çok. Haram para çok yakın. Haram bakışlar maalesef mevcut. Kibr hakeza.

Ama kendini bu meslekten tamamen soyutlaman hatadır Allahu alem.

Allah subhanehu ve teala sana iyilikler versin.

xena Çevrimdışı

xena

God bless Me...
İslam-TR Üyesi
Sayısalcı birinden , böyle basit böyle yüzeysel ve anlamsız konuşmalar beklemezdim, .....

Gerçek bir İslami duruşu olan, Ve Allah a tam Teslim Olmuş İMAN sahibi, bozulmaz......Dünyanın başına geçse bile.....

Seni Allah yolundan alıkoyan ve senin İmanını zayıflatan Neyin varsa hepsini KURBAN etmeden , değil , Doktorluk , Kasaplık bile yapamazsın ...Umulur ki Anlamışsındır !!! ( Herkesin anlayabileceği sözler değil çünkü) Elhamdülüllah :)

E Çevrimdışı

Elhamdulillah

Üye
İslam-TR Üyesi
Zaruretler konusunda kendine gereğinden fazla yüklenmişsin gibi geliyor bana kardeşim. Bu meslek, şahsen tevhid şuuruna sahip bir kimsenin yapabileceği en hayırlı ve en uygun mesleklerden biridir diye düşünüyorum. Yeter ki koşulları islama uydurabilsin.

Dediğin gibi ama bu meslekte pislik insan çok. Haram para çok yakın. Haram bakışlar maalesef mevcut. Kibr hakeza.

Ama kendini bu meslekten tamamen soyutlaman hatadır Allahu alem.

Allah subhanehu ve teala sana iyilikler versin.

Amin kardeşim size de.

E Çevrimdışı

Ebumelhame

Üye
İslam-TR Üyesi

Allah sana Ebu ducane el horasani ninki gibi bir sehadet nasip etsin ahi

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Peygamber meslegiyle gecimimi sagliyorum Allahin izniyle kucuk bir ciftligim, bi kac yuz bas hayvanim var gecinip gidiyoruz

maşaALLAH yer nerde kardeşim ola ki kurban kesersek aklımızda bulunsun

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye