Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hangi Meslekler Var Aramızda

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bismillah konuyu hortlattık biraz öhöm neyse elektronik teknikeriyim aşağı yukarı 5 senedir bir internet servis sağlayacısının altyapı hazırlığını yapıyorum.Yeni binalar siteler ya da eski yapıların fibere dönüşmesini sağlıyoruz. Ha bir de bu aralar 1 haftadır falan bu 5 senenin verdiği tecrübe den dolayı yeni bir şeyler öğrenme çabasına girdim, aslında ilk 1 sene den sonra kabuğuma sığamadığım için internet nasıl çalışır ağ teorisi internet protokolü ipv4,6 falan filan hâlâ üzerinde çalışmaktayım şuan çalıştığım yerdede kendimi network transmission(bunun ne olduğunu gidince öğreneceğim maksat yeni bilgiler öğrenmek) kısmına atmaya çalışıyorum neyse gereksiz fazla detaya girmeyelim.

Not: Yazılımcı kardeşler varsa inşaAllah birkaç konu hakkında danışmak istiyorum.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Bismillah konuyu hortlattık biraz öhöm neyse elektronik teknikeriyim aşağı yukarı 5 senedir bir internet servis sağlayacısının altyapı hazırlığını yapıyorum.Yeni binalar siteler ya da eski yapıların fibere dönüşmesini sağlıyoruz. Ha bir de bu aralar 1 haftadır falan bu 5 senenin verdiği tecrübe den dolayı yeni bir şeyler öğrenme çabasına girdim, aslında ilk 1 sene den sonra kabuğuma sığamadığım için internet nasıl çalışır ağ teorisi internet protokolü ipv4,6 falan filan hâlâ üzerinde çalışmaktayım şuan çalıştığım yerdede kendimi network transmission(bunun ne olduğunu gidince öğreneceğim maksat yeni bilgiler öğrenmek) kısmına atmaya çalışıyorum neyse gereksiz fazla detaya girmeyelim.

Not: Yazılımcı kardeşler varsa inşaAllah birkaç konu hakkında danışmak istiyorum.

Napican hacker mi olacan
( benim net bilgisi, kahvedeki dayılar kadar)

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nasıl iş hocam biraz anlat inşaallah anıların depreşsin rahatlarsın :))
Zor bir iş. Sanırım en özleyeceğim yanı,sıcak ramazan günlerinde sırtımda 3./4. katlara halı taşıdıktan iftarda Rabbimin verdiği rızkın ne büyük nimet olduğunu anladığım günler olacak :)

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
Eski mesajlarimi okudukca bana bir gülme geliyor. Arkadaşlar da diyor niye saf saf gülüyon .))) Vay be 9 sene olmus diyorm. Neler neler yasadim. Alçaklar beni 20 gün işe cikartmamisti sakalimdan ötürü. Halbuki sakalimda cok yoktu toydum. Şimdi ise ne iş yapiyorsun derseniz. Yüksek gerilim elektrik işi yapiyorum. 35.000 kV trafo içinde bomba imha ekiplerinin giydiği benzer kiyafetle iş yapıyorum. Ev elektriği 220 volt burdan çıkarım yaparsınız. (35000kV)35 cm mesafeden atlama yapar ve tuttumu yaşama ihtimalin çok düşük. Biraz maruz kaldığın takdirde küllerin toplanır ki arşivimde bu resimlerden var. Hırsızın biri trafoya kablo çalmaya girmeye çalışırken vücudunun %80 i kül olmuştu. Küllerini süpürgeyle toplamıştı olay yeri inceleme. Daha niceleri bu yolda ne hâl üzere öldüler. Yaptığım iş keşke ev elektriği olsa diyorum bazen. Ev elektriğinin çarpması bizim işin yanında çok basit kalıyor. İnsaAllah kazasız belasız bu işide biran önce bırakıp memlketime dönmeyi düşünüyorum

Umm Hureyre Çevrimdışı

Umm Hureyre

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Eski mesajlarimi okudukca bana bir gülme geliyor. Arkadaşlar da diyor niye saf saf gülüyon .))) Vay be 9 sene olmus diyorm. Neler neler yasadim. Alçaklar beni 20 gün işe cikartmamisti sakalimdan ötürü. Halbuki sakalimda cok yoktu toydum. Şimdi ise ne iş yapiyorsun derseniz. Yüksek gerilim elektrik işi yapiyorum. 35.000 kV trafo içinde bomba imha ekiplerinin giydiği benzer kiyafetle iş yapıyorum. Ev elektriği 220 volt burdan çıkarım yaparsınız. (35000kV)35 cm mesafeden atlama yapar ve tuttumu yaşama ihtimalin çok düşük. Biraz maruz kaldığın takdirde küllerin toplanır ki arşivimde bu resimlerden var. Hırsızın biri trafoya kablo çalmaya girmeye çalışırken vücudunun %80 i kül olmuştu. Küllerini süpürgeyle toplamıştı olay yeri inceleme. Daha niceleri bu yolda ne hâl üzere öldüler. Yaptığım iş keşke ev elektriği olsa diyorum bazen. Ev elektriğinin çarpması bizim işin yanında çok basit kalıyor. İnsaAllah kazasız belasız bu işide biran önce bırakıp memlketime dönmeyi düşünüyorum
Rabbim kazadan beladan korusun seni akhi çok zor bir meslek

Vҽϲízҽ Çevrimdışı

Vҽϲízҽ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Evine helal rızık götürmek, çocuklarının kursağından helal rızık geçirmek için her an ölümle burun buruna gelen insanların hakkı ödenmez diye inanıyorum.
İstese haram yoldan her şeyi yapıp bir ayda köşeyi dönebilir. Ama listenin 1. sırasında ALLAH'ın rızası var. Kimileri karnını ateşle doldurmayı seçerken, kimileri de ALLAH için her tehlikeyi göze alır.
Böyle işlerde bana göre 10 dakika çalışmayla 1 yıl çalışma arasında bile fark yok. Tehlike her saniye tehlikedir çünkü.
Güvenli işlerde çalışan insanların bile elbette riski var ama onların ki uçurum üzerindeki köprüden arabayla geçmek gibi ise sizlerinki uçurum üzerindeki ince ipin üzerinden yürüyerek geçmek gibi.
Hele de elektriğin ne kadar tehlikeli ve dediğin gibi insanları salise içinde küle dönüştürecek derecede bir enerji olduğunu bilenler için.
Hayranlık duyulası gerçekten.

Kıymetli eşinin de her gün "başına bir şey gelmesin" diye tedirgin olduğu ve dua ettiğini düşünüyorum ALLAH daha iyi bilir.
Çünkü bende eşim için endişelenirdim.

İşinin bana göre çok saygın ama güvenli olmamasından ötürü dua etmek istiyorum.
ALLAH sana ve tüm din kardeşlerimize hem maddi hem de manevi olarak, İslam'a, kendinize, tüm sevdiklerinize, ilme, hayır işlerine daha çok vakit ayırabileceğiniz az saat çalışılan, hayırlı ve bereketli kazançlar elde edebileceğiniz, güvenli, huzurlu olacağınız, sizlere dareyn saadeti kazandıran saygıdeğer işler nasip etsin. AMİN.

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
Ablalar Allah razı olsun hayırlı dualarınızdan ötürü. Vecize abla demişsinki haram yoldan köşeyi dönebilirler. Allah istikametten ayırmasın. Vallahi dediğin gibi, önceki çalıştığım birimde arkadaşlarım dairelerini ve arabasını aldı. Bir kişi biliyorum 4. Dairesini aldı. Bana komplo kurdular çiftliklerinde beni istemediler. Rüşvet yiyenlere karşı tatar ramazanlık yaparım diye. Elhamdülillah bu konuda tavizsizdim. Şimdi yine başıma bela ettiler bu işin benzeri bir işi. Bu sefer özellikle koydular tek tabanca takılıyorum. Ama çok zorlanıyorum bana dua edin. Yani ben istemedim müdürden bu görevi zorla koydu ısrarla. Ciddi para teklifleriyle karşı karşıyayım. İşimin detayını çok vermek istemiyorum. Özelden merak eden varsa yazarım. Ama fitne, iftira, gıybet ve rüşvet hat safada. Sabah ve akşam zikirlerimi sürekli yapıyorum. Özellikle bu fitneler için dua ediyorum.Dua edin bana..

Vҽϲízҽ Çevrimdışı

Vҽϲízҽ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ablalar Allah razı olsun hayırlı dualarınızdan ötürü. Vecize abla demişsinki haram yoldan köşeyi dönebilirler. Allah istikametten ayırmasın. Vallahi dediğin gibi, önceki çalıştığım birimde arkadaşlarım dairelerini ve arabasını aldı. Bir kişi biliyorum 4. Dairesini aldı. Bana komplo kurdular çiftliklerinde beni istemediler. Rüşvet yiyenlere karşı tatar ramazanlık yaparım diye. Elhamdülillah bu konuda tavizsizdim. Şimdi yine başıma bela ettiler bu işin benzeri bir işi. Bu sefer özellikle koydular tek tabanca takılıyorum. Ama çok zorlanıyorum bana dua edin. Yani ben istemedim müdürden bu görevi zorla koydu ısrarla. Ciddi para teklifleriyle karşı karşıyayım. İşimin detayını çok vermek istemiyorum. Özelden merak eden varsa yazarım. Ama fitne, iftira, gıybet ve rüşvet hat safada. Sabah ve akşam zikirlerimi sürekli yapıyorum. Özellikle bu fitneler için dua ediyorum.Dua edin bana..
ALLAH, imtihanlarında sana ve ailene başarı nasip etsin, ayaklarını kaydırmasın. Keder ve sıkıntılarınızdan sizi kurtarsın, hayatınız hayallerinizden bile daha hayırlı ve huzurlu olsun. Amin.

Üst Ana Sayfa Alt