Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hanımınızın Sevgisini Kazanmanız Için 5 Pratik Adım

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Gün boyu ne kadar zorlu çalışırsanız çalışın, eve girdiğinizde eşinizden kırgın bir bakış gelmesinden ürküyor musunuz? Şikâyet üstüne şikâyet duymaktan yoruldunuz mu? O mutlu günler nerede? Gülümsemesini mi özlediniz? Onu geri getirmek için yapabileceğiniz bir şeyler var mı? Başlamadan önce, kadınlar hakkındaki bir gerçeği hatırlamamız gerekiyor,
“Bir kadının duygusal güvenliğe olan ihtiyacı, parasal güvenliğe olan ihtiyacından çok daha fazladır. Durum böyleyken, ofiste harıl harıl çalışmak büyük bir şey ama onun sizi sevmesini istiyorsanız onunla olan duygusal ilişkinize de vakit ayırmanız gerek. ”

İşte eşinizle yeniden bağ kurmak ve duygusal bir mutluluğu başlatmak için 5 basit adım:

1- 'Seni Seviyorum'u Daha Sık Söyleyin
Ekran-Resmi-2015-04-15-16.09.22.png

2- Küçük Değişikliklerin Farkına Varın ve Hoş Bir Şeyler Söyleyin
Ekran-Resmi-2015-04-15-19.24.13.png

Eşinizin çok görevliliğe yetenekli olduğunu anlayın. Bu ne anlama geliyor? El çabukluğuyla aynı zamanda yemek pişirip, temizlik yapıp çocuklarla da ilgilenebilir. Eğer eviniz bir işyeri olsaydı, problem çıkmadan işleri yürütmek için en az 10 adam gerekirdi. Bu yüzden, bir daha evdeki her şey mükemmel olmasa da, onu güzel sözler söyleyerek rahatlatın.
Ne söylenebilir?
“Harika bir annesin!”
“Yemek çok lezzetli olmuş.”
“Ben işteyken ilgilendiğin her şey için teşekkür ederim.”
Onda yeni bir şey veya tarzında bir değişiklik fark ettiyseniz ama tam olarak ne olduğunu bulamıyorsanız? Sadece şunun farkında olun, eşiniz takılar takarak, makyaj yaparak kendisini sizin için güzelleştirmek istiyor. Bunların hepsi sizin için! Onun için ona beklediği iltifatları edin.
Ne yapılmaz?
Asla eşiniz yanınızdayken başka bir kadına bakmayın (tabi, o yokken de).
Başka bir eşle evlenmek hakkında espri yapmayın, bu onun özgüvenini, dolayısıyla size olan sevgisini zedeler.

3. Basit Nazik Hareketlerle Puan Kazanın
Ekran-Resmi-2015-04-15-19.05.24.png

Yüzleşin, evin atmosferi mutlu olmadığında bu sizin puan kazanmaya ihtiyacınız olduğunu gösterir. Bu puan faktörü sadece eşinizle olan ilişkinizin nasıl gittiğini açıklar. Eğer mutluluk varsa, iki taraf için de eşittir. Anlaşmazlık olduğunda, o zaman biraz daha puan kazanmak için uğraşmanız gerekir.

4. Problemlerini Dinleyin, Çözmeyin
Ekran-Resmi-2015-04-15-19.11.47-710x434.png

Eşiniz konuştuğunda sadece dinlenmek ister. Sadece ilginizi, yaslanacak bir omuzu! Öğüt vermenizi istemez, eğer özellikle bunu sormuyorsa. Lütfen onu eleştirmeyin, bu onu incitmekten başka bir şey yapmaz. Onun ihtiyaçlarıyla ilgilendiğinizi ve onu anladığınızı duymak istiyor.

Erkeklerin Konuşması = Sorunları tartışmak ve çözüm önermek veya almak
Kadınların Konuşması = Duygularının fark edildiğini ve anlaşıldığını bilmek

maxresdefault-1024x576.jpg

Son olarak, eşiniz ilişkinizde kendisini güvende hissetmek için duygusal yakınlığa ihtiyaç duyar. Bu yakınlık,
Sarılmak ve kucaklaşmak,
işveli bakışmak gibi eylemlerle sağlanabilir.
Tamam beyler, bu basit adımları evinizde deneyin ve bereketini görün inşAllah! Hiçbir şey kaybetmeyeceksiniz ama çok şey kazanacaksınız, evinize yağacak mutluluğu görün!

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Gün boyu ne kadar zorlu çalışırsanız çalışın, eve girdiğinizde eşinizden kırgın bir bakış gelmesinden ürküyor musunuz? Şikâyet üstüne şikâyet duymaktan yoruldunuz mu? O mutlu günler nerede? Gülümsemesini mi özlediniz? Onu geri getirmek için yapabileceğiniz bir şeyler var mı? Başlamadan önce, kadınlar hakkındaki bir gerçeği hatırlamamız gerekiyor,
“Bir kadının duygusal güvenliğe olan ihtiyacı, parasal güvenliğe olan ihtiyacından çok daha fazladır. Durum böyleyken, ofiste harıl harıl çalışmak büyük bir şey ama onun sizi sevmesini istiyorsanız onunla olan duygusal ilişkinize de vakit ayırmanız gerek. ”

İşte eşinizle yeniden bağ kurmak ve duygusal bir mutluluğu başlatmak için 5 basit adım:

1- 'Seni Seviyorum'u Daha Sık Söyleyin
Ekran-Resmi-2015-04-15-16.09.22.png

2- Küçük Değişikliklerin Farkına Varın ve Hoş Bir Şeyler Söyleyin
Ekran-Resmi-2015-04-15-19.24.13.png

Eşinizin çok görevliliğe yetenekli olduğunu anlayın. Bu ne anlama geliyor? El çabukluğuyla aynı zamanda yemek pişirip, temizlik yapıp çocuklarla da ilgilenebilir. Eğer eviniz bir işyeri olsaydı, problem çıkmadan işleri yürütmek için en az 10 adam gerekirdi. Bu yüzden, bir daha evdeki her şey mükemmel olmasa da, onu güzel sözler söyleyerek rahatlatın.
Ne söylenebilir?
“Harika bir annesin!”
“Yemek çok lezzetli olmuş.”
“Ben işteyken ilgilendiğin her şey için teşekkür ederim.”
Onda yeni bir şey veya tarzında bir değişiklik fark ettiyseniz ama tam olarak ne olduğunu bulamıyorsanız? Sadece şunun farkında olun, eşiniz takılar takarak, makyaj yaparak kendisini sizin için güzelleştirmek istiyor. Bunların hepsi sizin için! Onun için ona beklediği iltifatları edin.
Ne yapılmaz?
Asla eşiniz yanınızdayken başka bir kadına bakmayın (tabi, o yokken de).
Başka bir eşle evlenmek hakkında espri yapmayın, bu onun özgüvenini, dolayısıyla size olan sevgisini zedeler.

3. Basit Nazik Hareketlerle Puan Kazanın
Ekran-Resmi-2015-04-15-19.05.24.png

Yüzleşin, evin atmosferi mutlu olmadığında bu sizin puan kazanmaya ihtiyacınız olduğunu gösterir. Bu puan faktörü sadece eşinizle olan ilişkinizin nasıl gittiğini açıklar. Eğer mutluluk varsa, iki taraf için de eşittir. Anlaşmazlık olduğunda, o zaman biraz daha puan kazanmak için uğraşmanız gerekir.

4. Problemlerini Dinleyin, Çözmeyin
Ekran-Resmi-2015-04-15-19.11.47-710x434.png

Eşiniz konuştuğunda sadece dinlenmek ister. Sadece ilginizi, yaslanacak bir omuzu! Öğüt vermenizi istemez, eğer özellikle bunu sormuyorsa. Lütfen onu eleştirmeyin, bu onu incitmekten başka bir şey yapmaz. Onun ihtiyaçlarıyla ilgilendiğinizi ve onu anladığınızı duymak istiyor.

Erkeklerin Konuşması = Sorunları tartışmak ve çözüm önermek veya almak
Kadınların Konuşması = Duygularının fark edildiğini ve anlaşıldığını bilmek

maxresdefault-1024x576.jpg

Son olarak, eşiniz ilişkinizde kendisini güvende hissetmek için duygusal yakınlığa ihtiyaç duyar. Bu yakınlık,
Sarılmak ve kucaklaşmak,
işveli bakışmak gibi eylemlerle sağlanabilir.
Tamam beyler, bu basit adımları evinizde deneyin ve bereketini görün inşAllah! Hiçbir şey kaybetmeyeceksiniz ama çok şey kazanacaksınız, evinize yağacak mutluluğu görün!
Hanımın -ve Allah nasip ettiyse evladlarin - Allah in emaneti olduğunu da unutmayın. Sevin ama 3. Sırada. 1de Allah svt, 2de Rasulallah sav. Var -yani öyle olmalı- çünkü.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hanımın -ve Allah nasip ettiyse evladlarin - Allah in emaneti olduğunu da unutmayın. Sevin ama 3. Sırada. 1de Allah svt, 2de Rasulallah sav. Var -yani öyle olmalı- çünkü.

Zaten akhım hepımız musluman olduğumuz ve ılk hedefımız allah ın rızasını gözetmek olduğunu bıldıgım ıcın ve bu yolda rasulallahı ornek aldığımızı bıldıgım ıcın paylaştım yoksa
İslam ile alakası olmayan ınsanlar bu konuyu oyle bır yere vurur kı ne edep kalır ne haya :)
Ahiretini düşünen onun ıcın dünyasını düşünen onun ıcın kendıne bır pay çıkarır mutlaka bız ahirimizi düşlüyoruz bı ıznıllah :)

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Zaten akhım hepımız musluman olduğumuz ve ılk hedefımız allah ın rızasını gözetmek olduğunu bıldıgım ıcın ve bu yolda rasulallahı ornek aldığımızı bıldıgım ıcın paylaştım yoksa
bazı ınsanlar bu konuyu oyle bır yere vurur kı ne edep kalır ne haya :)
Cezakallahuhayr. Allah ayağımızı sabit kılsın ahi. Eklenebilecek çok şey var aslında. Benim de aklıma geldi yazayım dedim.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
jazakallahu hayr akhım doğrudur amın