Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Harama Bakmak Mı? Yoksa Tatlılığını Hissettiğin Iman Mı?

S Çevrimdışı

shaheed

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ilk duyduğumda bu ifadeden öyle çok etkilenmiştim ki... hala da etkisindeyim... halawatul iman ...
İmanın tatlılığı.... Kalpte imanın halawetini yani tatlılığını duymak...Bu nasıl bir tatlılıktır bilmek istiyorsanız yapmanız gereken sadece şu hadisi takip etmek....

Abdullah İbn Mes'ûd (r.a)dan rivayetinde Allah Rasûlü (s.a.) şöyle buyurmuştur: Şüphesiz ki nazar(harama bakış) iblîs'in zehirli oklarından bir oktur. (Allah Teâlâ buyurur ki ) Kim bunu Benim korkumla bırakırsa, onu kalbinde tatlılığını bulacağı bir îmânla değiştiririm

Subhanallah

Harama bakmakla elde ettiğin lezzetten Allah korkusu ile vazgeçersen, Allah o vazgeçtiğin lezzettin yerine dünyada tarifi olmayan bir İman tatlığı ve güzellik , ahirette kendisinin bildiği daha nice güzellikler vaadediyor ...

İşittik itaat ettik ...
Rabbimiz bizden kabul et ...
Amin

S Çevrimdışı

shaheed

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Alemlerin rabbi olan Allah'a hamdolsun,
Rasulullah'a salat ve selam olsun...

1- ölüm
2- kabir
3-haşr
4-hesap
5-sırat
6-cennet
7-cehennem

Kısacası ahireti çokça tefekkür etmek
ahirete
İman ve Allah korkusu , Allah sevgisi ...
Bunların kalpte kökleşmesi inşaallah harama bakma isteğinizin önündeki en büyük muhafazadır.

S Çevrimdışı

shaheed

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Amin hepimizden razı olsun ...

Euzubillah
Allah, mümin erkeklere ve mümin kadınlara içinde ebedi kalmak üzere, altından ırmaklar akan cennetler ve Adn cennetlerinde güzel meskenler vaadetmiştir. Allah'ın Rıza'sı ise en büyüktür. İşte büyük kurtuluş ve mutluluk budur. (Tevbe Suresi, 72)

E Çevrimdışı

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ilk duyduğumda bu ifadeden öyle çok etkilenmiştim ki... hala da etkisindeyim... halawatul iman ...
İmanın tatlılığı.... Kalpte imanın halawetini yani tatlılığını duymak...Bu nasıl bir tatlılıktır bilmek istiyorsanız yapmanız gereken sadece şu hadisi takip etmek....

Abdullah İbn Mes'ûd (r.a)dan rivayetinde Allah Rasûlü (s.a.) şöyle buyurmuştur: Şüphesiz ki nazar(harama bakış) iblîs'in zehirli oklarından bir oktur. (Allah Teâlâ buyurur ki ) Kim bunu Benim korkumla bırakırsa, onu kalbinde tatlılığını bulacağı bir îmânla değiştiririm
bu hadis hangi kitapta rivayet ediliyor ?

Üst Ana Sayfa Alt