Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Harun Yahya Kimdir?

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Mahmut Akar ' Alıntı:
Mehdiliğini geç be akıllı kardeşim.
Adam başka önderler arıyor diyorum.
Bizlere de onu iyi bir lider olarak lanse ediyor.
Türkçülüğü empoze ediyor.
Vermiş olduğum linkler de ki eserlerini bir inceleyiver de
ne kadar masum biri olduğunu anla bir zahmet.
Masonluktan bahsediyor, 33. derece duruştan bahsediyor
ama aynı duruşu öne çıkarmış olduğu lideri de yapıyor
ama ne hikmetse o lider mason değilmiş.
Bu nasıl bir tezat anlamak mümkün değil.
Bizzat o resimler her kesin hafızaların da yer etmiştir.
Sitelerinde sörf yaparsanız sizlerin de ulaşabileceği verilerdir bunlar

sörfe gerek yok kardeşim. yazdığı tüm kitapları biliyorum. bu yönde yazım ve söylemleri var ama amel yok. zaten sosyete kesimine tebliğiyle ön plana çıkmış. bu insanları etrafına nasıl topluyor zannediyorsun. tekrar ediyorum. izlediği yolun yanlışlığı kabulümüz. onu rehber olarak kabulde etmiyorum. sizler gibi. ama kendini müslüman olarak lanse eden kişileri kalkıpta böylece ucu tekfire varan açıklama ve eleştirilerde bulunursak müslümanların bir topluluk olması gerektiği ilkesinide yıkmış oluruz. rasulullahın elinde münafıkların isim listesi olmasına rağmen bunları açıklamıyordu. bazı rivayetlerde onların cenaze namazlarında bulunduğuda geçer. bunun nedenini açıklamama gerek varmı kardeşim? harun yahyayı münafık gözüyle göremem. öyle bile olsa yol rasul yolu olmalıdır.

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
şahısın şirk koşmuşluğunu ben bilmiyorum. atatürkü önder kabul etmesine rağmen peygamberin önüne geçirmişliğide yok. kitaplarındanda tefsir niteliğindeki beyaz seriyi kimseye tafsiye etmem. onun dışında bilimsel çok güzel ve faydalı kitapları vardır.

G Çevrimdışı

gözü___yaşlı

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
DELİ AĞABEYCİĞİM.....BEN SENİN GİZLİ BİR HAYRANINIM......BİLİYOR MUSUN!!!!!!!!!

ÇOK OKUYANLAR HER ZAMAN YAKİNLİĞİN KIYISINDADIRLAR......

meyyit Çevrimdışı

meyyit

Üye
İslam-TR Üyesi
gözü___yaşlı ' Alıntı:
DELİ AĞABEYCİĞİM.....BEN SENİN GİZLİ BİR HAYRANINIM......BİLİYOR MUSUN!!!!!!!!!

ÇOK OKUYANLAR HER ZAMAN YAKİNLİĞİN KIYISINDADIRLAR......
:hahahaa :hahahaa :hahahaa

meyyit Çevrimdışı

meyyit

Üye
İslam-TR Üyesi
Cundullah ' Alıntı:
Harun Yahya nin eserleri cok hosuma gider. Birsürü kitaplari vardir. Ama O kimdir mi? Peki eserlerinden bazi ktaplari gördünüzmü?

DEVLETE BAGININ ÖNEMI

Bu nedemek yâ Ümmet-i Muhammed????!
Neymis efendim ,,Mecburuz" HASBIYALLAHU LAILAHE ILLAHU ALEYHI TEVEKKELTÜ VEHÜVE RABBÜL ARSIL AZIM!!!!!!!!!
Harun Yahya'yi sevmiyorum, ama ilim toplamak icin kitaplarini okuyorum

,,ILIM CIN'DEDE OLSA, GIDIP ALIN!"

[/quot]
ilim için başka kitaplarıda okuyabilirsin... :eek:ynok

S Çevrimdışı

Sehid

Üye
İslam-TR Üyesi
masaAllah sizlere, Allahtan baskasi tutamaz sizi, nere gidiyonuz böle?? :helalsana

tartismalar güzel gidiyor, devamini beklerim inshaAllah :yale

A Çevrimdışı

ademoğlu

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selamlar sastim kaldim
yunus emrenin su sozune kapasiteniz kadar uyarlayin tum alemlerde
ETE KEMIGE BURUNDUM YUNUS DIYE GORUNDUM siz daha kimin kim oldugundan soz ederken bende ciddiye alip sizlerle zaman olduruyorum SIZIN ICINIZ DISINIZ GIYBET konuyla alakasi olmayanlar alinmasin benden selamlar uyeligime kendi rizamla son veriyorum

A Çevrimdışı

AllahuMevlana

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşler tüm yazılara bakamadım ama yazan varsa hakkını helal etsin.
Adnan Oktar ın İskender Ali Mihr'e (nur tv) bağlı olduğunu biliyor muydunuz?
Bunu cemaatinden bazı kişilerden duydum. Artık o kadar mehdi mehdi dediki galiba
mehdi de çıkmayınca sahtesine kaldı adamlar.

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
uveys ' Alıntı:
harun yahya kuranıjn müteşabih ayetlerini açıklamada islam tarihinde üstüne yoktur çünklü bunları açıklamak için bilime ihtiyaçvar mesela Allah gökleri belirli bir düzen içinde yaratmıştır derken eski alimler sadece bunun doğru olduğunu kabullenirlerdi ama harun hoca ki bu eserleri sadece o yazmıyo global grubu yazıyo muhteşem bi şekilde açıklıyo

Hatta arapların cihad sitelerine kadar girmiştir harun hoca.onun kitapları dünyanın dört bir yanında yayımlanmaktradır.

kardeşim. o cemaati yıllardır bilirim. eğer sende dergilerini takip ediyorsan mehdi tarifinde resmen kendini tarif ediyor.  :muhaha bu kısmına bir şey diyememde yinede kendisini Allah rızası için sevdiğim yazarlardan biri. isteyen ilminden nasibini alır, istemeyende o ilimden nasipsiz kalır. ne diyeyim  :huhuuhuu

ona iftiralar atılıyo bazen onun kendişsini mehdi iddia ettiği iftiraları var ama o böyle demiyor.

S Çevrimdışı

Süfyan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH azze ve celle onun yaptığı hizmetlerden dolayı kendisinden razı olsun inşaALLAH.Çok mükemmel yazılar ve videolar hazırlıyorlar ve bunu insanlara sunuyorlar..% 100 yararlı çalışmalar..Zararlı olduğunu iddia edenler varsa buraya zararlarını yazsın..Yok eğer güzel faydalı çalışmalar yapıyor ise İslam namına çalışıyor ise bir ALLAH razı olsunu esirgemesin...İftira atmak bu kadar kolay olmasa gerek ve her habere bu kadar kolay inanmamak gerek..Zannın iyisini besleyelim din kardeşlerimize..O grubun yaptığı bu çalışmalar herkese nasib olmaz..

T Çevrimdışı

TEVHİDCİ

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
aşırı derecede lüks ve israf içinde yaşadığını gören bir kardeşim var, tabakları ve çatalları altın kaplamaymış, eve ziyarete gittiklerinde önlerinde hizmetciler eğilip misafirlerin ayakkabılarının bağlarını çözüyormuş.. buda islama böyle hizmet ediyor işte :hahahaa

K Çevrimdışı

karbon

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Harun yahyanın o malum kitaplarının kapağına bakarak fikir yürütmeyin bence içeriğe bakarsanız sol gösterip sağ vuran kitaplar olduğunu görürsünüz.

öncelikle çok yermek, çok germek ve çok sevmek gerekmiyor. böyle uç davranışlar zan ve şirk olur zaten. ölçü ne ise odur bence.
benimde kafama takılan beyaz kitaplar serisidir? kim yazıyor o kitapları? şaibeli bir geçmişten beklenmiyor, gerçi onlar şerefli olarak nitelendiriyorlar o ayrı; yani doğruya yanlış ile gidemessin. özellikle kadın erkek ilişkilerindeki ölçüsüzlük tamamen islama aykırı, ama tebliğ diyorlar.
bu arada darwinizme darbeyi vuranda harun yahya değildir, ama bizler araştırmadığımız için onu biliyoruz. bütün anti kitaplar ve cd ler alıntıdır ki bunu da inkar etmiyorlar. bediüzzaman okursanız çoğunu oradan almıştır ki bu fikri mücadeleyi de oradan almışlardır.

W Çevrimdışı

wiziem

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
zat-ı muhterem ismi herneyse harun yahya yada adnan oktar
bu kitapları yazabilcek bilgi birikimini nerden kazanmış acaba bilginiz varmı? bilen varsa lütfen paylaşsın. ayrıca bu kitaplar dergiler insanların posta kutularına üzretsiz olarak dağıtılıyor kitapları eline alanlar bilirler oldukça kalın lüx kağıtlara basılmış kitaplar.bunları yapmak için para gerekir bu paranın kaynağının nerden geldiğini bilen varsa paylaşsın lüfen.gerçekten kitaplardaki bilgi birikimine ve bunları bu şekilde yayabilme yeteneğine sahip bir kişilikmidir sizce.

F Çevrimdışı

Fuad

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bir önceki yazımda Harun Yahya’nın din ilimlerinde eksik fenni ilimlerde aşmış olduğunu söylemiştim. Bakın din ilimlerinde eksik kalmak neler doğuruyor.
Bütün kitaplarda yaratılışın ihtişamından bahseden Harun Yahya Maddenin ardındaki sır kitabında fikrini ters çevirip varlığın bir hayalden ibaret olduğunu söylemektedir. Bu fikrin mantığını islamın varlık tasavvurundan değilde 1685-1753 yıların arasında yaşamış olan George Berkeley adlı İngiliz filozoftan almaktadır. Bu fikirle yola çıkınca hayal bir “peygamber” hayal bir “kuran” hayal bir imtihan dememiz gerekecektir.
Peki o zaman Harun Yahyayı şimdi çöpemi atacaz. Hayır gerçekten çok faydalı çalışmalara imza atmış ve bir çok insanı imana getirmiş olan bu kişinin bir insan olduğunu ve hata yapmak gibi özelliğininde olduğunu unutmadan hatalarını söyleyip düzelttirmeliyiz. Pirincin taşlarını ayıklayıp öyle yemeliyiz.

MADDENİN ARDINDAKİ SIR - Harun Yahya

Eline, Yüreğine sağlık kardeşim aynen sözlerine katılmam la birtlikte
şunuda belirteyim Adnan oktar hoca (harun yahya) müstaar ismiyle
20 yılı aşkın, kitaplarını yazmak tadır ve ben 90 lı yıllarda onun kitaplarını
(yahudilik ve masonluk) okuduğum da bize 'harun yahayanın' adnan hoca
olduğu söylenirdi Yani bu olay çok gizli birşey değildi.
velev ki farklı biri olsaydı bu mutlaka ortaya çıkardı.

Vesselam

M Çevrimdışı

mecmec

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Samimi Bir Dindar Atatürk - Harun Yahya

Harun Yahya takma isimli insanın gözümde bittiğinin delilidir.

YouTube - Atatürk ve ?slam Dini Blinmeyenler ?zleyin ve Uyan?n Art?k

Biraz önce internette izlediğim bir video. Kaynaklar araştırdığım kadarıyla doğru. Bilemiyorum söylenecek söz var mı?

Gözünüzde fazla büyütmeyin :) ne yazmasını bekliyordunuz ??

Kaynaklar gerçek olablir ama gerçekler probaganda için malzemede olabilir..

hiçkimsenin malzemesi olmamak gerekir bilmem başka ne dene bilir ????

hitman Çevrimdışı

hitman

Üye
İslam-TR Üyesi
harun yahya takma adlı şahıs kimdir? güzel soru.

bu kişi amerikadaki evrim karşıtı aşırı hristiyanlar olarak da bilinen protest/fundamentalist harekete ait kitapları türkçeye çevirterek -bilindiği gibi kendisi baya bi zengindir- sanki kendisi yazmış gibi takdim etmektedir. oysa ki iki satır yazı yazacak bir ilmi, genel kültürü de yoktur. kuran okumayı dahi bilmez. emri altında çalışan kadın erkek çok sayıda çevirmen yayıncı vesaire vardır. yani parayı bastır makale hazır parayı bastır cd hazır ona düşen sadece altına kendi adını yazıp imzalamak.

herkesin bildiği gibi tek amacı dünya menfaatidir. yazıp çizdiklerinden konuştuklarından anlaşılan da budur. para için, destek bulmak için girmediği kılık savunmadığı fikir yoktur. bazen ergenekon toplantıları düzenletecek kadar atatürkçü laik bir kemalist oluverir, bazen nakşi bazen kadiri bir tarikatçı oluverir... şiilik, yahudilik/masonluk, hristiyanlık adamda her yol var.

darwinistlere atesitlere modern bilimden yanıt vermeye kalkmak falan bunlar geçmişte said nursi gibilerin de başvurduğu gereksiz şeylerdir. kuran ve sünnet yeter de artar bile. yani felsefe yapanları çürütmek için karşı felsefe yapmaya gerek yok. onların menheci küfürse bu da küfür olur çünkü.

geçmişte sosyetik mankenlerle nahoş olayları olmuş, defalarca mahkemelerde patlayan flaşların önünde malum meziyetleri ifşa olmuş bir kimsedir.

ahir zaman denilen şey zaten böyle kimselerin belireceği devirdir.

M Çevrimdışı

mecmec

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
lise 1 ci sınıf yaz tatilinde yolda polisler tarafından yaka paça ekip otosun bindirilmeden önce elinde kalan 4 kitabı bana veren bir abi sayesinde tanıştım Harun yahya ile, Kitaba bakım kimmiş bu nur yüzlü ak sakallı amca deyip açıp okuduğum kitapta kuş böcek kafa taslarını anlatan biyoloji hocasının bize gösterdiği maymunların şaka olmadığını farkettiren İnsan

Kendisini Pek araştırmadım ama Darwin beni hayal kırıklığına uğrattığı kesin :)
Harun Yahya belki hiçbirşey bilmiyor ve menfaat için yapıyor olabilir ama yaptığı şey kötü değil,,,