Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Duyuru Hayalhanem, Sözler Köşkü Ve Çay House Yöneticileri Daha Allah'ı Tanımıyor

Müslim genç Çevrimdışı

Müslim genç

Üye
İslam-TR Üyesi
Bir arkadaşım yakın zaman da hayalhanem, sözler köşkü ve çay house kanalı yöneticilerine tevhidi anlatmak, batıl bir yolda olduklarını onlara ispat etmek için münazara etmiş.
Arkadaşımın söylediklerine göre hayalhanem'in ön plan da olan bir yüzü mekkeli müşriklerin Allah'a inandığını bile bilmiyormuş omları ateist sanıyormuş hatta ona yönelttiği tevhidi noktaların olduğu ayetleri ise hiç duymamış bu şahıs... Subhanallah! Yüz binlerce genç senin videolarını izliyor, senin anlattıklarına islam diye inanıyor fakat sen daha iman ettiğini iddia ettiğin kitabı said-i kürdinin kitabı kadar bilmiyorsun. Ayetlerden haberin yok. Mekkeli müşriklerin nasıl bir akideye sahih olduğu hakkında hiç bir bilgin yok... Geleceğim yer şudur bu insanların oy kullanmak şirktir, kabirleri aracı kılmak şirktir vesaire diyen tevhid ehli müslümanlara vehhabi iftirası atması çok doğaldır.

Adam daha kendisini nispet ettiği Resulün akidesini bilmiyor.
Resulullah'ın s.a.v kimlerle ne için savaştığını, savaştığı insanların ne akide üzere olduğunu bilmiyor eğer bilse arasında pek bir fark olmadığını anlayacak. İşleri güçleri ateistler vallahi bunlar gibi tek sorunumuz ateistler olsaydı işimiz çook kolay olurdu. Allah svt bunlara ve bunları dinleyip hak veren kimselere hidayet etsin.

KavaFiL Çevrimdışı

KavaFiL

Bir kişiyi kurtarmak için çabalayınız..
İslam-TR Üyesi
Arkadaşın nasıl biri kardeşim ilk onu sorayım. akideyi iyi biliyo mu? ilmi meselelere hakim mi ? hakimse nerede ilim almış ? ne sormuş tam olarak mevzu neymiş ?

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selamunaleykum ve rahmetullah
dinden bu denli uzak bir toplumda dine davet eden herhangi bir oluşumu takdir tebrik ederim. hataları varsa düzeltilir ama zaten videolarda tevhid anlatılmıyor ki, her topluma yapılan davet farklıdır uslup seviye değişir. karalamak aleni suçlamak doğru değil kardeşim.

Tevhid38 Çevrimdışı

Tevhid38

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Tevhidi bilmeyen birisi ne kadar İslam'ı anlatsa da boş tamam kendisi cabil olabilir fakat davet eden kişide cahalet olmamalı Recep baltacı hocanın dediği gibi bu millet 5 yılda bir (erken seçim olmadığı zaman) Allah'a ortak koşuyor ama hocalar hala örtüden namazdan nasihat ediyo evvela tevhid zira Resulullah as. İn metodu bu

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tevhidi bilmeyen birisi ne kadar İslam'ı anlatsa da boş tamam kendisi cabil olabilir fakat davet eden kişide cahalet olmamalı Recep baltacı hocanın dediği gibi bu millet 5 yılda bir (erken seçim olmadığı zaman) Allah'a ortak koşuyor ama hocalar hala örtüden namazdan nasihat ediyo evvela tevhid zira Resulullah as. İn metodu bu
onların bir videosu bir cahili doğru yola sevk eder, önce makyajsiz haramsiz yasamayi ogrenir imanin tadini alinca kendini egitir tevhidi de öğrenir. 80 milyonun tamami "Allaha sirk kosayim dur bu yil da bi parti seceyim" diye oy vermiyor. zaten oy vermeye haram degil diyen alimler de var ihtilafli meseleler üzerinden genelleme yapmak dogru degil.

Tevhid38 Çevrimdışı

Tevhid38

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Oy kullanmak haram değil demek sirk değil demekten daha buyuk bir masiyet kaldı ki haram demek ayrı şirk demek ayrı birisi haramdır dinden çıkarmaz diğeri musrik yapar. Kimler bu haram degil diyen âlimler?

Muasir hakiki âlimler arasında ihtilaf yok oy kullanmak şirk amelidir ihtilaf her oy kullanan müşrik midir

Allah Resulü ilk önce neye davet etmiş ?
Allah azzevecelle ilk önce haramlardan sakının mi demiş ?
Tevhid olmadan ameller boşa gider haberleri bile olmadan

Bahsi geçen sarlatanlari izledim onlar islama değil said Nursi dinine davet ediyor cahillerin doğru yola sevki buysa eğer cahil kalmaları daha hayırlı olur en azından zihinleri temiz kalır zira nur cemaati sirkin en alasini yapıyor

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bir ara muasır hakiki alimler listesi oluşturulmalı... tabi bu listeye kimin dahil edileceğini belirleyenleri belirlemek icin de bi liste gerek, e tabi bunlari da vs vs vs.
https://islamqa.info/tr/answers/107166/demokrasi-secimler-ve-bu-sistemlerde-calismanin-hukmu
ben bir şey bilenin bildiğini aktarması gerektiği kanaatindeyim. eger birileri bir seyler aktariyorsa bunu baltalamak yerine düzeltmeyi, bu da mumkun degilse iyisini alip kotusunu birakmayi yeglerim. hatasiz kul olmaz demis birileri sonucta.

Tevhid38 Çevrimdışı

Tevhid38

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
1. Mesele likte ki alimler Türkiye vakiasini bilmezler ve de hayatta degiller. Gerek bin baz gerek useymin irca ile itham edilirler.
Nebevi metodun dışında bir metotla şeriatin gelmeyeceğinin en iyi örneği Mısır'da Hüsnü mübarek dir. Türkiyede durum Mısır'da ki kadar bile değil daha Türkiye de iktidarın ağzından bir gün bile biz seriatciyiz kelimesi çıkmadı aksine her platformda laik demokrat cumhuriyetci kemalist olduklarını vurguladilar hele bu günlerde medyada hep bu haberler var. Durum boyleyken nasıl bunların şeriat getireceğini söylerler inandırıcı gelmiyor!
2. Mesele kimin seçeceği değil kimin şeriata tabi olduğu çünkü şeriata tabi olanlar belli oluyor bunu belirlemek için birilerine sormaya gerek yok.
3. Mesele senin ne düşündüğünun bir önemi yok baltalamak yerine diyalog kursak nur cemaatiyle ki ben İskender paşa cemaatiyle kurdum ilimsiz cahiller olduklarini kabul edip hocamızin izinden gideriz dediler yani kuran ve sünnetten delile gerek yok Türkiye deki cemaatler şeyhe iman ederler arkaplanda, on planda İslam'ı kullansalarda. bu yuzden yalnız Allah'a iman eden bir nesil için şirkin izalesi için bu cemaatleri baltalamak lazım onlrdan sakindirmak lazım. Celalettin Rumi gibi bizler herkesi sirkiyle kabul edemeyiz İslam'ın hudutlari vardır. Akli delillerle vicdani duygurla İslâma fayda veremeyiz aksine bu itikadimiza gevşeklik kazandırır Allah'a sığınırım

G Çevrimdışı

Genç Tevhidci

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Benim Kuzenim kendisi hayalhanemci ona onların sapık olduğunu anlatmaya uğraşıyorum fakat anlamıyor. Ben bu kanalları çok tekfir ediyorum bu insanlardan nefret ediyorum.

Bugün Sözler Köşkü Kanalına Reddiye isimli bir video yaptım, Elhamdülillah Tevhid Ehli bir Müslümanım fakat alim değilim. Lütfen Herkese yayın millet biraz olsun görsün bunların sapıklığını. :

Daha bu kanalların birçok sapıklığı mevcut, eğer konuşma yetisi, ilmi biraz daha yüksek abilerim varsa ben video işini az çok biliyorum, bana bu konuda yardım etmek isteyen olursa onlarla beraber reddiye videoları hazırlamak isterim.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benim Kuzenim kendisi hayalhanemci ona onların sapık olduğunu anlatmaya uğraşıyorum fakat anlamıyor. Ben bu kanalları çok tekfir ediyorum bu insanlardan nefret ediyorum.

Bugün Sözler Köşkü Kanalına Reddiye isimli bir video yaptım, Elhamdülillah Tevhid Ehli bir Müslümanım fakat alim değilim. Lütfen Herkese yayın millet biraz olsun görsün bunların sapıklığını. :

Daha bu kanalların birçok sapıklığı mevcut, eğer konuşma yetisi, ilmi biraz daha yüksek abilerim varsa ben video işini az çok biliyorum, bana bu konuda yardım etmek isteyen olursa onlarla beraber reddiye videoları hazırlamak isterim.
selamunaleykum kardesim
hem buyuklerine yardim teklifinde bulunmani hem de buyuklerinden yardim istemeni tebrik ederim kardesim Allah sana hidayet etsin kolaylik versin

G Çevrimdışı

Genç Tevhidci

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selamunaleykum kardesim
hem buyuklerine yardim teklifinde bulunmani hem de buyuklerinden yardim istemeni tebrik ederim kardesim Allah sana hidayet etsin kolaylik versin
Aleykum Selam. Teşekkür ederim abi, her insanda anlatım yetisi bulunamayabiliyor ama elimden geleni yapıyorum. Allah tüm Tevhid Ehli Müslümanların Hidayetini Artırsın. Allahümme Amin.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Konu sahibi arkadasa hitaben yazıyorum, yaptiginiz hoş olmadıgı gibi islami ahlaklada bagdasmiyor. MISLI misli konuşmak dedikodu ve gıybet ve de birçoğu iftiraya kacan konuşmalardan öteye gitmez. Gercekden böyle bir durum var ise bunu ispat etmeniz gerekiyor bu da ses kaydı ile olur diger türlü kim olursa olsun bu sekilde konuşmalar müslüman ahlakına yakışmaz.

Altını çiziyorum kanaldaki ya da sohbetlerdeki sapikligi anlatmak başkadır,onlar su mesele de sunu dahi bilmiyor demek bambaşkadır.

Üst Ana Sayfa Alt