Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hayatı Kolaylaştıran Pratik Bilgiler.

Melhame-i kübra Çevrimdışı

Melhame-i kübra

Erkek
İslam-TR Üyesi
Esselamu alaykum,
Hamd Alemlerin RABBİ olan ALLAH(subhane ve teala)'a mahsustur.Efendimiz Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem)e selam olsun.
Hayatımızı kolaylaştıran ve siz değerli kardeşlerime nefret ettirmeden güzel ve pratik bilgiler paylaşmaya çalışacağım inşæALLAH değerli kardeşlerim.Forumda bende bir iz bırakmak istedim. Ve bunu konu açarak yapmak istedim şuan için,
İnşæALLAH bu konunun sürekli bilgi paylaşımı devam eder,ve siz değerli muvahhid ve muvahhide kardeşlerime yararlı olur.

Bismillah deyip başlıyorum;

Eski bir ketçap kapağını süpürgeye takarsanız, zor yerleri kolayca süpürebilirsiniz..

5_d.jpg

Böylece çekiçle çivi çakarken parmaklarınıza vurmazsınız..

20_d.jpg

Melhame-i kübra

Erkek
İslam-TR Üyesi
Bilgisayarların şarj kablolarında bulunan, kablonun cihaza yakın kısmının üzerinde bulunan silindir yapılı şey:

Ferrit ya da ferrit boğumu olarak bilinir. Şarj kablosu üzerine binen elektromanyetik dalgaların yarattığı gürültüyü önlemek için kullanılır..

99_d.jpg

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Bilgisayarların şarj kablolarında bulunan, kablonun cihaza yakın kısmının üzerinde bulunan silindir yapılı şey:
Ferrit ya da ferrit boğumu olarak bilinir. Şarj kablosu üzerine binen elektromanyetik dalgaların yarattığı gürültüyü önlemek için kullanılır..

Ekli dosyayı görüntüle 17789

bende ne işe yarıyor diye merak ediyordum :) kaç sefer gözüme ilişiyordu pek önemseyip araştırma gereği duymadım

Melhame-i kübra

Erkek
İslam-TR Üyesi
bende ne işe yarıyor diye merak ediyordum :) kaç sefer gözüme ilişiyordu pek önemseyip araştırma gereği duymadım
bende fazla kabloyu içeriye toplamışlar, kablo uzunluğu yetmez ise oradan kullanılır diye biliyordum :)

Melhame-i kübra

Erkek
İslam-TR Üyesi
Bardak izinden kurtulma

Kağıt havluya bir iki kaşık mayonez sürüp izin üstünden geçiyorsunuz. Ardında 15 dakika beklediğinizde iz tamamen ortadan kayboluyor. Şayet kaybolmaz ise bu süreci bir kere daha tekrarlayın.

22_d.jpg

Melhame-i kübra

Erkek
İslam-TR Üyesi
Birisi asansörün bütün düğmelerine mi bastı? Düğmelere yeniden basarsanız bazı asansörlerde istenmeyen katların düğmeleri kapanıyor..
3_d.jpg

Melhame-i kübra

Erkek
İslam-TR Üyesi
Asma kiti oluşturma

Çerçevelerinizin asma kiti yoksa ise herhangi bir açma halkasını düzgün bir şekilden çıkarın. Fotoğraftaki gibi delikli bölümden vidalayın.

23_d.jpg

Melhame-i kübra

Erkek
İslam-TR Üyesi
Tatile giderken telefon şarjınızı unuttuysanız, otel odasındaki televizyonun arkasına bakın. Çoğu televizyonda usb girişi bulunuyor..
12_d.jpg

Üst Ana Sayfa Alt